شما می‌توانید علاوه بر کالاهای فیزیکی و قابل حمل و نقل، هر نوع فایل، جزوه، نمونه سوال، پروژه و ... که به شکل فایل در کامپیوتر یا گوشی خود دارید را نیز در بیزیکت به پول تبدیل کنید. قیمت‌گذاری برای هر فایل بر عهده خود شماست و فروش آن به صورت فایل قابل دانلود بدون هیچ پیش‌نیازی برای شما میسر است. با رعایت مقررات بخش فروش فایل، شما می‌توانید از اطلاعات موجود در کامپیوتر یا تبلت یا گوشی خود درآمد کسب کنید و این درآمد بلافاصله با فروش هر فایل به حساب و اعتبار شما در بیزیکت افزوده می‌شود. البته شما می‌توانید فایل‌های خود را به صورت رایگان نیز در بیزیکت منتشر کنید.

هم‌چنین امکان دانلود همه فایل‌ها و خرید فایل‌های پولی برای شما هم میسر است و می‌توانید با یک جستجوی ساده در بخش‌ فایل‌های بیزیکت، برنامه یا نمونه سوال یا کتاب دلخواه خود را پیدا کرده و دانلود نمایید.

 ثبت فایل جدید

کار افزودن فایل مشابه افزودن سایر موارد، اضافه کردن یک فایل از سیستم شما به بیزیکت است. شما می‌توانید هر نوع فایل یا محصول دیجیتال را با این روش به صورت رایگان برای دانلود دیگران عرضه کنید، یا با تعیین قیمت مشخص نسبت به فروش آن اقدام کنید..

با کلیک روی افزودن فایل جدید شما این اطلاعات را باید برای فایل مربوطه تکمیل کنید:

عنوان فایل:

نامی است که در معرفی فایل مربوطه در بیزیکت برای دیگران دیده خواهد شد. بهتر است در این قسمت نامی فارسی برای فایل خود تعریف کنید. یا اگر فایل، مربوط به نرم‌افزار خاصی است، نام کامل و دقیق آن را درج کنید. دقت کنید اگر نام نامناسبی برای فایل ثبت کنید احتمالا از سیستم حذف خواهد گردید!

توضیح:

متن مختصر یا مفصلی در مورد محتوا و فهرست مطالب یا شرح راهنمای فایل مربوطه. دقت کنید حتماً توضیح مناسب و کافی در مورد فایل در این قسمت تایپ کنید تا کاربران بدانند چه چیزی را می‌خواهند دانلود کنند. اطلاعات ناقص شما باعث می‌شود فایل شما مورد توجه قرار نگیرد.

دسته‌بندی:

متناسب با موضوع و محتوای فایل مد نظر، یک یا چند مورد از دسته‌بندی‌های لیست شده را می‌توانید انتخاب کنید تا کاربران در زمان جستجوی فایل‌های با موضوع خاص، راحت‌تر به فایل شما درسترسی داشته باشند.

قیمت:

اگر دوست دارید فایل خود را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار دیگران قرار بدهید گزینه اول را که پیش‌فرض است انتخاب کنید، ولی اگر قصد فروش و منفعت مالی از فایل مد نظر خود را دارید یکی از گزینه‌های رقم‌های تعیین شده را که از 100 ‌تومان شروع و با افزایش‌های پله‌ای تا 200 هزار تومان را می‌تواند شامل شود انتخاب کنید.

دقت کنید که انتخاب قیمت مناسب با نوع و محتوای فایل و البته درج توضیح کافی و متناسب برای معرفی فایل و حتی نام و عنوان آن، می‌تواند در فروش فایل شما بسیار موثر باشد.

فایل:

با کلیک روی Browse می‌توانید فایلی که توضیحات آن را در بخش‌های قبلی معرفی کردید را از کامپیوتر یا گوشی یا تبلت خود انتخاب و با زدن دکمه افزودن فایل، این فایل را به بیزیکت بفرستید.

در انتخاب فایل صحیح و اصلی مربوطه از روی سیستم خود خیلی دقت کنید. آپلود کردن فقط یک تصویر برای یک شرح مفصل از یک فایل کاربردی مطمئنا اشتباه هست و باعث حذف فایل خواهد شد.

نکته مهم این است که در مورد پسوندهای مجاز و نیز رعایت حداکثر حجم مجاز فایل در این قسمت دقت کنید تا مشکلی پیش نیاید. ضمن این‌که متناسب با سرعت اینترنت خود و حجم فایل، باید مدتی منتظر بمانید تا فایل شما به بیزیکت منتقل و در لیست فایل‌های شما ثبت شود.

لیست فایل‌ها

مشابه سایر لیست‌‌ها،‌ لیست فایل‌ها هم فهرست فایل‌های آپلود شده توسط شما در بیزیکت را همراه با امکان ویرایش یا حذف فایل و نمایش تعداد دانلود یا فروش هر فایل و تاریخ ثبت آن در بیزیکت را به شما نشان می‌دهد. برای ویرایش هر فایل کافی است روی نام آن در این لیست کلیک کنید.

نظرات فایل‌ها

مشابه سایر نظرات، بهتر است هر از گاهی نظرات مخاطبان در مورد فایل‌های خود را نیز مرور کرده و پاسخ لازم را بدهید یا اگر نظری را دوست نداشتید حذف کنید.

برای مشاهده راهنمای کامل کار با هر یک از منوها لطفا از لیست زیر اقدام نمایید:

 1. راهنمای منوی خرید، خرید کالا
 2. راهنمای منوی خرید، دانلود/خرید فایل
 3. راهنمای منوی خرید، سفارش کار از دور
 4. راهنمای منوی فروش، فروش کالا
 5. راهنمای منوی فروش، فروش فایل
 6. راهنمای منوی فروش، کار از راه دور
 7. راهنمای منوی فروش، درج آگهی رایگان
 8. راهنمای منوی کاربری، بایگانی خریدها
 9. راهنمای منوی کاربری، امور مالی و درآمد
 10. راهنمای منوی کاربری، پیام‌ها و تیکت‌ها
 11. راهنمای منوی کاربری، تنظیمات شخصی
 12. راهنمای منوی کاربری، امور شخصی
 13. راهنمای منوی شبکه، من و دوستان من
 14. راهنمای منوی شبکه، گروه‌ها و کانال‌ها
 15. راهنمای منوی شبکه، بیزیکت و شما