پس از سال‌ها حضور در وب ایران، جای سایتی که بتواند به صورت جامع برای کسب و کار ایرانیان خدمات متنوع ارائه دهد را خالی ‌می‌دیدیم. لذا بر آن شدیم این خلاء را پر کنیم. در این راستا پس از بررسی نقاط ضعف و قوت سایر سایت‌های ایرانی و خارجی فعال، به یک طرح جامع و سنگین رسیدیم که به تدریج آن را راه‌اندازی می‌کنیم.

بیزیکت قصد دارد به عنوان مرکز کسب و کار ایرانیان، فضایی فراهم کند تا هر ایرانی در هر شهری که باشد، در هر سن و سالی که باشد و در هر صنف و شغلی که فعال باشد، یا دنبال کار باشد، در هر وضعیت بتواند نیازهای کاری و عادی روزمره زندگی خود را یکجا و با یک گشت و گذار سریع و ساده و فقط از یک سایت فراهم نماید.

ایده اولیه، تاسیس، تجزیه و تحلیل و طراحی سیستماتیک ساختار و شمای فعالیت و جزئیات کاری سایت بیزیکت،‌ حاصل کار «خلیل رضوی»، ‌است. ایشان از سال 1380 در اینترنت دارای وب‌سایت و فعالیت حرفه‌ای بوده‌اند و در این مدت‌ ده‌ها سایت را راه‌اندازی و مدیریت کرده‌اند. هم‌چنین ایشان از برترین نویسندگان کتاب‌های کامپیوتر در ایران هستند و از مجموعه 3 جلدی بسیار معروف «کامپیوتر برای همه» به عنوان یکی از نمونه کارهای ایشان می‌توان نام برد. ایشان در عین حال سخنران و مدرس کارآفرینی و کسب و کار الکترونیک هستند.

چرا بیزیکت

در زمانه‌ای که بزرگ‌ترین سایت‌های دنیا رو به تجمیع خدمات مختلف آورده‌اند، و شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و پینترست و اینستاگرام به دنبال ایجاد دکمه فروش برای فروشندگان هستند، بیزیکت این روند را از قبل پیش‌بینی‌ نموده و زودتر و بسیار کامل‌تر از همه، امکانات بسیار جذاب و کاربردی را برای کسب و کارها و افراد شاغل از یک طرف، و خریداران و خانواده‌ها از طرفی دیگر میسر کرده است. بیزیکت نیازهای اصلی کسب و کارها، خانواده‌ها و مردم را یک‌جا پاسخ می‌دهد. بیزیکت، بازار کسب و کار ایرانیان، قصد دارد به جایگاهی برسد که هر شخص و هر کسب و کار، برای کسب درآمد و سود بیشتر و تامین نیازهای مختلف خود، هر روز مجبور به حضور و استفاده از آن باشد.

 موسس و مدیر اجرایی بیزیک، آقای خلیل رضوی، کارشناس ارشد کارآفرینی و مدیریت اجرایی، مشاور، سخنران، مدرس و نویسنده در حیطه‌ مدیریت، بازاریابی و کارآفرینی اینترنتی، با تالیف و ترجمه بیش از 39 عنوان کتاب، دارای تجربه 17 سال فعالیت در زمینه‌ اینترنت و کسب و کار الکترونیکی هستند.

اهداف بیزیکت

بیزیکت با هدف فراهم‌سازی بستر مناسب اینترنتی برای ایجاد ارتباط چندجانبه بین والدین و خانواده‌ها، دانشجویان و دانش‌آموزان، اصناف و اتحادیه‌ها، کسب‌و‌کارهای خرد و کلان تولیدی و خدماتی، ساکنین و فعالین در محیط روستایی یا شهری،برای انجام مبادلات مختلف در زمینه خرید و فروش کالاهای فیزیکی و دیجیتالی، ارائه خدمات، آموزش، مشاوره، اطلاع‌رسانی و ... و فراهم‌سازی محیط سرگرمی و کاربردی مناسب در کنار آن، همراه با کلیه امکانات یک شبکه اجتماعی اینترنتی و موبایلی پا به عرصه گذاشته است.

 سابقه طرح و ایده

این طرح بر اساس پایان‌نامه کارشناسی ارشد موسس آن (در دوره ارشد مدیریت کارآفرینی دانشگاه تهران) پا گرفته و از سال 1387 مراحل تحقیقاتی و پژوهشی آن آغاز و از بهمن 1392 ابتدا با اسم کارستان در نشانی www.karestan.info فعال شده و پس از 2 سال برنامه‌نویسی و تکمیل امکانات و آزمون‌های آزمایشی، نسخه نهایی آن با اسم بیزیکت (مخفف بیزینس مارکت و بیزیم مارکت) در نشانی www.BiziKet.com از 26 دی 1394 رونمایی شده است.

 چشم‌انداز آتی بیزیکت

با عنایت به آمار دانشجویان و دانش‌آموزان و مردم متمایل به بازار رو به رشد تقاضای خرید اینترنتی و بازار بکر برای ارائه خدمات از طریق اینترنت در ایران، تعدد اصناف، شرکت‌ها و کسب و کارهای بازار هدف، رشد میزان نفوذ اینترنت در بین مردم، اعتماد و نیاز تدریجی مردم به خرید اینترنتی، توافق هسته‌ای و آغاز برداشته شدن تحریم‌های ظالمانه خارجی برای ایران عزیز (که درست همزمان با افتتاح نمادین بیزیکت در 26 دی 1394 صورت گرفت) و مهیا شدن امکان ورود سرمایه و مبادلات با سایر کشورها به صورت آسان، رشد روزافزون سایت‌های کاربردی در ایران، رشد شتابان و سونامی‌وار استفاده و استقبال مردم از شبکه‌های اجتماعی موبایلی و پیش‌بینی‌های دیگر، نهایتاً در دو تا سه سال آینده، بیزیکت می‌تواند حرف اول را در ارائه خدمات مطرح شده در ایران بزند.

رشد سرعت زندگی مردم، علاقه به دسترسی آسان و سریع به همه چیز و کاهش اتلاف وقت در بازدید از سایت‌های مختلف، خرید کالا و خدمات مورد نیاز در کمترین زمان، با کمترین جستجو، با بهترین قیمت و .... و انجام همه این‌ها با موبایل، امکان درخشش بیزیکت در ارائه خدمات تلفیقی خود و تبدیل شدن به مرکز و شبکه کسب و کار و خرید و فروش ایرانیان و در مرحله بعد جهانیان را بیشتر می‌کند.

برنامه‌نویسی سایت بیزیکت و پیاده‌سازی ایده‌های ارائه شده توسط مهندس رضوی، برعهده گروه فعال و پرانرژی «ساونگ» است که پروژه‌های عالی متعددی را اجرا نموده‌اند.

امیدواریم با عضویت در بیزیکت بتوانید کسب و کار خود را آن‌چنان که شایسته است پیش ببرید و حضور شما در بیزیکت رونق دهنده فعالیت‌ها و کسب و کارتان باشد. در این راه مشتاقانه منتظر شنیدن هر نوع پیشنهاد و انتقاد و نظر از سوی شما هستیم. شما می‌توانید با گزینه ارتباط با ما، نظرات خود را بفرمایید و مطمئن باشید از آن‌ها استقبال خواهد گردید.