توافق‌نامه استفاده از شبکه اجتماعی تجاری بیزیکت

در راستای رعایت قوانین فعالیت در فضای مجازی کشور، شما کاربر محترم، با عضویت در بیزیکت، در خصوص جزئیات قوانین و مقررات زیر  به طور کامل توافق و کلیه مواد و بندهای ذیل را بی‌قیدوشرط تایید می‌فرمایید:

بخش اول: موارد عمومی

ماده 1 . تعاریف اولیه

1.       بیزیکت:

در این توافق‌نامه، منظور از «بیزیکت»‌ یا «سایت»، شبکه اجتماعی تجاری بیزیکت به نشانی اینترنتیwww.biziket.com  و نیز کلیه سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها و سایر نشان‌های تجاری وابسته به آن می‌باشد.

2.       کاربر:

تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند و در بیزیکت ثبت‌نام می‌کنند یا از برخی خدمات بیزیکت، بدون ثبت‌نام بهره‌برداری می‌کنند، در این توافق‌نامه «کاربر» یا «کاربران» یا «شما» نامیده می‌شوند.

3.       شرکت:

منظور از شرکت در هر بند از این سند، شرکت «ارزش آفرینان عصر اینترنت» (سهامی خاص به شماره ثبت 46642) و با شناسه ملی 14007578152 می‌باشد که بیزیکت را مدیریت می‌کند و رسماً از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران با کد ۱۷-۱۷-۹۵-۶۵۴۳ به عنوان یک شرکت «نوآفرین» تایید و شناخته شده است.

4.       محصول:

منظور از «محصول» یا محصولات، در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی (فایل، محتوا، مشاوره و کارهای آنلاین) است که هر کاربر برای فروش پولی یا ارائه‌ رایگان به دیگر کاربران، در بخش‌های مختلف بیزیکت عرضه می‌کند.

5.       محتوا:

منظور از «محتوا» در بیزیکت، هر نوع نوشته و پست (متن یا تصویر یا ویدئو یا فایل یا لینک و یا ترکیب این ‌موارد) منتشر شده در پیج شخصی یا پست‌های گروه‌ها و کانال‌ها در بخش شبکه اجتماعی بیزیکت و نیز هر نوع مطلب منتشر شده در بخش‌های مقالات، وبلاگ، آگهی‌نامه، کار از دور و دانلود، در بیزیکت می‌باشد. انتشار محتوا در کلیه بخش‌های بیزیکت، رایگان و آزاد، ولی مشروط به رعایت قوانین مربوطه می‌باشد که در ادامه همین سند بیان می‌شود.

6.       فروشنده:

«فروشنده» در بیزیکت، کاربری است که در بیزیکت ثبت‌نام کرده و این امکان را دارد که با استفاده از بیزیکت، محصولات خود را به فروش برساند. فروش کالاهای فیزیکی در بیزیکت مستلزم ایجاد فروشگاه است، که پذیرش قرارداد مستقل خودش را هم به همراه دارد، ولی فروش محتوا یا خدمات غیرفیزیکی، نیازی به ایجاد فروشگاه در بیزیکت ندارد، با این حال هر کاربری که در بیزیکت از طریق فروش هر نوع محصول به درآمد می‌رسد، فروشنده نامیده می‌شود.

7.       خریدار:

«خریدار» در