شبکه اجتماعی بیزیکت اختصاصی و ویژه است! شما با حضور در بیزیکت دیگر نیازی به تلگرام و اینستاگرام و فیسبوک و واتساپ و ... ندارید. همه امکانات این مسنجرها و شبکه‌های اجتماعی به طور خودکار و توکار!‌ در بیزیکت هست و همراه با امکانات تجاری داخلی بیزیکت، شما بهترین شبکه را برای توسعه کسب و کار خود در اختیار دارید.

لیست چت‌های من

فهرست گفتگو‌ها و چت‌هایی که شما تا کنون با دوستان خود داشته‌اید را همراه با تعداد پیام جدید هر گفتگو و متن جدیدترین پیام‌های رسیده و ... نشان می‌دهد. با کلیک روی هر مورد، شما در صفحه بعدی به متن کلیه پیام‌های مبادله شده با دوست مربوطه دسترسی دارید. با امکانات منحصربفرد بیزیکتی.

شروع چت جدید

با این گزینه به آسانی می‌توانید از لیست دوستان فعلی خود یکی را انتخاب و شروع به گپ با وی نمایید. البته آغاز گپ با هر شخصی در بیزیکت با یک روش دیگر به سادگی ممکن است، حتی اگر در لیست دوستان شما هم نباشد! کافی است:

یا به صفحه اختصاصی آن شخص بروید و روی دکمه "آغاز گفتگو" کلیک کنید.

یا با گزینه تقاضای دوستی در همین منو، به لیست کلیه اعضای سایت دسترسی یافته و از همان‌جا به صورت مستقیم روی دکمه "آغاز گفتگو" در کنار تصویر شخص دلخواه کلیک کنید.

دقت کنید که در بیزیکت، ارسال پیام با آغاز گفتگو، در صفحه اختصاصی هر شخص، فرق دارد. هر دو یک هدف را به نتیجه می‌رساند ولی در گفتگو هم امکانات بیشتری دارید و هم به صورت زنده صورت می‌گیرد. ارسال‌ پیام برای ارتباطات رسمی و کاری به درد می‌خورد و گفتگو برای مکالمات دوستانه و خودمانی.

امکانات موجود در گپ‌های بیزیکتی

در کادر پیام در گپ‌های بیزیکتی، شما علاوه بر نوشته و متن پیام معمولی می‌توانید با استفاده از 2 آیکن کناری موجود در کادر ارسال پیام، علاوه بر تبادل هر نوع متن و عکس و ویدیو و گیف و هر نوع فایل، می‌توانید نسبت به معرفی سریع هر نوع از محتواهای قبلی خودتان به طرف مقابل اقدام کنید.

شما می‌توانید هر نوع کالا یا فایل یا مهارت یا آگهی‌ یا ... که قبلا در بیزیکت منشتر کرده‌اید را با یک کلیک، از لیستی ساده که برای شما باز می‌شود انتخاب و با این کار، دکمه مشاهده یا خرید آن مورد را با یک کلیک به مخاطب خود بفرستید. بدون هیچ دردسر دیگر!

همچنین امکان حذف پیام یا فوروارد هر پیام از درون گپ به یک گپ یا گروه یا کانال دیگر در بیزیکت به سادگی شدنی است.

فعالیت دوستان

بر اساس لیست دوستانی که شما در بیزیکت برای خودتان انتخاب و جمع کرده‌اید می‌توانید آخرین کارهای ایشان را از این بخش ببینید.

هر کسی در لیست دوستان شما قرار گرفت، شما خواهید توانست با این گزینه، یا گزینه مربوطه در منوی اصلی که همیشه آخرین رخدادها را به شما گزارش می‌کند، به کلیه فعالیت‌های آن‌ دوستان در صفحه مربوطه دسترسی زنده داشته باشدید و بدانید که: اخیرا چه چیزی عرضه کرده‌اند، چه چیزی خرید کرده‌اند، چه پستی و تصویری و ویدیویی و ... ارسال کرده‌اند و ... تا بتوانید به این فعالیت‌های آنان نظر دهید یا لایک کنید یا فوروارد کنید و ...

از این نظر هرقدر تعداد دوستان بیشتری داشته باشید، لحظات جذاب‌تری در بیزیکت در انتظار شماست.

لیست دوستان

شما در بیزیکت با هرکسی با دو روش ارسال پیام یا گفتگوی زنده می‌توانید در ارتباط باشید. اما دوستان شما در بیزیکت یک ویژگی متفاوت با بقیه دارند.

به زودی این امکان فراهم می‌شود که به طور خودکار به کلیه مخاطبین و دوستانی که شما روی گوشی خود دارید و در بیزیکت عضو هستند، پیام تقاضای دوستی ارسال شود تا این دوستی‌ها در بیزیکت نیز ادامه داشته باشد.

این گزینه، لیست دوستان فعلی شما را نشان می‌دهد. در این لیست شما می‌توانید هر یک از دوستان را از لیست خود حذف کنید یا این‌که با گزینه "مسدود" آن شخص را بلاک کنید تا نتواند به شما پیام بفرستد!

تقاضای دوستی

با توضیحاتی که در بندهای قبلی گفته شد این گزینه لیست دوستان شما را می‌تواند زیادتر بکند. با این گزینه لیست کلیه اعضای بیزیکت برای شما دیده می‌شود و می‌توانید به دلخواه برای‌شان تقاضای دوستی ارسال کنید. کافی است روی دکمه تقاضای دوستی در کنار تصویر هر فرد کلیک کنید تا عبارت ارسال شد را ببینید. هم‌چنین شما می‌توانید در هر جایی در هر صفحه از هر بخش بیزیکت، با کلیک روی تصویر آواتار هر عضو از بیزیکت، به صفحه اختصاصی وی مراجعه کرده و از آن‌جا تقاضای دوستی را مطرح کنید.

