توافق‌نامه استفاده از شبکه اجتماعی تجاری بیزیکت

در راستای رعایت قوانین فعالیت در فضای مجازی کشور، شما کاربر محترم، با عضویت در بیزیکت، در خصوص جزئیات قوانین و مقررات زیر  به طور کامل توافق و کلیه مواد و بندهای ذیل را بی‌قیدوشرط تایید می‌فرمایید:

بخش اول: موارد عمومی

ماده 1 . تعاریف اولیه

1.       بیزیکت:

در این توافق‌نامه، منظور از «بیزیکت»‌ یا «سایت»، شبکه اجتماعی تجاری بیزیکت به نشانی اینترنتی www.biziket.com  و نیز کلیه سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها و سایر نشان‌های تجاری وابسته به آن می‌باشد.

2.       کاربر:

تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند و در بیزیکت ثبت‌نام می‌کنند یا از برخی خدمات بیزیکت، بدون ثبت‌نام بهره‌برداری می‌کنند، در این توافق‌نامه «کاربر» یا «کاربران» یا «شما» نامیده می‌شوند.

3.       شرکت:

منظور از شرکت در هر بند از این سند، شرکت «ارزش آفرینان عصر اینترنت» (سهامی خاص به شماره ثبت 46642) و با شناسه ملی 14007578152 می‌باشد که بیزیکت را مدیریت می‌کند و رسماً از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران با کد ۱۷-۱۷-۹۵-۶۵۴۳ به عنوان یک شرکت «نوآفرین» تایید و شناخته شده است.

4.       محصول:

منظور از «محصول» یا محصولات، در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی (فایل، محتوا، مشاوره و کارهای آنلاین) است که هر کاربر برای فروش پولی یا ارائه‌ رایگان به دیگر کاربران، در بخش‌های مختلف بیزیکت عرضه می‌کند.

5.       محتوا:

منظور از «محتوا» در بیزیکت، هر نوع نوشته و پست (متن یا تصویر یا ویدئو یا فایل یا لینک و یا ترکیب این ‌موارد) منتشر شده در پیج شخصی یا پست‌های گروه‌ها و کانال‌ها در بخش شبکه اجتماعی بیزیکت و نیز هر نوع مطلب منتشر شده در بخش‌های مقالات، وبلاگ، آگهی‌نامه، کار از دور و دانلود، در بیزیکت می‌باشد. انتشار محتوا در کلیه بخش‌های بیزیکت، رایگان و آزاد، ولی مشروط به رعایت قوانین مربوطه می‌باشد که در ادامه همین سند بیان می‌شود.

6.       فروشنده:

«فروشنده» در بیزیکت، کاربری است که در بیزیکت ثبت‌نام کرده و این امکان را دارد که با استفاده از بیزیکت، محصولات خود را به فروش برساند. فروش کالاهای فیزیکی در بیزیکت مستلزم ایجاد فروشگاه است، که پذیرش قرارداد مستقل خودش را هم به همراه دارد، ولی فروش محتوا یا خدمات غیرفیزیکی، نیازی به ایجاد فروشگاه در بیزیکت ندارد، با این حال هر کاربری که در بیزیکت از طریق فروش هر نوع محصول به درآمد می‌رسد، فروشنده نامیده می‌شود.

7.       خریدار:

«خریدار» در بیزیکت هر کاربری است که در بیزیکت ثبت‌نام کرده و اقدام به خرید و پرداخت آنلاین وجه برای دریافت محصولات عرضه شده در بیزیکت نماید. بیزیکت صرفاً برای محصولات عرضه‌شده پولی، در قبال خریدار مربوطه، مسئولیت‌هایی را قبول می‌نماید که در این سند بیان شده است. عواقب دریافت و استفاده از هر نوع محصول یا محتوای رایگان که در بیزیکت توسط کاربران عرضه می‌شود، یا هر نوع معامله که خارج از بیزیکت بین کاربران بیزیکت صورت بگیرد و در بیزیکت ثبت نشود، جزو مقوله خرید و فروش در بیزیکت نبوده و شامل مسئولیت بیزیکت در قبال خریداران نمی‌باشد.

8.       فعالیت:

هرنوع خرید یا فروش هر نوع محصول، ثبت پست یا نظر در پیج یا گروه و کانال و جزئیات هر محتوا در هر بخش از بیزیکت، گفت‌و‌گو با سایر کاربران در شبکه اجتماعی بیزیکت، و استفاده از هر یک از بخش‌های سایت، به طور کلی فعالیت در «بیزیکت» محسوب می‌شود. هر نوع فعالیت در در هر یک از بخش‌های کاربردی بیزیکت، به منزله قبولی تمامی بندهای مرتبط با آن بخش در این توافق‌نامه توسط کاربر می‌باشد و اظهار عدم آگاهی از مفاد این توافق‌نامه به هیچ عنوان مورد پذیرش نخواهد بود.

