تصویر پروفایل

در بیزیکت چند تصویر برای هر کاربر قابل تعریف است. تصویر اصلی مربوط به پروفایل شما، تصویر مربوط به فروشگاه شما، تصویر کاور و سرصفحه یا هدر شما در شبکه اجتماعی بیزیکت.

تغییر تصویر اصلی شخصی شما با این گزینه ممکن است و فقط کافی است با کلیک روی Browse و رعایت اندازه و پسوند‌های مجاز اعلام شده برای تصویر،‌ هر تصویر مناسب از شخص خودتان را صلاح می‌دانید برای پروفایل خودتان از گوشی یا تبلت یا کامپیوتر خودتان انتخاب و سپس با زدن دکمه "آپلود" آن را به بیزیکت ارسال و ثبت کنید. دکمه و لینکی برای تغییر این تصویر روی خود تصویر در بیزیکت من هم وجود دارد.

تنظیمات مهم

مهم‌ترین تنظیمات کاربران بیزیکت در این بخش قرار دارد. شما به عنوان یک عضو جدی و فعال در بیزیکت باید دقت کنید تنظیمات مشروح زیر را با دقت و متناسب با سلیقه خودتان تکمیل و انتخاب و خوب از آن‌ها استفاده کنید. ضمناً دقت کنید که برای ذخیره شدن تنظیمات هر یک از زیر بخش‌های این صفحه باید روی دکمه ذخیره مربوط به خودش کلیک کنید.

تنظیمات عمومی:

در این قسمت مهمترین نشانی‌ای که شما می‌توانید از بیزیکت داشته باشید را می‌بینید: لینک صفحه پیش فرض. متناسب با نام کاربری (Yourname) که شما در زمان ثبت‌نام در بیزیکت وارد کرده‌اید نشانی بیزیکتی شما به شکل (www.BiziKet.com/Yourname) خواهد بود.

شما می‌توانید این نشانی را در کارت ویزیت یا معرفی به دوستان به آسانی استفاده کنید و مطمئن باشید به زودی همه اهالی کسب و کار یک نشانی بیزیکتی به شکل فوق خواهند داشت.

منتها این‌که با تایپ این نشانی در مرورگر وب کدام بخش از صفحات و اطلاعات شما در بیزیکت دیده شود بر عهده خودتان و به شرح زیر قابل تعریف است:

صفحه پیش‌فرض:

شما می‌توانید با استفاده از انتخاب یکی از گزینه‌های موجود در لیست "صفحه پیش‌فرض" تعیین کنید وقتی کسی نشانی فوق مربوط به شما در بیزیکت را زد چه چیزی از شما را ببیند: مثلا آیا فروشگاه اینترنتی بیزیکتی شما را ببیند، یا این‌که آگهی‌های شما را ببیند، یا فایل‌های عرضه شده توسط شما را و ...

البته خود گزینه‌های این لیست متناسب با فعالیت شما در بیزیکت تعداد مواردش تغییر خواهد یافت و بیشتر خواهد شد. برای مثال تا زمانی که فروشگاه اینترنتی خودتان را در بیزیکت فعال نکرده باشید گزینه فروشگاه را در این لیست نخواهید دید و ...

توصیه می‌کنیم متناسب با فعالیت اصلی خودتان، گزینه مناسب را انتخاب کنید. البته هر کس وارد یکی از بخش‌های مرتبط با شما در بیزیکت بشود، بلافاصله با کلیک روی نام شما، خواهد توانست سایر مطالب و بخش‌های مربوط به شما در بیزیکت را هم ببیند. پس نگران دیده نشدن سایر محتواهای‌تان نباشید.

چه کسانی می‌توانند ...:

گزینه‌هایی که با این کلمه شروع می‌شوند مشخصاً تعیین کننده موارد مربوط به مجوز بخش خود هستند و بیشتر مرتبط با امکانات شبکه اجتماعی اختصاصی درون خود بیزیکت هستند و این‌که شما به چه کسانی اجازه می‌دهید تا دسترسی مربوطه را داشته باشد.

تنظیمات ارسال پست‌های خودکار:

این بخش هم مربوط است به شبکه اجتماعی بیزیکت. متناسب با انتخاب و تیک شما، در زمان رخ دادن هر رویداد تیک‌دار، یک خبر متناسب با آن در دیوار شما در شبکه احتماعی بیزیکت به طور خودکار منتشر خواهد شد و دوستان شما از این اتفاق باخبر خواهند گردید. یک بخش کاملاً جذاب برای اولین بار در دنیا.

