شما می‌توانید در بیزیکت از هر نوع مهارت و هنر و تخصص خود پول درآورید. دسته‌بندی مهارت‌های قابل انجام به صورت آنلاین در بیزیکت بسیار گسترده است. در 3 دسته اصلی و ده‌ها موضوع تخصصی، از مشاوره تا آشپزی و ... 

 دقت کنید که کاربرد این بخش فقط برای کارهایی است که شما می‌توانید آن را به صورت آنلاین سفارش گرفته و به صورت آنلاین و بدون خروج از سایت، نتیجه کار را به مشتری تحویل بدهید. برای کارهایی مثل ساخت صنایع دستی و هنری و ... که آنلاین قابل تحویل به مشتری نیست، شما موظف هستید بعد از اخذ سفارش و تکمیل جزییات آن، نتیجه را به آدرس مشتری ارسال کنید، تا مشتری بعد از دریافت آن به شما نظر و امتیاز داده و سفارش را مختومه اعلام کند.

 بعد از رضایت مشتری و بسته شدن هر سفارش، شما می‌توانید مبالغی را که در فرآیند کار، از مشتری درخواست کرده بودید و وی آن را به صورت آنلاین پرداخت کرده بود را دریافت نمایید.

 دقت کنید: اگر قصد فروش کالای فیزیکی و قابل حمل را دارید باید از بخش فروشگاه استفاده کنید. یا برای معرفی یک خدمت و کالایی که جزو دسته‌بندی‌های فروشگاه یا آگهی‌نامه است از بخش مربوطه استفاده کنید. این بخش فقط برای سفارش‌گیری کارهای قابل انجام از راه دور است که می‌توان نتیجه را به صرت آنلاین ارائه داد. طبق شرح زیر همه کارهای سفارشات کار از دور، از طریق پنل ارتباطی بین متخصص و مشتری قابل انجام است.

 ثبت مهارت جدید

 برای هر نوع کار از راه دور شما باید اول مشخص کنید چه کاری بلد هستید. با این گزینه به صفحه ثبت جزییات هر مهارت‌ وارد می‌شوید. این صفحه با تنظیمات خاص زیر می‌تواند شما را به مشتری معرفی کند. دقت کنید که برای هر مهارت و تخصص خودتان باید مهارت جداگانه‌ای ثبت کنید و مهارت را با توصیف عمومی و کلی معرفی نکنید. مواردی که شما باید در این فرم تکمیل بکنید عبارتند از:

 انتخاب تخصص:

 از 3 دسته‌بندی عمومی که هر یک دسته‌بندی‌های خاص خود را دارند باید یک مورد را انتخاب کنید. متناسب با مهارتی که دارید یک مورد را به دقت انتخاب و تیک مربوطه‌اش را بزنید. دقت کنید که مهارت شما که می‌خواهید شرح دهید بیشترین ارتباط ممکن را به گزینه انتخابی داشته باشد. دقت کنید که فقط یک مورد از این دسته‌بندی‌های فرعی قابل انتخاب است و اگر مورد دومی انتخاب کنید انتخاب اول حذف خواهد شد.

 عنوان:

 یک معرفی مختصر در حد چند کلمه که مخاطب بداند شما چه خدمتی عرضه می‌کنید. این معرفی نباید عمومی باشد. هرقدر خلاقیت بیشتری به خرج بدهید احتمال مشتری‌یابی شما بیشتر خواهد شد.

 متن:

 شرح کامل و دقیق از آن‌چه ارائه می‌دهید را وارد کنید. هرقدر توضیحات مناسب و دقیق و کامل بدهید بهتر خواهد بود. سعی کنید با این عبارت شروع کنید که : من می‌توانم فلان کار را برای شما با فلان شرایط در فلان مدت انجام دهم.

 دقت کنید که: درج هر نوع شماره تماس در شرح مهارت یا در متن پیام‌های مبادله شده بین متخصص و مخاطب ممنوع است و باعث حذف شدن آن مهارت یا جلوگیری از ادامه کار خواهد گردید. همه کارهای از راه دور باید به طور کامل از طریق خود سایت و درون آن و با امکانات پیام و مبادله فایل و ... در همین بخش انجام شود. نیازی به تماس تلفنی نیست.

 کلمات کلیدی:

 مشابه سایر بخش‌ها، هرقدر کلمات کلیدی مرتبطی در این بخش وارد کنید در جستجوهای کاربران بهتر دیده خواهید شد.

