معرفی بیزیکوین:

بیزیکوین با نماد GBC یکی از اولین ارزهای دیجیتال منتشر شده در ایران است. این ارز بر پایه اتریوم تعریف شده و امنیت و سیستم بلاکچین آن بر ساختار قدرتمند این ارز مطرح جهانی استوار است. بیزیکوین با کیف پول‌های مختلف دیجیتال قابل استفاده است. مباحث فنی مربوط به نحوه ایجاد و  استفاده از کیف پول دیجیتال و تبادل بیزیکوین در بین کیف پول‌ها و بین افراد مختلف، در مقاله‌ای جداگانه آموزش داده می‌شود.

در آینده‌ای نزدیک، بیزیکوین به صورت مستقل فعالیت کرده و از اتریوم جدا و شبکه بلاکچین اختصاصی خودش را خواهد داشت.

نحوه دریافت رایگان بیزیکوین:

بیزیکوین به صورت رایگان به اعضای بیزیکت پاداش داده می‌شود. هر کاربری که در بیزیکت عضو می‌شود به روش‌های زیر از ارز بیزیکوین بهره‌مند می‌شود:

 • با معرفی هر فروشگاه به بیزیکت با این شرط که بتواند به کف فروش حداقل 2 میلیون تومان برسد، علاوه بر مبلغ 20 تا 50 هزار تومان پاداش نقدی ریالی، تعداد مشخصی ارز بیزیکوین نیز به طور رایگان به فرد معرف پاداش داده می‌شود.
 • هر فردی که عضویت حرفه‌ای بیزیکت را تهیه کند به اندازه 70 درصد مبلغی که برای خرید عضویت حرفه‌ای یک‌ساله یا سه‌ساله پرداخت کرده است به نرخ روز، ارز بیزیکوین را دریافت می‌کند.

مثال: در حال حاضر عضویت VIP‌ یک‌ساله بیزیکت 2 میلیون تومان ارزش دارد. کسی که این مبلغ را بپردازد هم عضویت VIP یک‌ساله بیزیکت را دریافت می‌کند که باعث می‌شود پورسانت‌های دریافتی وی از بیزیکت از 10 درصد به 30 درصد افزایش و هزینه‌های پرداختی وی به بیزیکت از 7 درصد به 1 درصد کاهش یابد، و هم با توجه به اینکه نرخ ارز بیزیکوین در شروع عرضه فقط 1000 ریال در نظر گرفته شده است، در ابتدای کار معادل 70 درصد مبلغ پرداختی خود یعنی تعداد 14000 بیزیکوین از ما دریافت می‌کند.

این کاربر یا می‌تواند 14000 بیزیکوین دریافتی را  که به کیف پول دیجیتال وی منتقل می‌شود را نگه دارد تا بعد از مدتی آن را به نرخ روز به دیگران بفروشد، که قطعا طبق توضیحاتی که در ادامه آمده است طی مدت کوتاهی ارزش آن چندین برابر خواهد گردید. یا این‌که برای تمدید حق عضویت خود یا خرید برخی خدمات بیزیکت در آینده، از همین ارز استفاده کند و میزان سود حاصله در یک‌سال آتی را نیز با فروش ارز اضافی خود به دیگران، به صورت ریالی دریافت نماید.

 • با معرفی هر فردی که عضویت حرفه‌ای بیزیکت را تهیه کند، فرد معرف، در صورت داشتن عضویت VIP ، به میزان 30 درصد از مبلغ ریالی پرداخت شده حق عضویت توسط نفر جدید را پورسانت نقدی می‌گیرید و هم اگر بخشی از حق عضویت مربوطه به صورت ارزی با بیزیکوین پرداخت شده باشد 30 درصد از بیزیکوین پرداخت شده نیز به شخص معرف خواهد رسید.

نحوه خرید انبوه و مستقیم بیزیکوین:

برای افرادی که ارزش سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را می‌دانند این امکان فراهم شده است که به صورت مستقل و فراتر از خرید عضویت حرفه‌ای بیزیکت نیز به خرید مستقیم ارز بیزیکوین به تعداد انبوه و ذخیره آن برای فروش در آینده اقدام کنند.