کاربرد این مطالب خودکار در این است که زمانی اگر خواستید دوستان شما از فعالیت‌های شما در بیزیکت باخبر شوند به دردتان می‌خورد.

مثال: شما گزینه "خرید کالا" را تیک می‌زنید. از این به بعد هر زمان شما کالایی از یکی از فروشگاه‌های داخل بیزیکت خرید کنید، بلافاصله خبر این خرید شما به طور خودکار در لیست مطالب ارسالی شما در شبکه در دیوار شما ثبت و به دوستان اعلام می‌شود که "شما از فلان فروشگاه خرید کردید". چطوره؟ اگر نمی‌خواهید این اطلاع‌رسانی به طور خودکار صورت بگیرد این تیک‌ها را غیر فعال نگه دارید.

تنظیمات ارسال ایمیل برای آگاه‌سازها:

در این بخش نیز می‌توانید مشخص کنید که در زمان رخ‌ دادن چه اتفاق‌هایی از طرف بیزیکت به نشانی ایمیل اعلام شده از طرف شما در زمان ثبت‌نام، ایمیل هشدار و آگاهی‌دهنده ارسال شود. همه این ایمیل‌ها مربوط به بخش شبکه اجتماعی بیزیکت و رویدادهای درون آن است. برخی ایمیل‌های ارسالی مربوط به سایر فعالیت‌های مهم در بیزیکت از قبیل انجام خرید یا پیام یا ... به طور خودکار برای شما ایمیل خواهد شد و قابل حذف نیستند.

تنظیمات ارسال پیام کوتاه:

یکی از بخش‌های مهم دیگر بیزیکت که پیش‌شرط استفاده دارد. برای این‌که از طریق بیزیکت به شماره موبایل شما یا شماره موبایل فروشگاه شما در بیزیکت، پیام‌های خاصی در زمان‌های خاص ارسال شود، شما باید دو کار انجام بدهید:

ابتدا باید از طریق گزینه "شارژ پیام کوتاه" که روش آن در بخش خودش توضیح داده شده است، مبلغی را به عنوان اعتبار بخش ارسال پیامک خود تعریف و شارژ کنید. سپس از طریق تنظیمات این بخش مشخص کنید که کی و در چه رخ‌دادهایی از طرف بیزیکت برای شما پیامک ارسال شود.

دقت کنید:

بخش "درخواست‌ها" صرفاً به درد متخصصان فعال در سیستم کار از دور بیزیکت می‌خورد که در منوی فروش در بخش فروش خدمات و کار از راه دور به شرح آن پرداخته شده است.

بخش "فروشگاه" هم برای فروشنده و هم برای خریدار از فروشگاه‌های بیزیکت تنظیمات دارد.

بخش "سایر بخش‌ها" هم برای این است که اگر شخصی برای شما از طریق سیستم پیام داخلی بیزیکت، پیامی فرستاد، پیامکی هم برای اطلاع‌ شما به طور خودکار ارسال شود تا در مورد پاسخ به آن پیام اقدام کنید.

مشخصات فردی

یکی از بخش‌های مهم که شما باید پس از ثبت‌نام و در اولین ورود به بیزیکت بهتر و اجباری است آن را تکمیل کنید مشخصات فردی است.

دقت کنید وقتی در بیزیکت کسی می‌خواهد اولین بار با شما آشنا شود و روی اسم شما کلیک می‌کند، به صفحه پروفایل شما خواهد رسید. کلیه اطلاعات و مشخصاتی که شما در این بخش و بخش مشخصات کاری وارد و تعریف می‌کنید به عنوان معرف شما برای دیگران خواهند بود. پس بهتر است این اطلاعات را صحیح و کامل و مناسب تکمیل کنید تا بتواند برای کسب و کار و خود شما مشتریان و مخاطبان بیشتر و مناسب‌تری را جذب کند.

مشخصات فردی شامل موارد ساده ولی مهم زیر است:

اطلاعات کلی:

شامل نام و نام خانوادگی و جنسیت و وضعیت تاهل و تاریخ تولد که نیازی به شرح ندارد.

