کد کالا | 3362

فروشگاه | کهکشان دانش

وضعیت کالا | نو

(هر جلد) | ۳۸۰,۰۰۰ ریال | ۳۴۲,۰۰۰ ریال

وضعیت | موجود
کتاب مهارت‌های تاثیرگذاری اثر کیم بارنز، جلد بیست و چهارم از سری کتاب «زندگی و کسب‌وکار موفق برای همه»، ایده‌ها و ابزارهای عملی را برای تاثیرگذاری در تمام جنبه‌های زندگی نشان می‌دهد.

این مجموعه که هیچ محدودیتی ازنظر تعداد عناوین کتاب برایش در نظر گرفته نشده است، قصد دارد با ترجمه یا تألیف کتب کاربردی و متناسب با فرهنگ و اقتصاد روز به زبان ساده و برای عموم مردم، راه رسیدن به موفقیت در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی را در کنار شیوه‌های راه‌اندازی و مدیریت کسب‌وکارهای موفق نهادینه کرده و فرهنگ جدیدی در کشور ایجاد کند.

فرهنگ زندگی و کسب‌وکاری که از اساس، بر شیوه‌ی درست و اصولی پایه‌گذاری شود و طوری نباشد که با هر بادی بلرزد یا با هر مدی و تحولی از جای کنده شود!

اگر می‌خواهید به عنوان رئیس، مدیر، همکار، دوست، همسر، والد یا شریک زندگی، موفق شوید، باید بتوانید با تلاش، و حمایت دیگران، نتایج درخشانی را به دست آورید. و این بستگی به مجموعه‌ی خوبی از مهارت‌های تاثیرگذاری دارد. شاید شما قبلاً درباره‌ی تاثیرگذاری مطالب زیادی می‌دانستید؛ ما همه از آن استفاده کرده و تحت تاثیر دیگران قرار می‌گیریم.

کیم بارنز (Kim Barnes) در کتاب مهارت‌های تاثیرگذاری آورده است: امیدوارم شما با این کتاب انگیزش کافی برای تاثیرگذاری دل‌خواه را یافته و اعتماد‌به‌نفس‌تان را افزون‌تر کنید. البته بهترین راه یادگیری، انجام دادن عملی آن است.

با خواندن این کتاب، تمرین و واکنش، فرآیند تاثیرگذاری را در ضمیر خودآگاه‌تان حک نموده و یاد می‌گیرید که آن‌ را با تمرکز، دقت، سهولت و کارآیی بیش‌تری مدیریت کنید.

جملات برگذیده کتاب مهارت‌های تاثیرگذاری:

- اجازه دهید که متعادل و خردمند و خودمان باشیم. بگذارید زنان و مردان را به خوبی ببینیم: با آن‌ها همانند خود حقیقی‌شان معاشرت کنیم. شاید آن‌ها واقعاً خوب باشند.
- فکر می‌کنید که من طفیلی شرایط هستم؛ اما من خودم شرایط را می‌سازم.
- هرچه می‌توانید کاوش کنید. اجازه ندهید که فراتر از جایگاه علمی شما را سرزنش کنند و یا چاپلوسی کنند. متعصب نباشید و جزمیت دیگران را هم نپذیرید.
-هیچ کار بزرگی بدون اشتیاق انجام نمی‌شود.
-هر آن‌چه که آدم داشت، هر آن‌چه که سزار می‌توانست انجام دهد، شما نیز آن را دارید و می‌توانید انجام دهید... پس دنیای خود را بسازید.

در بخشی از کتاب مهارت‌های تاثیرگذاری می‌خوانیم:

تاثیرگذاری دریافتی، دیگران را به مشارکت در ایده‌ها، اطلاعات و عمل دعوت می‌کند. اغلب افراد هنگام تاثیرگذاری، تمایل دارند استفاده‌ی بیش‌تری از رفتارهای انتقالی و استفاده‌ی کم‌تری از رفتارهای دریافتی داشته باشند. رفتارهایی که ممکن است به‌ طور موثر و ناخودآگاهانه به‌ عنوان بخشی از صحبت‌های روزمره با دوستان و خانواده، آموزش یا جلسات مشاوره، و یا مباحث فکری به‌ کار بگیرند. برای بسیاری از افراد واضح نیست که رفتارهای دریافتی، یک روش موثر برای تاثیرگذاری مستقیم بر دیگران را ارائه می‌کند.

نوعی از رفتارهای دریافتی که همراه با مهارت هستند، می‌تواند شما و دیگران را به سمت یک توافق، راه‌حل و یا انتخابی هدایت کنند که هر یک از شما راضی باشید. شما در واقع نمی‌توانید یک فرد را تحت تاثیر قرار دهید تا کاری را انجام دهد که می‌داند خلاف بهترین علایقش است؛ علت این است ‌که تاثیرگذاری بر انتخاب دلالت دارد، مگر اینکه به جنبه‌ی منفی و آسیب‌پذیر آن فرد متوسل شوید. (این موضوع در فصل شانزدهم با عنوان اصول اخلاقی تاثیرگذاری مورد بحث ‌و بررسی قرار گرفته است.

تاثیرگذاری دریافتی، نشان‌ دهنده‌ی احترام به ایده‌ها و علایق دیگران است و میزان اقتدار و مسئولیت فرد را می‌رساند. در عین ‌حال، مسیری منعطف و هدف‌مند، برای مکالمه ایجاد می‌کند. تفاوتش با رفتارهای ارتباطی مشابه، زمانی‌ است که هدفی در ذهن ندارید و یا هدف فقط جمع‌آوری اطلاعات یا کمک به افراد دیگر باشد.

  اقتصاد، مدیریت، کسب و کارآفرینی

  ارتباط | تاثیر | نفوذ | موفقیت

  ضمانت‌ خرید