 قیمت:

 نرخی که شما قصد دارید از مشتری در قبال ارائه این خدمت دریافت کنید. به واحد ریال یا تومان فرقی ندارد ولی باید واحدش را هم مشخص کنید. یا می‌توانید بنویسید توافقی.

 در کار از راه دور وقتی مشتری به شما سفارش داد شما خواهید توانست هزینه کار را به صورت مرحله به مرحله در حین کار از وی درخواست کنید. پنل ارتباط مشتری با متخصص دارای گزینه درخواست واریز است که در هر پیام شما می‌توانید به طور جدا و بارها این تقاضا را بکنید و ادامه کار آن مرحله را منوط به واریز فلان رقم از سوی مشتری نمایید. البته تا زمانی که کار تمام نشده و توسط مشتری، این سفارش مختومه اعلام نشود، هر مبلغی که مشتری در پاسخ به تقاضای شما واریز می‌کند، نزد سایت امانت خواهد بود تا کار به اتمام برسد و مشتری از شما اعلام رضایت نماید. با این حال اگر رقم واضح و مشخص و رقابتی در این کادر اعلام کنید مطمئنا در جذب مشتری بهتر عمل خواهد کرد.

 زمان انجام کار:

 در این کادر باید مشخص کنید این کار و مهارت با عنوان و شرح مورد اشاره خودتان را در چه مدت زمانی می‌توانید انجام دهید یا کامل کنید یا تحویل بدهید. این زمان هم بهتر است واضح و مشخص باشد و عددی بر حسب ساعت یا روز یا حتی هفته باشد، منتها به شرطی که به موقع بتوانید کار را تحویل بدهید.

 وضعیت انتشار:

 مثل سایر بخش‌ها، اگر می‌خواهید این مورد فعلاً منتشر نشود یا بشود را تعیین می‌کند. اگر مهارت شرح داده شده را منتشر نکنید، هر توضیحی ثبت کردید ذخیره می‌شود، ولی در لیست مهارت‌های ارائه شده درسایت قرار نمی‌گیرد.

 تصویر:

 باید یک تصویر مناسب با مهارت اعلام شده از روی کامپیوتر یا گوشی خود انتخاب و آپلود کنید تا در نمایش این مهارت بهتر عمل کند. لطفا سایز و پسوند تصویر را رعایت کنید.

 در نهایت با کلیک روی دکمه "ثبت مهارت" و متناسب با سایز فایل تصویر انتخابی شما، بعد از چند لحظه، مهارت شما ثبت و در معرض دید مشتریان قرار خواهد گرفت.

 برای این‌که بدانید چطور به مشتری پاسخ خواهید داد و نحوه ارتباط با مشتری و پرداخت‌ها و مکالمات و .. به چه شکل است توضیح راهنما مربوط به گزینه سفارشات دریافتی را در ادامه ببینید.

مهارت‌های من

 لیست مهارت‌هایی که شما تاکنون ثبت کرده‌اید را نشان می‌دهد. با کلیک روی نوشته مربوط به عنوان هر مهارت می‌توانید در هر زمان، شرح و جزییات آن را به دل‌خواه خودتان عوض کنید.

سفارشات دریافتی

 لیست سفارشاتی که مشتریان از شما درخواست کرده‌اند را همراه با نام مشتری و تاریخ تقاضا نشان می‌دهد.

وقتی مشتری برای اولین بار یک درخواست به شما می‌فرستد این تقاضا با رنگ متفاوت‌تری دیده می‌شود و شما با کلیک روی عنوان این تقاضا این اختیار را دارید که تقاضای مشتری را بپذیرید یا رد کنید. اگر تقاضایی را رد کردید آن تقاضا به طور خودکار مختومه می‌شود و دیگر ادامه‌ای نخواهد داشت. ولی اگر تقاضایی را تایید کردید باید به مشتری پاسخ بدهید و در هر مرحله، طبق مکالماتی که بین شما با او صورت خواهد گرفت کار را پیش ببرید.