کادر توضیح کوتاه هم متنی است که در نمایش پروفایل و نوشته‌های شما به دیگران در بیزیکت دیده خواهد شد و بهتر است معرفی مختصری از خودتان را در این بخش تایپ کنید.

اطلاعات تماس:

مواردی است که در زمان انجام خرید از فروشگاه‌های بیزیکت به عنوان نشانی و تماس شما برای فروشنده اعلام خواهد شد و اگر در این فرم این اطلاعات را تکمیل نکرده باشید هر بار و در هر خرید مجبور خواهید شد اطلاعات تماس و نشانی خود را دوباره و چندباره تایپ کنید. اگر یک‌بار در این صفحه این اطلاعات را به طور کامل و دقیق ثبت کنید، دیگر در زمان خرید و سایر موارد نیاز به درج نشانی در بیزیکت، زحمتی برای شما نخواهد ماند.

دقت کنید هر قدر اطلاعات را دقیق و کامل ثبت کنید کار بیزیکت و خود شما راحت‌تر خواهد شد. و حتماً موارد را صحیح و واقعی درج کنید و از ثبت ناقص یا الکی موارد شدیداً خودداری کنید.

اطلاعات تحصیلی و اطلاعات شغلی:

این موارد هم که مشخص است. این بار هم هرقدر اطلاعات تحصیلی خود را دقیق‌تر انتخاب و اعلام کنید در آینده به آسانی خواهید توانست با دوستان هم‌رشته یا هم‌دانشگاه یا ... راحت‌تر در تماس باشید.

مشخصات حرفه‌ای

در این بخش در مورد کسب و کار و فعالیت کاری شما نیاز است اطلاعاتی را مشخص کنید. انتخاب و تکمیل این بخش به شما کمک خواهد کرد تا راحت‌تر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و به نوعی معرفی رسمی کسب و کار شما در این بخش ایجاد می‌شود.

نوع کسب و کار:

شامل 4 گزینه مشخص و واضح است. متناسب با نوع فعالیت کسب و کار خودتان یکی را انتخاب کنید.

عنوان دقیق کسب و کار:

اگر یک شرکت ثبت شده هستید یا اصناف و کسبه هستید یا ... بهتر است عنوان و نام دقیق شرکت یا تابلوی کسب و کار یا اسم مناسب فعالیت خودتان را در این کادر وارد کنید.

شخصیت حقوقی کسب و کار:

متناسب با قانون تجارت ایران، نوع کسب و کار و شخصیت حقوقی آن را می‌توانید از این بخش انتخاب کنید تا بعدها در جستجوی مخاطبان بهتر و کامل‌تر قابل شناسایی و معرفی باشید.

نام مدیرعامل:

اگر شرکت یا تشکیلاتی دارید که یک نفر در راس هرم قدرت قرار دارد و این فرد شخصی غیر از خود شما هست، لطفاً اسم آن فرد را در این بخش وارد کنید. اگر هم کسب و کارتان انفرادی است یا مدیریت آن با خودتان است در این قسمت نام خودتان را وارد کنید.

شناسه ملی:

برای کلیه فعالیت‌های رسمی ثبت شده در موسسه ثبت شرکت‌ها، یک شناسه ملی تعریف شده است. بهتر است اگر این شناسه را دارید در این بخش شماره آن را ثبت کنید تا اعتبار کاری شما بیشتر شود.

تایخ شروع فعالیت:

اگر دوست دارید مشتریان از قدمت فعالیت کسب و کار شما آگاه شوند، می‌توانید تاریخ آغاز آن را به صورت دقیق با این گزینه مشخص کنید.

تعداد پرسنل:

متناسب با میزان پرسنل فعال در کسب و کار خودتان، عددی را از لیست گزینه‌های ممکن انتخاب کنید.

موضوع فعالیت:

در این قسمت بر اساس تقسیم‌بندی اولیه بیزیکت می‌توانید زمینه فعالیت کسب و کار خودتان را که می‌تواند شامل چند گزینه به طور همزمان هم باشد از لیست انتخاب و تیک بزنید.

دقت کنید برخی از این گزینه‌ها، خودشان دارای زیرگزینه‌های دقیق‌تر هستند و بهتر است انتخابی دقیق بکنید تا در جستجوی مخاطبان به دنبال کسب و کارهای مرتبط به راحتی قابل شناسایی و مشاهده باشید و از لیست جا نمانید. از این گزینه به زودی برای نمایش شما در کتاب مخصوص بیزیکت که لیست همه کسب و کارهای ایرانی را شامل خواهد شد استفاده می‌شود.