هر شخضی هم که به شما تقاضای دوستی داده باشد پیام هشدار مربوطه را در آگاه‌ساز خواهید دید و مختار هستید که درخواست دوستی را تایید یا رد بکنید.

بلاک ‌شده‌ها

لیست افرادی را که شما بلاک کرده‌اید نشان می‌دهد. اگر خواستید می‌توانید دوباره آن دوست را به لیست خود اضافه کنید و از بلاک شدن نجات دهید!

پست‌های من

 

بر خلاف تلگرام و وایبر و ...، تقریبا مشابه اینستاگرام یا فیسبوک، منتها با امکاناتی بسیار فراتر، در بیزیکت شما می‌توانید صفحه اختصاصی خودتان را هم داشته باشید که با ارسال پست‌ها و مطالب دلخواه خودتان، آن را در معرض دید دوستان قرار دهید تا: لایک کنند، نظر بدهند، فوروارد بکنند و خیلی سریع به همه آن‌چه شما در بیزیکت ارائه کرده‌اید دسترسی داشته باشند.

این صفحه به صورت پیش‌فرض در نمای اصلی سایت و نیز در گزینه اول از منوی زنده در موبایل نیز دیده می‌شود و شما در هر لحظه از آخرین بازخوردهای مربوط به مطالب خود باخبر خواهید شد.

افزودن نوشته، تصویر، ویدیو، ‌لینک

برای افزودن نوشته خیلی راحت متن دلخواه خود را در کادر مربوطه تایپ کنید یا از جایی دیگر پیست کنید. به همین سادگی. با امکان ارسال مطالب طولانی و چند سطری و چند پاراگرافی.

شما می‌توانید در کنار هر متن، با استفاده از آیکن مربوطه در کادر ارسال، هر نوع فایل دیگر را نیز ضمیمه کنید از قبیل:

افزودن تصویر به شبکه بیزیکت خیلی ساده و فقط نیازمند تایپ یک توضیح و متن کوتاه برای تصویر مربوطه و سپس انتخاب تصویر از روی سیستم یا گوشی یا تبلت شما و "ارسال" آن به شبکه می‌باشد.

افزودن ویدیو نیز به همان شکل افزودن تصویر است و فقط باید دقت کنید تا پسوند مجاز و حجم مجاز برای آپلود ویدیو به بیزیکت را رعایت کنید و متناسب با حجم ویدیوی خود، مدتی صبور باشید تا آپلود آن صورت بگیرد.

هرگاه از مطلبی از یک سایت وب خوش‌تان آمد و خواستید دوستان‌تان را از آن باخبر سازید کافی است با این گزینه لینک مربوطه را کپی پیست کنید و تمام. عنوان صفحه خودش توسط سایت ثبت می‌شود و شما می‌توانید با هر نوع نوشته توضیحی یا بدون نوشته این لینک را به دوستان خودتان خبر دهید.

افزودن محتواهای قبلی به ارسال‌ها

شما می‌توانید در کنار هر متن، با استفاده از آیکن اختصاصی مربوطه در کادر ارسال، هر نوع محتوای خودتان در سایت بیزیکت را نیز به نوشته خود پیوست کنید. این امکان برای اولین بار در دنیا در بیزیکت به وجود آمده است و کار شما را در معرفی سریع‌تر داشته‌های خودتان به دیگران راحت کرده است.

کافی است روی آیکن مربوطه کلیک کنید تا لیست انواع محتواهای شما در سایت دیده شود. برای مثال: کالاها، فایل‌ها، آگهی‌ها، مهارت‌ها و.... بعد با انتخاب هر یک از این موارد، همه داده‌های شما در آن موضوع در زیر آن مجددا لیست می‌شود و شما به راحتی می‌توانید یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

با این کار، گزینه منتخب شما همراه با نوشته اولیه‌ای که در کادر ارسال پیام دارید، یا بدون نوشته، مستقیما به ارسال‌های شما در این صفحه اضافه شود. با دکمه مشاهده یا خرید به صورت مستقیم بدون نیاز به دردسر دیگر برای شما.

نکته مهم

دقت کنید که افزودن فایل و محتوا به ارسال‌ها به شکل فوق علاوه بر صفحه پست‌های من، در بخش‌های دیگر سایت از قبیل چت دونفره، ارسال مطلب در گروه و یا کانال نیز ممکن است. این ابتکار برای اولین بار در دنیا کار شما را در اطلاع‌رسانی سریع محصولات و خدمات بسیار آسان می‌نماید، چون گزینه خرید و مشاهده به صورت آماده روی آن قرار دارد و ...

 

برای مشاهده راهنمای کامل کار با هر یک از منوها لطفا از لیست زیر اقدام نمایید:

 1. راهنمای منوی خرید، خرید کالا
 2. راهنمای منوی خرید، دانلود/خرید فایل
 3. راهنمای منوی خرید، سفارش کار از دور
 4. راهنمای منوی فروش، فروش کالا
 5. راهنمای منوی فروش، فروش فایل
 6. راهنمای منوی فروش، کار از راه دور
 7. راهنمای منوی فروش، درج آگهی رایگان
 8. راهنمای منوی کاربری، بایگانی خریدها
 9. راهنمای منوی کاربری، امور مالی و درآمد
 10. راهنمای منوی کاربری، پیام‌ها و تیکت‌ها
 11. راهنمای منوی کاربری، تنظیمات شخصی
 12. راهنمای منوی کاربری، امور شخصی
 13. راهنمای منوی شبکه، من و دوستان من
 14. راهنمای منوی شبکه، گروه‌ها و کانال‌ها
 15. راهنمای منوی شبکه، بیزیکت و شما