برای خرید مستقل بیزیکوین شخص متقاضی باید ابتدا از طریق گزینه افزایش اعتبار در بیزیکت، موجودی خود را به میزان رقمی که می‌خواهد ارز بخرد افزایش بدهد. سپس با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی بیزیکت، تقاضای خرید ارز بیزیکوین به مبلغ دلخواه خود را اعلام کند. در این مرحله با توجه به قیمت روز بیزیکوین، متناسب با تقاضای وی، تعداد مشخصی ارز به کیف پول دیجیتال اعلام شده شخص منتقل شده و از موجودی وی در بیزیکت به میزان رقم اعلام شده کسر خواهد گردید.

کاربردهای بیزیکوین:

بیزیکوین برای استفاده درون شبکه اجتماعی کسب‌و‌کار بیزیکت تعریف شده است:

 • در مرحله اول به محض دریافت ارز بیزیکوین، طبق روالی که مشخص شده است، برای خرید عضویت VIP بیزیکت، توسط دوستان شخص دارنده ارز، به آسانی قابل استفاده است. فقط کافی است کسی که در بیزیکت عضویت VIP گرفته و تعداد مشخصی ارز بیزیکوین به رایگان دریافت نموده است، آن ارز را حداقل بین دو نفر از دوستان و آشنایان خود با قیمت دلخواه و توافقی (حداقل به نرخ روز بیزیکوین که در بخش مربوطه به صورت دقیق اعلام می‌شود) به صورت ریالی بفروشد و آن‌ها را تشویق به خرید عضویت VIP بیزیکت نماید.

برای مثال 14000 بیزیکوین که برای عضویت VIP یکساله به عضو اولیه اختصاص پیدا کرده است می‌تواند بین دو فرد جدید هرکدام 7000 واحد توزیع شود و این دو فرد جدید می‌توانند برای تهیه عضویت حرفه‌ای VIP‌ این ارز را با نرخ روز به خود بیزیکت منتقل کنند و مابقی هزینه عضویت حرفه‌ای مربوطه را به صورت نقدی از طریق امکانات داخلی بیزیکت پرداخت کرده و عضویت حرفه‌ای را به دست آورند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

 • در مرحله بعد استفاده از بیزیکوین برای خرید خدمات داخلی بیزیکت از قبیل: ثبت آگهی طلایی و نقره‌ای، ثبت بنر تبلیغاتی، و سفارش تبلیغات انبوه در سیستم تبلیغات پیامکی و نوتیفیکیشنی و آگاه‌ساز بیزیکت فعال خواهد گردید.
 • در مرحله بعد امکان استفاده از بیزیکوین برای خرید هر نوع کالا و خدمات و فایل و ... از فروشندگان و ارائه‌دهندگان کالا یا خدمت در کلیه بخش‌های بیزیکت قابل استفاده خواهد شد.

با توجه به این‌که بیزیکت بستری برای همه نوع کسب‌و‌کار تولیدی و بازرگانی و خدماتی محسوب می‌شود قطعا به تدریج امکان خرید کلیه نیازهای روزمره با ارز بیزیکوین از درون بیزیکت در ایران فراهم خواهد شد.

 • در مرحله نهایی، با یاری خدا، بیزیکت به صورت شبکه‌ای جهانی عمل خواهد کرد و در این صورت این امکان فراهم خواهد شد که با بیزیکوین بتوان هر کالا یا خدمتی را از هر نقطه از جهان از فروشندگان عضو بیزیکت خریداری کرد.

نحوه توزیع و افزایش ارزش و سود کاربران از بیزیکوین:

 • در کل 200 میلیون بیزیکوین وجود خواهد داشت. از این تعداد 80 میلیون واحد به صورت عمومی عرضه می‌گردد. 120 میلیون واحد دیگر برای خود بیزیکت و شرکت مادر آن محفوظ خواهد بود.
 • 80 میلیون واحد عرضه عمومی شامل 40 مرحله و در هر مرحله 2 میلیون بیزیکوین را دربر خواهد گرفت.
 • در هر مرحله از مراحل 40 گانه، میزان ارزش بیزیکوین به مقدار 30 درصد نسبت به نرخ مرحله قبل افزایش خواهد یافت.
 • رسیدن به مرحله بعد منوط به توزیع قطعی تعداد 2 میلیون بیزیکوین بین کاربران بیزیکت خواهد بود.