مهارت‌های قابل ارائه:

دقت کنید این گزینه و لیست مهارت‌های مندرج در آن بیشتر به درد افراد و کسب و کارهایی می‌خورد که قصد فعالیت به صورت کار از دور با کمک بیزیکت را دارند.

یکی از امکانات تخصصی بیزیکت، کار از دور است. شما می‌توانید با انتخاب گزینه‌هایی از این لیست، اعلام کنید که دارای توانمندی ارائه خدمات مرتبط به صورت از راه دور و آنلاین هستید. البته سیستم کار از دور در بیزیکت فعلاً گزینه‌ مستقلی در اپلیکیشن موبایلی ندارد و چون کاری تخصصی است، می‌توانید در بخش "بیزیکت من" با مراجعه به بخش "سرویس‌ها" و "سفارشات کاری من" این امکانات را مورد استفاده قرار دهید. راهنمای کامل این بخش در منوی فروش بخش فروش خدمات و کار از راه دور آمده است.

اطلاعات تماس:

موارد زیر این عنوان هم مشخص است و نیازی به توضیح ندارد.

توضیحات تکمیلی:

هر نوع اطلاعات تکمیلی بیشتر در مورد کسب و کار خودتان را می‌توانید در این کادر وارد کنید.

یادتان باشد هر زمان این مشخصات را ثبت کردید یا تغییراتی در آن دادید در انتها روی دکمه ویرایش مشخصات کلیک کنید تا تنظیمات ثبت گردند.

 تغییر رمز ورود

مثل همه برنامه‌ها در بیزیکت هم می‌توانید هر زمان نیاز شد و لازم دیدید رمز عبور خودتان عوض کنید. برای این کار کافی است در کادر اول کلمه رمز عبور فعلی را وارد کنید و بعد در 2 کادر بعدی رمز عبور جدید را بزنید و تکرار کنید و بعد روی دکمه تغییر رمز عبور کلیک کنید.

اگر احیاناً زمانی رمز عبور‌ خودتان را فراموش کردید برای بازیابی آن می‌توانید از "بازیابی رمز عبور" در صفحه ورود به بیزیکت استفاده کنید تا رمز عبور جدیدی برای شما به نشانی ایمیل اولیه‌ای که در زمان ثبت‌نام در بیزیکت تعیین کرده‌اید ارسال شود.

 تغییر کاور دیوار

کاور، تصویری است که فقط در شبکه اجتماعی بیزیکت به صورت افقی در بالا و هدر، پروفایل و دیوار شما را پوشش می‌دهد و ربطی به سایر بخش‌های بیزیکت ندارد. این تصویر را که بهتر است تصویری با عرض زیاد و ارتفاع کم و مستطیلی شکل باشد را نیز مشابه تغییر تصویر شخصی با زدن Browse می‌توانید انتخاب و آپلود و فعال یا در زمان نیاز عوض کنید. هیچ ابعاد استانداردی برای این تصویر تعریف نکردیم و خودتان می‌توانید با تست تصاویر ارسالی‌تان مورد مناسب را نهایی و ثابت کنید.

برای مشاهده راهنمای کامل کار با هر یک از منوها لطفا از لیست زیر اقدام نمایید:

 1. راهنمای منوی خرید، خرید کالا
 2. راهنمای منوی خرید، دانلود/خرید فایل
 3. راهنمای منوی خرید، سفارش کار از دور
 4. راهنمای منوی فروش، فروش کالا
 5. راهنمای منوی فروش، فروش فایل
 6. راهنمای منوی فروش، کار از راه دور
 7. راهنمای منوی فروش، درج آگهی رایگان
 8. راهنمای منوی کاربری، بایگانی خریدها
 9. راهنمای منوی کاربری، امور مالی و درآمد
 10. راهنمای منوی کاربری، پیام‌ها و تیکت‌ها
 11. راهنمای منوی کاربری، تنظیمات شخصی
 12. راهنمای منوی کاربری، امور شخصی
 13. راهنمای منوی شبکه، من و دوستان من
 14. راهنمای منوی شبکه، گروه‌ها و کانال‌ها
 15. راهنمای منوی شبکه، بیزیکت و شما