9.       به‌روزرسانی:

«بیزیکت» ممکن است در هر زمان نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «بیزیکت» این به‌روزرسانی عمده و جدی باشد، از طریق خبرنامه یا انتشار در بخش اخبار «بیزیکت»، به اطلاع کاربر خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات، نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات «بیزیکت»، تصمیم‌گیری کنید.

تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این سند «27 تیر ماه 1400» است.

دقت نمایید که ادامه استفاده از خدمات «بیزیکت» در هر زمان توسط «کاربر»، به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای عدم آگاهی نسبت به مفاد آن در هر حالت مورد قبول نخواهد بود.

 

ماده 2 . شرایط استفاده

10.   این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت» است.

11.   کلیه شرایط و بندهای توافق‌نامه استفاده از بیزیکت، به شرح این سند، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین «کاربر» و «بیزیکت» است و رعایت آن‌ها برای کلیه کاربران بیزیکت الزامی است.

12.   این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از بیزیکت بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «بیزیکت» (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت یا اپلیکیشن‌های آن)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت» اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «بیزیکت» استفاده کنید.

13.   «بیزیکت» شبکه‌ای است اجتماعی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و علاوه بر دادوستد، به توسعه محتوا و شبکه خود نیز می‌پردازند. از این رو، «بیزیکت» چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات «بیزیکت» است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است، اما برای هرگونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «بیزیکت»، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در «بیزیکت» فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «بیزیکت» است. برای مثال، ایجاد فروشگاه در بیزیکت، و فروش هر نوع محصول فیزیکی، مستلزم پذیرش قوانین و قرارداد خاص مربوطه می‌باشد.

 

ماده 3 .  حساب کاربری در «بیزیکت»

14.   شما برای استفاده از خدمات مختلف «بیزیکت»، به ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با ساخت حساب کاربری می‌پذیرید که این توافق‌نامه را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.

15.   مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما می‌بایست 15 (پانزده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات تجاری «بیزیکت» مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.

16.   برای ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری لازم است یک شماره تلفن همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما در برابر مالک شماره همراه اعلام شده در زمان ثبت‌نام خود، تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود.

17.   با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد و در صورتی که به دلیل هر نوع تخلف، حساب شما توسط بیزیکت مسدود گردد، امکان استفاده مجدد و ثبت‌نام مجدد در آینده توسط آن شماره همراه را نخواهید داشت.

18.   نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما در «بیزیکت» پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند، یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «بیزیکت» است و حسب مورد و بنا به تصمیم «بیزیکت» ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما در «بیزیکت» گردد.

19.   کاربر به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری وی انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن بر عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.

20.   اگر کاربر به عنوان یک واحد تجاری (هر نوع صنف زیر نظر اتحادیه مربوطه یا هر نوع شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در «بیزیکت» اقدام می‌کند، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌ است که به عنوان نماینده آن واحد تجاری، اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از «بیزیکت» را به عهده دارد. دقت کنید که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در «بیزیکت» تعریف نشده و ممنوع است.

21.   با توجه به این‌که هر نوع بازیابی رمز ورود به حساب کاربری، با ارسال پیامک به شماره همراه شما در هر زمان در بیزیکت میسر است، لذا در صورتی که تلفن همراه شما دست فرد دیگری باشد یا شماره‌ آن تغییر کند یا احتمالاً گوشی شما مورد سرقت قرار بگیرد، مسئولیت هرنوع دسترسی با این شماره همراه به بیزیکت و حساب کاربری شما، بر عهده خود شما خواهد بود و بیزیکت هیچ مسئولیتی در خصوص هر نوع استفاده مجاز یا غیرمجاز با دسترسی توسط دارنده این شماره همراه را نمی‌پذیرد.  

22.   مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شماست. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری، ‌یا سرقت شدن گوشی همراه، یا تغییر شماره همراه شما، در اسرع وقت به «بیزیکت» اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر است.

23.   غیر از فرآیند اخذ نمایندگی بیزیکت که دارای شرایط و قرارداد مستقل و روندی جداگانه بوده و تعهدات و مسئولیت‌های آن متفاوت با کاربران عادی بیزیکت می‌باشد، ایجاد حساب کاربری در «بیزیکت» و قبول مفاد و شرایط استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت»، به شرح همین سند، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمان‌کاری، حق فنی، پاداش،‌ بیمه و یا نظایر آن را مابین کاربر و «بیزیکت» ایجاد نمی‌کند.

