گزینه خرید و سفارش خدمات مشاوره و کار از دور، لیست تخصص‌ها و مهارت‌های ثبت شده توسط متخصصان در بیزیکت را نشان می‌دهد که در 3 شاخه اصلی و بیش از 30 شاخه فرعی دسته‌بندی شده‌اند و شما می‌توانید متناسب با نیاز خود از متخصصان در هر شاخه خدمات دل‌خواه را دریافت کنید.

برای گرفتن خدمات از هر متخصص کافی است به صفحه شرح خدمت مورد نظر رفته و دکمه "ثبت سفارش" را کلیک کنید و توضیحات و تقاضای اولیه خود را به متخصص مربوطه برسانید. بلافاصله آن متخصص پیام شما را دریافت کرده و به شما پاسخ خواهد داد. متخصص می‌تواند تقاضای کار شما را تایید یا رد کند. اگر رد کند که سفارش بسته می‌شود. اگر تایید کند به شما پیام مناسبی خواهد داد و احتمالا از شما تقاضا کند تا مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت مرحله اول کار پرداخت کنید.

شما نیز بلافاصله پیام پاسخ وی را با هشدار مناسب دریافت خواهید کرد و می‌توانید در هر لحظه، از همین منوی خرید، گزینه بایگانی خریدها، گزینه سفارشات کاری، این سفارش خود را پیگیری کنید. اگر متخصص از شما تقاضای واریز کرده باشد شما مبلغ درخواستی را در وسط صفحه خواهید دید و می‌توانید به صورت آنلاین یا از اعتبار خود آن را پرداخت کنید تا کار پیش برود. در صورت واریز آنلاین مبلغ مورد تقاضای متخصص توسط شما، همراه با هر پاسخ و پیام دیگری از طرف شما، کار استارت می‌خورد.

این رفت و برگشت در هر مرحله با تعیین نیازها و تقاضای شما و تعریف هزینه توسط متخصص و پرداخت آنلاین آن توسط شما و پاسخ و انجام کار مربوطه توسط متخصص و مبادله هر نوع پیام یا فایل و ... بین شما و متخصص می‌تواند چندین بار ادامه یابد.

دقت کنید در این بخش از بیزیکت نیز تا زمانی که شما به عنوان خریدار و مشتری، از خدمات متخصص نام‌برده راضی نباشید و کار را تمام ‌شده ثبت نکنید، پولی به متخصص مربوطه پرداخت نمی‌شود و از این جهت از این بخش با اطمینان کامل استفاده کنید و نگران این نباشید که کسی از شما پولی بگیرد و کار مناسب تحویل ندهد.

ضمن این‌که کلیه تعاملات و ارتباطات و پرداخت‌ها در این بخش به صورت مرحله‌ای است و شما متناسب با اعلام از سوی متخصص مربوطه برای هر مرحله از کار هزینه می‌دهید و الزامی نیست که حتماً کل هزینه را اول کار بپردازید.

حتی این امکان فراهم شده است که اگر در مرحله‌ای از کار رضایت شما از متخصص و کارش حاصل نشد به صورت مرحله‌ای، متخصص مربوطه مجبور به استرداد وجه پرداختی مرحله مشخصی از پروژه شما بشود و این پول به حساب شما در بیزیکت برخواهد گشت.

در هر زمان از کار که شما به نتیجه مد نظر خود رسیدید، می‌توانید با کلیک روی دکمه "بستن سفارش و اعلام نظر به متخصص" در زیر صفحه مکالمات با متخصص، این سفارش را با دادن امتیاز و نظر خودتان به متخصص مربوطه خاتمه بدهید.

شما می‌توانید از هر نوع مهارت و تخصص خودتان در بیزیکت کسب درآمد کنید. برای راهنمایی در مورد این‌که چگونه به عنوان متخصص در بیزیکت مشغول به کار شوید راهنمای منوی فروش، کار از راه دور را مطالعه فرمایید.

برای مشاهده راهنمای کامل کار با هر یک از منوها لطفا از لیست زیر اقدام نمایید:

 1. راهنمای منوی خرید، خرید کالا
 2. راهنمای منوی خرید، دانلود/خرید فایل
 3. راهنمای منوی خرید، سفارش کار از دور
 4. راهنمای منوی فروش، فروش کالا
 5. راهنمای منوی فروش، فروش فایل
 6. راهنمای منوی فروش، کار از راه دور
 7. راهنمای منوی فروش، درج آگهی رایگان
 8. راهنمای منوی کاربری، بایگانی خریدها
 9. راهنمای منوی کاربری، امور مالی و درآمد
 10. راهنمای منوی کاربری، پیام‌ها و تیکت‌ها
 11. راهنمای منوی کاربری، تنظیمات شخصی
 12. راهنمای منوی کاربری، امور شخصی
 13. راهنمای منوی شبکه، من و دوستان من
 14. راهنمای منوی شبکه، گروه‌ها و کانال‌ها
 15. راهنمای منوی شبکه، بیزیکت و شما