لذا تلاش دارندگان فعلی بیزیکوین در معرفی شبکه اجتماعی بیزیکت به دوستان و آشنایان و تشویق آن‌ها به حضور و فعالیت در بیزیکت و تهیه عضویت VIP بیزیکت یا خرید مستقیم بیزیکوین، در طی سریع‌تر مراحل بسیار موثر خواهد بود.

 • در هر مرحله، با توجه به ارزش روز بیزیکوین، کاربری که تعدادی از این ارز را در اختیار دارد می‌تواند همه یا بخشی از آن را به طور مستقل و مستقیم، بدون دخالت و اطلاع بیزیکت، از طریق انتقال بین کیف پول‌های رایج در سیستم جهانی ارزهای دیجیتال، به دیگران بفروشد. کاربر خریدار ارز هم می‌تواند آن را برای کسب سود تا رسیدن به مراحل بعد نگه دارد، یا با توجه به نرخ روز ارز برای تهیه عضویت حرفه‌ای بیزیکت یا سایر خدمات قابل تهیه در بیزیکت با این ارز برای خودش یا برای دوستان و اشنایانش از آن استفاده نماید.
 • برای دارندگان عادی ارز بیزیکوین که این ارز را به واسطه خرید عضویت حرفه‌ای و به صورت رایگان و به تعداد محدود دریافت کرده‌اند، یا به خرید در مبالغ خرد ارز از دیگر کاربران دارنده بیزیکوین اقدام کرده‌اند، امکان بازخرید ریالی و پس دادن ارز وجود ندارد و فقط می‌توانند از این ارز برای دریافت خدمات تعریف شده و قابل خرید با ارز در بیزیکت استفاده کنند، یا آن را به دیگر افرادی که به این خدمات نیاز دارند به نرخ روز بفروشند. در این حالت هر نوع افزایش ارزش بیزیکوین برای هر میزان ارزی که کاربر دارد، اعمال شده و با نرخ روز در بیزیکت قابل استفاده خواهد بود.
 • برای کاربرانی که ارز را به طور مستقیم و به صورت انبوه و جدا از روال عضویت حرفه‌ای، از خود بیزیکت خرید کرده‌اند، با توجه به اسناد مربوط به زمان و تعداد و نرخ و مبلغ کل خرید ارز مربوطه، فقط بعد از گذشت حداقل یک‌سال از زمان خرید ارز، دارنده ارز می‌تواند یکی از این گزینه‌ها را انتخاب نماید:
 1. فروش ارز در بازار مربوطه به سایر کاربران با نرخ روز با توجه به افزایش قیمت آن در هر مرحله طبق توضیحات قبلی
 2. پس دادن و انتقال کل ارز خریداری شده اولیه به کیف پول دیجیتال اصلی بیزیکت و دریافت مبلغ ریالی اولیه پرداختی، همراه با سود ریالی قطعی به میزان 30 درصد مبلغ کل پرداختی اولیه
 3. دریافت سود ارزی به صورت بیزیکوین اضافه به میزان 40 درصد مبلغ کل پرداختی اولیه به نرخ روز ارز
 4. دریافت سهام شرکت ارزش‌آفرینان به ارزش مبلغ پرداختی اولیه همراه با 50 درصد سود قطعی نسبت به مبلغ اولیه، به نرخ روز سهام شرکت. این مورد فقط برای مبالغ بالاتر از 100 میلیون تومان فراهم است و برای خریدهای با مبالغ کمتر قابل انتخاب نیست.

مثال: اگر فردی به میزان 100 میلیون تومان ارز بیزیکوین خرید کرده باشد،‌ بعد از پایان یک‌سال می‌تواند خودش ارز خود را در بازار به دیگر کاربران بفروشد و چندین برابر مبلغ اولیه، به نرخ روز بازار، سود کسب نماید، یا ارز خود را به خود بیزیکت پس بدهد و 130 میلیون تومان نقد دریافت کند،‌ یا به نرخ روز به ارزش 40 میلیون تومان بیزیکوین جدید دریافت نماید، یا ارز خود را به بیزیکت پس بدهد و به ارزش 150 میلیون تومان، سهام شرکت ارزش‌آفرینان را به نرخ روز دریافت نماید و سهام‌دار شرکت شود.