در هر لحظه، اگر مشتری‌ای پیامی را به شما فرستاد، یا به پیام شما پاسخی داد، به صورت هشدار مشخص این پیام به شما اعلام می‌شود. این هشدار هم از طریق آگاه‌ساز سایت و اپلیکیشن سایت است، هم از طریق ایمیل، و هم از طریق ارسال پیامک. تک‌تک این روش‌ها بستگی به تنظیماتی خواهد داشت که شما در منوی کاربری، تنظیمات شخصی، تنظیمات مهم اعمال کرده‌اید.

شرح نحوه ارتباط بین متخصص و مشتری:

هر زمان روی هر عنوان از سفارشات دریافتی کلیک کنید به پنل ارتباط با مشتری مربوطه وارد می‌شوید. این پنل تقریبا مشابه با پنل مبادله پیام بین دو عضو در سایت بیزیکت است با این تفاوت که گزینه‌ای برای تقاضای واریز و پرداخت وجه توسط مشتری در هر مرحله برای متخصص فراهم شده است. مشتری هم در هر مرحله تقاضای واریز وجه متخصص را خواهد دید و می‌تواند به صورت آنلاین یا از اعتبار خود در سایت مبلغ درخواستی متخصص را پرداخت نماید.

هر زمان با هر دلیلی بین متخصص و مشتری توافق حاصل شود، متخصص می‌تواند با اختیار خود، بخشی از مبلغ پرداختی توسط مشتری را با گزینه‌ "استرداد وجه" که در مقابل هر یک از پرداخت‌های مشتری در پنل خود می‌بیند، پول پرداختی آن مرحله توسط مشتری را به خودش برگرداند.

غیر از بحث تقاضای پرداخت وجه یا استرداد وجه توسط متخصص، و پرداخت وجه توسط مشتری، در هر مرحله از هر سفارش، متخصص و مشتری می‌توانند کلیه پیام‌های لازم بین خود را همراه با هر نوع مبادله فایل تصویری، صوتی،‌ ویدیویی، سند، قرارداد و ... از طریق همین پنل انجام دهند و نیازی به هیچ نوع تماس تلفنی و قرار خارج از سایت و ... نیست.

سایت فقط مسئول پرداخت‌ها و کارها و پیام‌ها و تقاضاها و وعده‌هایی است که در این پنل ثبت شده است. و برای هر یک از این موارد تا زمانی که مشتری از متخصص راضی نباشد به عنوان رابط و واسط عمل خواهد کرد. برای هر نوع ارتباط و کار و تماس خارج از این پنل، سایت بیزیکت هیچ نوع مسئولیتی ندارد.

نظرات دریافتی

در پایان هر سفارش کاری و هر ارتباط بین مشتری و متخصص، این مشتری است که باید سفارش را مختومه و کار را تمام شده اعلام نماید. در این مرحله، مشتری به کار و مهارت و پاسخ‌گویی متخصص امیتاز می‌دهد و نظر خود را در مورد کیفیت کار و ... متخصص اعلام می‌کند.

 این نظرات مشتریان از این گزینه قابل دسترس برای متخصص هستند. این نظرات قابل ویرایش یا حذف توسط متخصص نیستند! و در شرح معرفی هر متخصص در لیست تخصص‌های وی، برای رویت سایر بازدیدکنندگان نمایش داده خواهند شد.

 متخصص باید نهایت سعی خود را بنماید که امیتاز بیشتری از مشتریان بگیرد و نظریات بهتری از مشتریان خود دریافت نماید.

 

برای مشاهده راهنمای کامل کار با هر یک از منوها لطفا از لیست زیر اقدام نمایید:

 1. راهنمای منوی خرید، خرید کالا
 2. راهنمای منوی خرید، دانلود/خرید فایل
 3. راهنمای منوی خرید، سفارش کار از دور
 4. راهنمای منوی فروش، فروش کالا
 5. راهنمای منوی فروش، فروش فایل
 6. راهنمای منوی فروش، کار از راه دور
 7. راهنمای منوی فروش، درج آگهی رایگان
 8. راهنمای منوی کاربری، بایگانی خریدها
 9. راهنمای منوی کاربری، امور مالی و درآمد
 10. راهنمای منوی کاربری، پیام‌ها و تیکت‌ها
 11. راهنمای منوی کاربری، تنظیمات شخصی
 12. راهنمای منوی کاربری، امور شخصی
 13. راهنمای منوی شبکه، من و دوستان من
 14. راهنمای منوی شبکه، گروه‌ها و کانال‌ها
 15. راهنمای منوی شبکه، بیزیکت و شما