کد کالا | 3361

فروشگاه | کهکشان دانش

وضعیت کالا | نو

(هر جلد) | ۲۸۰,۰۰۰ ریال | ۲۵۲,۰۰۰ ریال

وضعیت | موجود
کتاب خودی نشان دادن اثر ری گروس، راهنما‌یی‌های ضروری برای چگونه خود را نشان دادن و خصوصاً چگونه خود را پرورش دادن و چگونه تصویر خود را برای موفقیت، مدیریت کردن، ارائه می‌دهد.

هر شخصی که در یک تشکیلات کار می‌کند حتماً شاهد این بوده‌ که مدیران نالایق، نردبان پیشرفت شرکت را طی کرده‌اند، در حالی که از بیش‌تر اعضای لایق و دارای صلاحیت چشم‌پوشی شده است.

علت این است که بسیاری از مدیران لایق و شایسته، برای تمرکز بر انجام وظایف خود، تلاش به بهترین نحو ممکن را دارند، اما در نشان دادن خود به عنوان یک عضو ارزشمند از سازمان و شرکت، شکست می‌خورند. مخصوصاً آن‌ها به عامل اساسی و مهم در موفقیت سازمانی توجه کمی دارند. این عامل عبارت است از: وجهه‌ی شخصی آن‌ها (دید سایر افراد نسبت به آن‌ها، که بر اساس کیفیت و نحوه‌ی انجام هزاران رفتار اجتماعی و بین فردی ایجاد شده است).

ری گروس (Ray Grose) در کتاب خودی نشان دادن (How to sell yourself) آورده است: زمانی که شروع به فکر کردن درباره‌ی اینکه چگونه خود را نشان خواهید داد می‌کنید، لازم است تا به‌طور واضح منظور خود را از اصطلاح «خودی نشان دادن» مشخص کنید. شما ذات خود را نمی‌فروشید، بلکه وجهه‌ای از خود را به دیگران می‌دهید. شما این وجهه‌ را به صورت پولی مبادله نمی‌کنید، بلکه این تصویر و وجهه‌ را از طریق پرورش شخصیت خود ارتقاء خواهید داد.

وجهه‌ی صحیح برای یک شخص ندرتاً فقط وابسته به سیستم شخصیت فرد است. مدیران موفق وجهه‌ی مناسب برای جایگاه خود و فرهنگ سازمان را به‌طور هدف‌مند طراحی، تولید و سازگار می‌کنند. آن‌ها تشخیص می‌دهند که تصویر و وجهه‌ی آن‌ها در بین عموم مهم‌ترین جزء در نحوه‌ی ارزیابی دیگران نسبت به آن‌هاست.

آن‌ها هم‌چنین ضرورت توجه به مسائل یک تصویر «خوب» برای هر روز را فهمیده و درک می‌کنند که «نشان دادن خود» تابعی از رتبه‌ی آن‌ها در ساختار شرکت است.

در بخشی از کتاب خودی نشان دادن می‌خوانیم:

اعضای تیم‌تان برای طی کردن نردبان پیشرفت سازمانی نیازمند رشد و ارتقا در هر مرحله هستند. شما آن‌ها را برای حداکثر میزان کیفیت و مقدار نتیجه‌ی آن‌ها مدیریت می‌کنید، اما در‌ عین‌ حال باید به پیشرفت‌شان با راهنمایی‌هایتان و روحیه بخشیدن به آن‌ها کمک کنید. اعضای شما نیازمند یادگیری مهارت‌های جدید و بهبود بخشیدن مهارت‌های قبلی هستند.

آن‌ها از شما انتظار دارند که نشان دهید چه چیزهایی را باید یاد بگیرند و چگونه پیش‌رفت کنند. آن‌ها از وظایفی که شما برای پیشرفت آن‌ها آماده کرده‌اید و از پی‌گیری و پشتیبانی نحوه‌ی ارتقای آن‌ها استقبال خواهند کرد. بنابراین وجهه‌ی شما در نظر آن‌ها به‌طور مستقیم وابسته به چگونگی عملکردتان به عنوان یک رهبر علاقه‌مند و یک مربی موثر می‌باشد.

اعضای تیم‌تان به سادگی و به‌ تنهایی نمی‌توانند این موضوع را یاد بگیرند که سازمان خاص شما چگونه کار می‌کند. سیاست‌ها، پایه‌های نفوذ، قوانین نوشته نشده و شاخص‌هایی که در سازمان شما بیش‌ترین ارزش را دارد، از جمله‌ی این کارها هستند. آن‌ها می‌توانند از طریق همکاران‌شان در این رابطه اطلاعاتی به‌ دست آورند، اما شما کارشناس و ماهر هستید.

تهیه‌ی عاقلانه‌ی این اطلاعات باعث ارتقا و بهبود وجهه‌ی شما در نظر کارکنان‌تان خواهد شد. البته پیشرفت و ارتقا دادن اعضای تیم‌تان یکی از مسئولیت‌های شماست (این موضوع ممکن است همواره در شرح وظایف شما بیان نشود). هرقدر شما این وظیفه را به خوبی انجام دهید، در وجهه‌ی شما نزد مافوق‌هایتان تاثیر خواهد گذاشت.

  اقتصاد، مدیریت، کسب و کارآفرینی

  اعتماد به نفس | موفقیت | ‌کسب و کار

  ضمانت‌ خرید