24.   ممکن است «بیزیکت» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را در زمان اعلام‌شده از سوی «بیزیکت» ارائه کند. در غیر این صورت، «بیزیکت» می‌تواند حساب کاربر را مسدود کند و به کاربر هیچ خدمتی ارائه نکند.

 

 ماده 4 . سیاست حفظ حریم خصوصی

25.   حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «بیزیکت» است. شما با استفاده از «بیزیکت» رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این توافق‌نامه بیان می‌شود و هم‌چنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت»، صدق می‌کند و «شرکت» هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایر سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات مستقل و خارج از بیزیکت در خصوص هیچ یک از کاربران، شرکا و همکاران تجاری و اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «بیزیکت» ندارد.

26.   بسته به خدمات و سرویسی که شما انتخاب خواهید کرد، «بیزیکت» اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی و .... در صورتی که ارائه خدمات مربوطه مستلزم داشتن هر یک از این اطلاعات برای بیزیکت باشد، مسئولیت هر نوع تاخیر در ارائه این اطلاعات از سوی کاربر، بر عهده خود وی می‌باشد.  

27.   هم‌چنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «بیزیکت»، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما، توسط کارکنان مختلف «بیزیکت»، در زمان‌بندی‌های مختلف، رویت و بررسی گردد.

28.   فعالیت‌های کاربر در بازار «بیزیکت» با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه جاری شبکه تجاری بیزیکت، در هر زمان، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی «بیزیکت» و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان بازار «بیزیکت» قابل ‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جست‌وجوی ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی در اینترنت)، در دسترس دیگران برای جست‌وجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران «بیزیکت» با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما در «بیزیکت» که در معرض دید سایر کاربران قرار می‌گیرد از این قرار است: نام و عکس شما؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلف‌تان در «بیزیکت»، محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید، نظرهایی که شما در صفحات مختلف در بخش‌های مختلف بیزیکت ارائه کرده‌اید، اسامی و مشخصات عمومی دوستان شما در بیزیکت، صفحه فروشگاه و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آن‌ها، نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان «بیزیکت» در صفحه فروشگاه یا محصولات فروشنده و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی بیزیکت.

29.   شما به عنوان کاربر بیزیکت می‌توانید از طریق صفحه اختصاصی با نام «تنظیمات حریم خصوصی»، از منوی «بیزیکت من»، نسبت به تعیین این‌که چه محتواهایی از شما توسط چه کسانی دیده شود یا چه تنظیماتی برای محتواها و فعالیت‌های شما در بیزیکت فعال شود اقدام کنید. هر تنظیمی که در این صفحه توسط شما اعمال شود ملاک عمل بیزیکت در این خصوص می‌باشد و هرنوع اعتراض بعدی قابل قبول نخواهد بود.

30.   ممکن است شما با استفاده از APIهای مربوطه، از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از «بیزیکت»، به «بیزیکت» متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما، تابع قوانین و شرایط ذکر شده در سیستم واسط مربوطه خواهد بود.

31.   «بیزیکت» به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتر برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها استفاده می‌‌کند و ذخیره شدن عناوین صفحات و کلمات کلیدی بازدیدشده توسط شما در کوکی‌های مربوطه، طبیعی خواهد بود.

32.   «بیزیکت» جهت برقراری ارتباط با کاربر، از کلیه روش‌های در دسترس، مانند شماره تماس ثابت یا همراه (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن بیزیکت و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان، ارسال پیام به شکل تیکت در شبکه بیزیکت و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.

33.   «بیزیکت» در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های مورد نیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. هم‌چنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.

34.   «بیزیکت» اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل خواهد کرد.

35.   «بیزیکت» به عنوان یک شرکت نوآفرین مورد تایید وزارت فناوری اطلاعات کشور، در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم «بیزیکت» و کسب‌وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

36.   بیزیکت ممکن است توضیحات محصول و متن محتواهای شما را در راستای رعایت قوانین شرکت و قوانین کشور ایران، ویرایش یا حذف کند.

37.   دقت فرمایید که غیر از ارسال پیام به شکل تیکت در شبکه داخلی بیزیکت، راه ارتباطی بیزیکت با کاربران خود فقط از طریق تماس از شماره 02191070575 یا‌ ارسال پیامک فقط از طریق شماره‌های‌ 10001000724365 و یا 10002191070575 است و هر نوع تماس یا پیامک از هر شماره دیگر و یا هر روش ارتباطی دیگر، ربطی به بیزیکت ندارد و بیزیکت هیچ مسئولیتی در قبال اتفاقات و عواقب احتمالی این نوع پیام‌ها برای شما نمی‌پذیرد.

