(45) تخصص در 2 ساعت
%۱۰

کد کالا | 3379

فروشگاه | کهکشان دانش

وضعیت کالا | نو

(هر جلد) | ۵۰۰,۰۰۰ ریال | ۴۵۰,۰۰۰ ریال

وضعیت | موجود
کتاب تخصص در 2 ساعت (در هر چیزی) به قلم گریگوری هارتلی و ماریان کارینچ، شما را از طریق مستحکم کردن غریزه‌ی انسانی، شناخت درست افراد، ارزیابی و برنامه‌ریزی، برای ارتباط موثر با دیگران آماده کرده و سپس مسیری برای مبدل شدن به یک فرد متخصص را به شما معرفی خواهد کرد.

چیزی که شما با مطالعه‌ی این کتاب می‌آموزید این است که شما مهارت مدیریت و ایجاد روابط موثر با افراد را به دست می‌آورید. مدیریت خوب به معنای داشتن تخصص و مهارت در هر زمینه‌ای است؛ بدین معنا که فرد معنای «من نمی‌دانم که شما چه چیزی را می‌دانید» را بداند و یا هنگام پرسش سوالات مرتبط بداند چه کاری باید انجام دهد.

کتاب تخصص در 2 ساعت (How to become an expert on anything in two hours) ابزارهای ابتدایی برقراری ارتباط که توسط بازپرس‌های مبتدی به ‌کار گرفته می‌شوند را شرح می‌دهد. گریگوری هارتلی (Greg Hartley) و ماریان کارینچ (Maryann Karinch) در این اثر در تلاشند تا این ابزارها و تمرینات را به شما انتقال دهند. اگر شما خود را به چالش بکشید و تلاش کنید، می‌توانید به سهولت به یک متخصص تبدیل شوید.

قابلیت دستیابی به مهارت و تخصص در دو ساعت، اول به دانش شما از خودتان مربوط می‌شود و بعد از آن به دانشی که شما از دیگر انسان‌ها دارید ارتباط پیدا می‌کند. اهمیت ارتباطی که شما از طبیعت انسانی دارید، چگونگی برقراری ارتباط با دیگر افراد می‌باشد.

خارج از بحث هر مسئله‌ای که در‌این‌باره شوخی تلقی می‌شود، حقیقت تخصص واقعی در چه چیزی است؟ «داشتن تخصص و کارشناسی» چه معنایی برای شما دارد؟ البته ممکن است توضیحات و توصیفات بسیاری را درباره‌ی این موضوع در ذهن خود داشته باشید، چرا که این سوال مرکزیت اصلی این کتاب را تشکیل می‌دهد.

همه‌ی شما به شخصی که ادراک بیشتری دارد توجه زیادی می‌کنید. این ذات شماست که به کسی که دارای جاذبه‌ی بیش‌تر، هوش‌مندتر و قوی‌تر است، ایمان و اعتقاد بیش‌تری داشته باشید.

به‌ راستی چه عاملی موجب می‌شود تا فردی باهوش‌تر، و در واقع بهتر از شما به‌ نظر برسد؟ آیا اعتقاد دارید که ممکن است آن شخص دانش بیش‌تری نسبت به شما داشته باشد؟ آیا عقیده‌ی دیگری دارید؟ این کتاب سعی دارد تا در به پاسخ رسیدن به اینگونه سوالات شما کمک کند، و تخصص و اعتبار را در ذات و وجود انسانی هر فردی پی‌ریزی نماید.

هر شخص می‌تواند وانمود به داشتن مهارت و تخصص کند؛ در جامعه‌ی آمریکایی افرادی هستند که متناوباً سعی در فریب دادن دیگر افراد جامعه دارند. با مطالعه‌ی این کتاب، طرز گول زدن دیگران را فرا نخواهید گرفت، بلکه داشتن تخصص و رفتار کارشناسانه را فرا خواهید گرفت.

در بخشی از کتاب تخصص در 2 ساعت می‌خوانیم:

هر فرهنگ انسانی، رفتارها و اشارات منحصر به فرد خود را دارد، مثلاً در آمریکا نشان دادن شست دست، نشانه‌ی «رضایت» و یا «صلح» است. در طول این کتاب، «حرکاتی که در فرهنگ‌های مختلف معانی متفاوتی» دارند را تحت عنوان «ژست و اشارات»، توضیح خواهم داد. این حرکات بدین معناست که آن‌ها حرکتی دقیق را ثبت، و از آن‌ها استفاده می‌کنند.

با توجه به عناصر دیگری که در مبحث زبان بدن دخیل هستند، می‌توانیم ارتباطاتی مانند طرز فکر که عمدی و یا غیر عمدی، و یا مهم‌تر از آن حتی بدون قصد و عمد بوده است را براساس تصویرگرها، حفاظت، تطبیق دهنده‌ها و تعدیل کننده‌ها مورد استفاده قرار دهیم. برخلاف ژست و اشارات، افراد اندکی هستند که قادر به استفاده از این قبیل ارتباطات باشند، و حتی افراد اندکی وجود دارند که این نوع از ارتباط را درک کنند!

با تمام این تفاسیر، بسیاری از افراد قادر به شناسایی ناسازگاری میان کلمات و پیام هستند.

قابلیت شما در فهم هر عنصر، نه ‌تنها به شناخت عمیق‌ و واضح‌تر دیگر افراد کمک می‌کند، بلکه توانایی استفاده از زبان بدن را به شما اهدا می‌کند تا قادر به ارائه‌ی تخصص خود باشید.

تصویرسازی بدین‌ معناست که نشانه‌ای در مغز مخاطبان بر جای بگذارید. می‌تواند با استفاده از دست، سر، چشم، و حتی حرکت پا شکل بگیرد. هر زمان که فردی از این قبیل موارد در زبان بدن خود استفاده کرد، نشانه‌ای از خود بر جای می‌گذارد که منجر به تصویرسازی می‌شود. به اولین باری که توسط ارتباط چشمی، حسی در شما ایجاد شد فکر کنید، این حس، ایجاد تصویرسازی تلقی می‌شود. مثالی که می‌توان برای تصویرسازی به کار گرفت، استفاده‌ی رئیس‌جمهور کلینتون از حرکات دست و آرنج خود که برای انکار کردن روابط جنسی خود با مونیکا لوینسکی به ‌کار گرفت، که تصویرسازی خوبی به ‌شمار می‌رود.

  اقتصاد، مدیریت، کسب و کارآفرینی

  مدیریت | تخصص | متخصص | موفقیت | سخنرانی

  ضمانت‌ خرید