کد کالا | 3358

فروشگاه | کهکشان دانش

وضعیت کالا | نو

(هر جلد) | ۶۵۰,۰۰۰ ریال | ۵۸۵,۰۰۰ ریال

وضعیت | موجود
کتاب موفقیت درون گراها نوشته‌ی نانسی آنکوویتز، به بررسی ویژگی افراد درون گرا و تأثیر شخصیت آن‌ها بر روی کسب و کارشان می‌پردازد.

نانسی آنکوویتز (Nancy Ancowitz) به عنوان فردی درون گرا در کتاب موفقیت درون گراها (Self - promotion for introverts the quiet guide to getting ahead)، از نقاط قوت‌تان تجلیل می‌کند و مهارت‌های حیاتی و اساسی که نیاز دارید تا قابلیت دیده شدن خود را افزایش دهید، آموزش می‌دهد. شما تصمیم می‌گیرید تا چه حد رویت‌پذیر باشید تا آن‌چه را که برایتان اهمیت دارد به دست آورید، آن‌گاه خود را به سمت اهداف‌تان هدایت می‌کنید.

خود تبلیغی با خود انعکاسی شروع می‌شود، که نیازمند مشاهده‌ی خود فرد در روشنایی آگاهی و بدون قضاوت است. این کار کمک می‌کند تا نسبت به آن‌چه که هستید یا دارید، به جای تأکید بر آنچه فکر می‌کنید نیستید یا ندارید توجه بیش‌تری کنید. هر چه فرد بیش‌تر به خود متصل باشد، ظرفیت او برای رسیدن بیش‌تر است و کم‌تر کسی انرژی صرف می‌کند تا دنیا را راضی کند.

ممکن است در ابتدا به نظرتان غیرممکن بیاید که بتوانید خود را تبلیغ کنید. اما این اثر شما را به ماندن در مسیر و نزدیک شدن به این یادگیری به شدت تشویق می‌کند، که این هدیه‌ی شما به عنوان یک فرد درون گراست. صدای خود را خواهید یافت، امضای حضور خود را خلق می‌کنید و حقیقت خود را با صدایی بلند و واضح بیان می‌نمایید. همان‌طور که لئونارد نیموی به درستی با شما به اشتراک می‌گذارد: «ما می‌کوشیم در درون خود صدای شخصی‌مان را بیابیم که ما را در حالت تأیید قرار می‌دهد.»

شاید در مقام فردی درون‌گرا احساس کنید که نداشتن زبان چرب‌ و ‌نرم مانعی برای شماست. از نظر کاترین مایرز، معتمد و یکی از مباشران تراست مایرز - بریگز، این احساس در محیط گروهی و برون‌گرای این دبیرستان آمریکایی شکل می‌گیرد، جایی که به گفته‌ی او «درون‌گراها اغلب احساس ناخوشایندی دارند، زیرا تمایلی به وقت‌گذرانی، پر‌حرفی، حرف‌های بیهوده و گفتن جوک ندارند، کارهایی که باعث می‌شود بخشی از گروه‌های اجتماعی باشند.»

جملات برگزیده‌ی کتاب موفقیت درون گراها:

- از شوخی متین استفاده کنید.
- نقاط قوت خود را به خاطر داشته باشید.
- هنگامی که مستحق اعتبار هستید، آن را بپذیرید.
- برای سخت‌ترین جنبه‌ها، خود را آماده کرده و تمرین کنید.
- یک سخن‌رانی آسانسوری با صدای بلند ایجاد کرده و تمرین کنید.
- هنگامی که دربار‌ه‌ی دستاوردهای خود صحبت می‌کنید، فقط واقعیت‌ها را بگویید.
- از همکاران، مدیران، مشتریان و سایر افرادی که می‌شناسید درخواست کنید تا شما را به افرادی معرفی کنند که می‌خواهید با آن‌ها آشنا شوید و کسب‌ و کار را به شما ارجاع دهند.

در بخشی از کتاب موفقیت درون گراها می‌خوانیم:

ممکن است تعجب کنید از این‌که بفهمید، درون گرایان حدود نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند و بر اساس یک مقاله در یو‌اس‌ای‌تودی، 4 نفر از هر 10 مدیر ارشد درون گرا هستند. در واقع این مقاله به عنوان نمونه‌ از افرادی مانند، بیل گیتس، وارن بافت، چارلز شواب، استیون اسپیلبرگ و سارا لی، مدیر عامل شرکت برندا بارنز یاد می‌کند. کمدین جری ساینفلد را نیز به این لیست اضافه کنید. در یک مصاحبه با اپرا وینفری، او می‌گوید که یک فرد درون گراست و اضافه می‌کند: «من عاشق مردم هستم، اما نمی‌توانم با آن‌ها حرف بزنم. فقط روی صحنه می‌توانم.»

شاهد اشاره‌های دیگری بوده‌ام که بسیاری از دیگر افراد مشهور نیز در آن درون گرا هستند. با این حال، ما هرگز نمی‌توانیم مطمئن باشیم، مگر این‌که آن‌ها به ما بگویند و بسیاری از آن‌ها، احتمالاً به خاطر انگی که پیرامون درون گرایی وجود دارد، این ‌کار را نمی‌کنند. چرا ما نمی‌توانیم مطمئن باشیم که واقعاً چه کسی یک فرد درون گراست؟ جاناتان راوچ، مقاله‌نویس نشریه‌ی ملی، در مصاحبه‌ای در مجله‌ی آتلانتیک می‌گوید: «می‌توانم بگویم که هیچ فرد درون گرای هم‌جنس‌گرا وجود ندارد.»

این مصاحبه از مقاله‌ای کاملاً مشهور الهام گرفته شده بود که راوچ در مارس 2003 با عنوان «مراقبت از درون گرایی خود» در مجله‌ی آتلانتیک نوشت. او ادامه می‌دهد: «یک دلیلش این است که در حقیقت بسیاری از درون گرایان در اجتماعی ‌بودن خیلی خوب می‌توانند اجتماعی باشند. این کار تنها مستلزم کوشش زیادی برای آن‌هاست.» در حقیقت خیلی از درون‌ گرایان، مخصوصاً آن‌هایی که نقش‌های بسیار مشهود دارند، می‌توانند از برون‌ گرایان، به‌ ویژه در چشم عموم، غیر قابل ‌تشخیص باشند. آن‌ها اغلب در نقش‌هایی هستند که مستلزم تماس با افراد زیادی است. علاوه بر این، آن‌ها غالباً این آمادگی را دریافت می‌کنند تا به سخن‌رانان عالی عمومی تبدیل شوند. بنابراین ممکن است دشوار باشد که بگوییم درون گرایان واقعی چه کسانی هستند.

  روانشناسی، موفقیت و ثروت

  موفقیت | درون‌گرا

  ضمانت‌ خرید