 

ماده 5 .  محتوای کاربر

38.   مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی کاربر در بسترهای تهیه‌شده توسط «بیزیکت» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما خواهد بود و «بیزیکت» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی نسبت به محتواهای منتشر شده توسط شما هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخ‌گویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردد، به عهده شما خواهد بود.

39.   شما با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «بیزیکت»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «بیزیکت» اعطا می‌کنید. «بیزیکت» ضمن حفظ حقوق شما، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح شبکه اجتماعی «بیزیکت»، مطابق این مجوز، از محتوای شما استفاده کند؛ مانند: انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «بیزیکت» و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشیال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «بیزیکت» و همین‌طور آموزش و ارتقای کاربران خود.

40.   شما با درج محتوا، به «بیزیکت» یک حق انحصاری، قابل ‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل ‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما یا برند «بیزیکت» و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ «بیزیکت»، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح شبکه تجاری «بیزیکت»، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «بیزیکت»، می‌تواند به توسعه برند شما، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.

41.   « بیزیکت» نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «بیزیکت» را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید «بیزیکت» را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «بیزیکت» نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. هم‌چنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما، طبق نظر «بیزیکت»، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، «بیزیکت» می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی شما ویرایش یا به طور کامل حذف کند.

42.   رعایت قانون جرایم اینترنتی ایران و فهرست مصادیق محتوای مجرمانه آن توسط کلیه کاربران در کلیه بخش‌های کاربردی بیزیکت اجباری است و عواقب هر نوع تخلف بر عهده خود کاربر خواهد بود.

43.   مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط فروشنده یا کاربر باشد به عهده کاربر یا فروشنده است و حق هیچ‌گونه اعتراضی نمی‌باشد.

44.   «بیزیکت» بر آن است تا شبکه تجاری اجتماعی «بیزیکت» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هرگونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما متعهد خواهید بود از درج هرگونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «بیزیکت» می‌تواند محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار اجتماعی «بیزیکت» بداند، بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «بیزیکت» مسموع نخواهد بود.

45.   مسئولیت هر محتوایی که هر کاربر در «بیزیکت» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «بیزیکت» هیچ‌گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت موجود در قوانین رسمی ایران و جهان نخواهد داشت.

46.   کلیه محتواهای کاربران، در کلیه بخش‌های: بازار بیزیکت (فروش محصولات فیزیکی و غیرفیزیکی)، آگهی، مقاله، فایل و مهارت، قبل از انتشار، توسط کارشناسان بیزیکت بازبینی و بررسی می‌شود. کارشناسان بیزیکت این حق را دارند که هر نوع محتوایی را که ناقض قوانین بیزیکت باشد یا دارای شرایط مندرج در بخش مربوطه نباشد را ویرایش کرده یا قبل از انتشار، برای انجام اصلاحات لازم به کاربر ارجاع دهند. غیر از بخش شبکه اجتماعی بیزیکت، در سایر بخش‌ها، هیچ محتوایی قبل از تایید کارشناسان بیزیکت منتشر نمی‌شود.

47.   کلیه مطالب و پست‌های ثبت شده توسط کاربران، در پیج‌های شخصی و یا گروه‌ها و کانال‌ها، در بخش شبکه اجتماعی بیزیکت، به طور خودکار و آنی منتشر می‌شوند. با این حال، در صورت عدم رعایت قوانین بیزیکت در متن یا ضمایم پست، به تشخیص کارشناسان بیزیکت، یا گزارش تخلف توسط سایر کاربران بیزیکت، ممکن است پست مربوطه بعد از انتشار اولیه، در هر زمان، به طور کامل از سایت حذف گردد.

48.   در صورت تخلف کاربر در عدم رعایت قوانین، علاوه بر حذف محتوای مربوطه از شبکه اجتماعی بیزیکت، بار اول و دوم به کاربر مربوطه اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار تخلف، حساب کاربری وی مسدود و غیر قابل استفاده خواهد شد. حذف هر پست ناقض شرایط مندرج در همین سند برای انواع تخلفات محتوایی، در هر زمان، حق بیزیکت می‌باشد و کاربر فرستنده آن پست، در هر حال حق اعتراضی نخواهد داشت.

49.   محتواهای ممنوعه در بخش شبکه اجتماعی بیزیکت که در صورت رویت، بلافاصله حذف و به کاربر مربوطه اخطار داده می‌شود یا در صورت تکرار، باعث لغو عضویت و حذف حساب کاربری فرد خاطی می‌گردد عبارتند از: