توافق‌نامه استفاده از شبکه اجتماعی تجاری بیزیکت

 

در راستای رعایت قوانین فعالیت در فضای مجازی کشور، شما کاربر محترم، با عضویت در بیزیکت، در خصوص جزئیات قوانین و مقررات زیر  به طور کامل توافق و کلیه مواد و بندهای ذیل را بی‌قیدوشرط تایید می‌فرمایید:

 

 

 

بخش اول: موارد عمومی

 

 

 

ماده 1 . تعاریف اولیه

 

1.       بیزیکت:

 

در این توافق‌نامه، منظور از «بیزیکت»‌ یا «سایت»، شبکه اجتماعی تجاری بیزیکت به نشانی اینترنتیwww.biziket.com  و نیز کلیه سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها و سایر نشان‌های تجاری وابسته به آن می‌باشد.

 

2.       کاربر:

 

تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند و در بیزیکت ثبت‌نام می‌کنند یا از برخی خدمات بیزیکت، بدون ثبت‌نام بهره‌برداری می‌کنند، در این توافق‌نامه «کاربر» یا «کاربران» یا «شما» نامیده می‌شوند.

 

3.       شرکت:

 

منظور از شرکت در هر بند از این سند، شرکت «ارزش آفرینان عصر اینترنت» (سهامی خاص به شماره ثبت 46642) و با شناسه ملی 14007578152 می‌باشد که بیزیکت را مدیریت می‌کند و رسماً از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران با کد ۱۷-۱۷-۹۵-۶۵۴۳ به عنوان یک شرکت «نوآفرین» تایید و شناخته شده است.

 

4.       محصول:

 

منظور از «محصول» یا محصولات، در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی (فایل، محتوا، مشاوره و کارهای آنلاین) است که هر کاربر برای فروش پولی یا ارائه‌ رایگان به دیگر کاربران، در بخش‌های مختلف بیزیکت عرضه می‌کند.

 

5.       محتوا:

 

منظور از «محتوا» در بیزیکت، هر نوع نوشته و پست (متن یا تصویر یا ویدئو یا فایل یا لینک و یا ترکیب این ‌موارد) منتشر شده در پیج شخصی یا پست‌های گروه‌ها و کانال‌ها در بخش شبکه اجتماعی بیزیکت و نیز هر نوع مطلب منتشر شده در بخش‌های مقالات، وبلاگ، آگهی‌نامه، کار از دور و دانلود، در بیزیکت می‌باشد. انتشار محتوا در کلیه بخش‌های بیزیکت، رایگان و آزاد، ولی مشروط به رعایت قوانین مربوطه می‌باشد که در ادامه همین سند بیان می‌شود.

 

6.       فروشنده:

 

«فروشنده» در بیزیکت، کاربری است که در بیزیکت ثبت‌نام کرده و این امکان را دارد که با استفاده از بیزیکت، محصولات خود را به فروش برساند. فروش کالاهای فیزیکی در بیزیکت مستلزم ایجاد فروشگاه است، که پذیرش قرارداد مستقل خودش را هم به همراه دارد، ولی فروش محتوا یا خدمات غیرفیزیکی، نیازی به ایجاد فروشگاه در بیزیکت ندارد، با این حال هر کاربری که در بیزیکت از طریق فروش هر نوع محصول به درآمد می‌رسد، فروشنده نامیده می‌شود.

 

7.       خریدار:

 

«خریدار» در بیزیکت هر کاربری است که در بیزیکت ثبت‌نام کرده و اقدام به خرید و پرداخت آنلاین وجه برای دریافت محصولات عرضه شده در بیزیکت نماید. بیزیکت صرفاً برای محصولات عرضه‌شده پولی، در قبال خریدار مربوطه، مسئولیت‌هایی را قبول می‌نماید که در این سند بیان شده است. عواقب دریافت و استفاده از هر نوع محصول یا محتوای رایگان که در بیزیکت توسط کاربران عرضه می‌شود، یا هر نوع معامله که خارج از بیزیکت بین کاربران بیزیکت صورت بگیرد و در بیزیکت ثبت نشود، جزو مقوله خرید و فروش در بیزیکت نبوده و شامل مسئولیت بیزیکت در قبال خریداران نمی‌باشد.

 

8.       فعالیت:

 

هرنوع خرید یا فروش هر نوع محصول، ثبت پست یا نظر در پیج یا گروه و کانال و جزئیات هر محتوا در هر بخش از بیزیکت، گفت‌و‌گو با سایر کاربران در شبکه اجتماعی بیزیکت، و استفاده از هر یک از بخش‌های سایت، به طور کلی فعالیت در «بیزیکت» محسوب می‌شود. هر نوع فعالیت در در هر یک از بخش‌های کاربردی بیزیکت، به منزله قبولی تمامی بندهای مرتبط با آن بخش در این توافق‌نامه توسط کاربر می‌باشد و اظهار عدم آگاهی از مفاد این توافق‌نامه به هیچ عنوان مورد پذیرش نخواهد بود.

 

9.       به‌روزرسانی:

 

«بیزیکت» ممکن است در هر زمان نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «بیزیکت» این به‌روزرسانی عمده و جدی باشد، از طریق خبرنامه یا انتشار در بخش اخبار «بیزیکت»، به اطلاع کاربر خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات، نسبت به تداوم همکاری و استفاده از خدمات «بیزیکت»، تصمیم‌گیری کنید.

 

تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این سند «11 خرداد 1401» است.

 

دقت نمایید که ادامه استفاده از خدمات «بیزیکت» در هر زمان توسط «کاربر»، به معنای پذیرش آخرین تغییرات این سند است و ادعای عدم آگاهی نسبت به مفاد آن در هر حالت مورد قبول نخواهد بود.

 

 

 

ماده 2 . شرایط استفاده

 

10.   این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت» است.

 

11.   کلیه شرایط و بندهای توافق‌نامه استفاده از بیزیکت، به شرح این سند، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین «کاربر» و «بیزیکت» است و رعایت آن‌ها برای کلیه کاربران بیزیکت الزامی است.

 

12.   این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از بیزیکت بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «بیزیکت» (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت یا اپلیکیشن‌های آن)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت» اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «بیزیکت» استفاده کنید.

 

13.   «بیزیکت» شبکه‌ای است اجتماعی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و علاوه بر دادوستد، به توسعه محتوا و شبکه خود نیز می‌پردازند. از این رو، «بیزیکت» چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات «بیزیکت» است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است، اما برای هرگونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «بیزیکت»، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در «بیزیکت» فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «بیزیکت» است. برای مثال، ایجاد فروشگاه در بیزیکت، و فروش هر نوع محصول فیزیکی، مستلزم پذیرش قوانین و قرارداد خاص مربوطه می‌باشد.

 

 

 

ماده 3 .  حساب کاربری در «بیزیکت»

 

14.   شما برای استفاده از خدمات مختلف «بیزیکت»، به ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با ساخت حساب کاربری می‌پذیرید که این توافق‌نامه را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.

 

15.   مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما می‌بایست 15 (پانزده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات تجاری «بیزیکت» مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.

 

16.   برای ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری لازم است یک شماره تلفن همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما در برابر مالک شماره همراه اعلام شده در زمان ثبت‌نام خود، تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود.

 

17.   با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد و در صورتی که به دلیل هر نوع تخلف، حساب شما توسط بیزیکت مسدود گردد، امکان استفاده مجدد و ثبت‌نام مجدد در آینده توسط آن شماره همراه را نخواهید داشت.

 

18.   نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما در «بیزیکت» پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند، یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «بیزیکت» است و حسب مورد و بنا به تصمیم «بیزیکت» ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما در «بیزیکت» گردد.

 

19.   کاربر به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری وی انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن بر عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.

 

20.   اگر کاربر به عنوان یک واحد تجاری (هر نوع صنف زیر نظر اتحادیه مربوطه یا هر نوع شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در «بیزیکت» اقدام می‌کند، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌ است که به عنوان نماینده آن واحد تجاری، اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از «بیزیکت» را به عهده دارد. دقت کنید که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در «بیزیکت» تعریف نشده و ممنوع است.

 

21.   با توجه به این‌که هر نوع بازیابی رمز ورود به حساب کاربری، با ارسال پیامک به شماره همراه شما در هر زمان در بیزیکت میسر است، لذا در صورتی که تلفن همراه شما دست فرد دیگری باشد یا شماره‌ آن تغییر کند یا احتمالاً گوشی شما مورد سرقت قرار بگیرد، مسئولیت هرنوع دسترسی با این شماره همراه به بیزیکت و حساب کاربری شما، بر عهده خود شما خواهد بود و بیزیکت هیچ مسئولیتی در خصوص هر نوع استفاده مجاز یا غیرمجاز با دسترسی توسط دارنده این شماره همراه را نمی‌پذیرد.  

 

22.   مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شماست. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری، ‌یا سرقت شدن گوشی همراه، یا تغییر شماره همراه شما، در اسرع وقت به «بیزیکت» اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر است.

 

23.   غیر از فرآیند اخذ نمایندگی بیزیکت که دارای شرایط و قرارداد مستقل و روندی جداگانه بوده و تعهدات و مسئولیت‌های آن متفاوت با کاربران عادی بیزیکت می‌باشد، ایجاد حساب کاربری در «بیزیکت» و قبول مفاد و شرایط استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت»، به شرح همین سند، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمان‌کاری، حق فنی، پاداش،‌ بیمه و یا نظایر آن را مابین کاربر و «بیزیکت» ایجاد نمی‌کند.

 

24.   ممکن است «بیزیکت» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را در زمان اعلام‌شده از سوی «بیزیکت» ارائه کند. در غیر این صورت، «بیزیکت» می‌تواند حساب کاربر را مسدود کند و به کاربر هیچ خدمتی ارائه نکند.

 

 

 

ماده 4 . سیاست حفظ حریم خصوصی

 

25.   حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «بیزیکت» است. شما با استفاده از «بیزیکت» رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این توافق‌نامه بیان می‌شود و هم‌چنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت»، صدق می‌کند و «شرکت» هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایر سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات مستقل و خارج از بیزیکت در خصوص هیچ یک از کاربران، شرکا و همکاران تجاری و اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «بیزیکت» ندارد.

 

26.   بسته به خدمات و سرویسی که شما انتخاب خواهید کرد، «بیزیکت» اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی و .... در صورتی که ارائه خدمات مربوطه مستلزم داشتن هر یک از این اطلاعات برای بیزیکت باشد، مسئولیت هر نوع تاخیر در ارائه این اطلاعات از سوی کاربر، بر عهده خود وی می‌باشد.  

 

27.   هم‌چنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «بیزیکت»، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما، توسط کارکنان مختلف «بیزیکت»، در زمان‌بندی‌های مختلف، رویت و بررسی گردد.

 

28.   فعالیت‌های کاربر در بازار «بیزیکت» با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه جاری شبکه تجاری بیزیکت، در هر زمان، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی «بیزیکت» و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان بازار «بیزیکت» قابل ‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جست‌وجوی ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی در اینترنت)، در دسترس دیگران برای جست‌وجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران «بیزیکت» با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما در «بیزیکت» که در معرض دید سایر کاربران قرار می‌گیرد از این قرار است: نام و عکس شما؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلف‌تان در «بیزیکت»، محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید، نظرهایی که شما در صفحات مختلف در بخش‌های مختلف بیزیکت ارائه کرده‌اید، اسامی و مشخصات عمومی دوستان شما در بیزیکت، صفحه فروشگاه و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آن‌ها، نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان «بیزیکت» در صفحه فروشگاه یا محصولات فروشنده و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی بیزیکت.

 

29.   شما به عنوان کاربر بیزیکت می‌توانید از طریق صفحه اختصاصی با نام «تنظیمات حریم خصوصی»، از منوی «بیزیکت من»، نسبت به تعیین این‌که چه محتواهایی از شما توسط چه کسانی دیده شود یا چه تنظیماتی برای محتواها و فعالیت‌های شما در بیزیکت فعال شود اقدام کنید. هر تنظیمی که در این صفحه توسط شما اعمال شود ملاک عمل بیزیکت در این خصوص می‌باشد و هرنوع اعتراض بعدی قابل قبول نخواهد بود.

 

30.   ممکن است شما با استفاده از APIهای مربوطه، از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از «بیزیکت»، به «بیزیکت» متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما، تابع قوانین و شرایط ذکر شده در سیستم واسط مربوطه خواهد بود.

 

31.   «بیزیکت» به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتر برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها استفاده می‌‌کند و ذخیره شدن عناوین صفحات و کلمات کلیدی بازدیدشده توسط شما در کوکی‌های مربوطه، طبیعی خواهد بود.

 

32.   «بیزیکت» جهت برقراری ارتباط با کاربر، از کلیه روش‌های در دسترس، مانند شماره تماس ثابت یا همراه (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن بیزیکت و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان، ارسال پیام به شکل تیکت در شبکه بیزیکت و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.

 

33.   «بیزیکت» در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های مورد نیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. هم‌چنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.

 

34.   «بیزیکت» اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل خواهد کرد.

 

35.   «بیزیکت» به عنوان یک شرکت نوآفرین مورد تایید وزارت فناوری اطلاعات کشور، در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم «بیزیکت» و کسب‌وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

 

36.   بیزیکت ممکن است توضیحات محصول و متن محتواهای شما را در راستای رعایت قوانین شرکت و قوانین کشور ایران، ویرایش یا حذف کند.

 

37.   دقت فرمایید که غیر از ارسال پیام به شکل تیکت در شبکه داخلی بیزیکت، راه ارتباطی بیزیکت با کاربران خود فقط از طریق تماس از شماره 02191070575 یا‌ ارسال پیامک فقط از طریق شماره‌های‌ 10001000724365 و یا 10002191070575 است و هر نوع تماس یا پیامک از هر شماره دیگر و یا هر روش ارتباطی دیگر، ربطی به بیزیکت ندارد و بیزیکت هیچ مسئولیتی در قبال اتفاقات و عواقب احتمالی این نوع پیام‌ها برای شما نمی‌پذیرد.

 

 

 

ماده 5 .  محتوای کاربر

 

38.   مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی کاربر در بسترهای تهیه‌شده توسط «بیزیکت» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما خواهد بود و «بیزیکت» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی نسبت به محتواهای منتشر شده توسط شما هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخ‌گویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردد، به عهده شما خواهد بود.

 

39.   شما با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «بیزیکت»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «بیزیکت» اعطا می‌کنید. «بیزیکت» ضمن حفظ حقوق شما، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح شبکه اجتماعی «بیزیکت»، مطابق این مجوز، از محتوای شما استفاده کند؛ مانند: انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «بیزیکت» و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشیال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «بیزیکت» و همین‌طور آموزش و ارتقای کاربران خود.

 

40.   شما با درج محتوا، به «بیزیکت» یک حق انحصاری، قابل ‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل ‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما یا برند «بیزیکت» و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ «بیزیکت»، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح شبکه تجاری «بیزیکت»، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «بیزیکت»، می‌تواند به توسعه برند شما، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.

 

41.   « بیزیکت» نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «بیزیکت» را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید «بیزیکت» را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «بیزیکت» نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. هم‌چنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما، طبق نظر «بیزیکت»، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، «بیزیکت» می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی شما ویرایش یا به طور کامل حذف کند.

 

42.   رعایت قانون جرایم اینترنتی ایران و فهرست مصادیق محتوای مجرمانه آن توسط کلیه کاربران در کلیه بخش‌های کاربردی بیزیکت اجباری است و عواقب هر نوع تخلف بر عهده خود کاربر خواهد بود.

 

43.   مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط فروشنده یا کاربر باشد به عهده کاربر یا فروشنده است و حق هیچ‌گونه اعتراضی نمی‌باشد.

 

44.   «بیزیکت» بر آن است تا شبکه تجاری اجتماعی «بیزیکت» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هرگونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما متعهد خواهید بود از درج هرگونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «بیزیکت» می‌تواند محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار اجتماعی «بیزیکت» بداند، بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «بیزیکت» مسموع نخواهد بود.

 

45.   مسئولیت هر محتوایی که هر کاربر در «بیزیکت» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «بیزیکت» هیچ‌گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت موجود در قوانین رسمی ایران و جهان نخواهد داشت.

 

46.   کلیه محتواهای کاربران، در کلیه بخش‌های: بازار بیزیکت (فروش محصولات فیزیکی و غیرفیزیکی)، آگهی، مقاله، فایل و مهارت، قبل از انتشار، توسط کارشناسان بیزیکت بازبینی و بررسی می‌شود. کارشناسان بیزیکت این حق را دارند که هر نوع محتوایی را که ناقض قوانین بیزیکت باشد یا دارای شرایط مندرج در بخش مربوطه نباشد را ویرایش کرده یا قبل از انتشار، برای انجام اصلاحات لازم به کاربر ارجاع دهند. غیر از بخش شبکه اجتماعی بیزیکت، در سایر بخش‌ها، هیچ محتوایی قبل از تایید کارشناسان بیزیکت منتشر نمی‌شود.

 

47.   کلیه مطالب و پست‌های ثبت شده توسط کاربران، در پیج‌های شخصی و یا گروه‌ها و کانال‌ها، در بخش شبکه اجتماعی بیزیکت، به طور خودکار و آنی منتشر می‌شوند. با این حال، در صورت عدم رعایت قوانین بیزیکت در متن یا ضمایم پست، به تشخیص کارشناسان بیزیکت، یا گزارش تخلف توسط سایر کاربران بیزیکت، ممکن است پست مربوطه بعد از انتشار اولیه، در هر زمان، به طور کامل از سایت حذف گردد.

 

48.   در صورت تخلف کاربر در عدم رعایت قوانین، علاوه بر حذف محتوای مربوطه از شبکه اجتماعی بیزیکت، بار اول و دوم به کاربر مربوطه اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار تخلف، حساب کاربری وی مسدود و غیر قابل استفاده خواهد شد. حذف هر پست ناقض شرایط مندرج در همین سند برای انواع تخلفات محتوایی، در هر زمان، حق بیزیکت می‌باشد و کاربر فرستنده آن پست، در هر حال حق اعتراضی نخواهد داشت.

 

49.   محتواهای ممنوعه در بخش شبکه اجتماعی بیزیکت که در صورت رویت، بلافاصله حذف و به کاربر مربوطه اخطار داده می‌شود یا در صورت تکرار، باعث لغو عضویت و حذف حساب کاربری فرد خاطی می‌گردد عبارتند از:

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، (لینک، متن، صوت، تصویر، ویدئو و فایل)، که خلاف قوانین و مقررات رسمی جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل توهین و افترای آشکار یا ضمنی به اصول مذهبی دین مبین اسلام و یا سایر ادیان و مذاهب باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل توهین و افترا به مقامات عالی و بزرگان مذهبی، سیاسی و لشکری جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل توهین و افترا به شخصیت‌های حقوقی، رسمی، اشخاص معروف و برندهای مطرح سطح کشور باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل مطالب خلاف واقع، نادرست، ادعای تقلبی و ناصحیح و هر نوع فریب آشکار یا ضمنی دیگران باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل هر نوع متن، تصویر، لینک، فایل و ویدئوی مستهجن و خلاف شئونات اخلاقی یا مذهبی باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل تبلیغ هر نوع کالا و خدمت غیر مجاز و مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل بیان جزئیات ترسناک، دل‌خراش، غیر اخلاقی و مشمئزکننده به هر شکل باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل جوک‌های قومیتی و تفرقه‌افکن باشد یا منجر به اهانت به هم‌وطنان عزیز شود.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل دعوت به هر نوع برنامه و رویداد غیراخلاقی، غیر قانونی و خلاف مقررات امنیتی و اجتماعی کشور باشد.

 

·         هر نوع محتوا و مطلب، که شامل شوخی‌ زشت و خلاف شئونات اخلاقی، تهدید، اذیت و آزار دیگران و حمله به حقوق آن‌ها شود.

 

50.   کاربران بیزیکت نباید اطلاعات حساس خود یا دیگران را در بیزیکت منتشر کنند. بیزیکت مسئولیت سوءاستفاده از این اطلاعات توسط دیگران را نمی‌پذیرد. بیزیکت به هیچ وجه مسئولیت خسارت‌های وارده در اثر اعتماد هر کاربر به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات‌شان را نمی‌پذیرد.

 

51.   کاربران بیزیکت مجاز به درج اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت‌آمیز، محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی بیزیکت نیستند.

 

52.   فعالیت‌های تبلیغاتی با نام کاربری جعلی و ارسال محتوای اسپم، استفاده از ربات‌ها و ابزارهای انتشار اتوماتیک محتوا یا استفاده از نرم‌افزار یا ربات به منظور افزایش تعداد دنبال‌کنندگان و ... مجاز نیست و بیزیکت می‌تواند در صورت مشاهده، عضویت کاربر را لغو کند.

 

53.   بیزیکت شبکه‌ای صرفاً تجاری بوده و هدفش رونق کسب‌وکارها است. بنابراین، هر نوع بحث‌ سیاسی یا اجتماعی یا جنجال‌برانگیز در شبکه کسب‌و‌کار بیزیکت ممنوع است و بیزیکت حق حذف فوری و بدون اطلاع به کاربر در خصوص این محتواها و برخورد با کاربران متخلف را برای خود محفوظ می‌دارد.

 

54.   در عین حال، بیزیکت به دنبال پیش‌برد اهداف خوب و شادی ایرانیان است، لذا انتشار هر نوع محتوای غیر تجاری که شامل خبرهای خوب، شاد، انگیزه‌بخش، مثبت، رشد دهنده روحیه تعاون و همکاری، تقویت‌کننده نیکی و کارهای خوب، و موثر در رشد سلامت روانی و اجتماعی و روحیه کاربران باشد کاملاً آزاد است و مورد حمایت بیزیکت می‌باشد. 

 

55.   بیزیکت می‌تواند در صورت تخلف کاربر از قوانین، عضویت او را بدون اطلاع قبلی لغو کند. بیزیکت خود را ملزم به توضیح درباره علت لغو عضویت کاربر نمی‌داند.

 

56.   در صورت شکایت هر شخص حقیقی یا حقوقی از هر محتوای ثبت شده در بیزیکت، موارد طبق قوانین مربوطه بررسی و در صورت اثبات،‌ نسبت به حذف محتوای مربوطه و جلب نظر شاکی اقدام می‌شود و جبران ضرروزیان احتمالی بر عهده کاربر متخلف خواهد بود.

 

57.   ایجاد مزاحمت توسط هر کاربر به هر نحو، برای سایر کاربران بیزیکت ممنوع است. تکرار هر نوع مزاحمت، باعث اخطار و حذف حساب کاربری فرد مزاحم می‌گردد.

 

58.   ایجاد هر نوع گروه و کانال با نام اشخاص و برندهای مطرح کشور، توسط کاربران ممنوع بوده و در صورت تقاضای رسمی برند مربوطه و یا اعتراض هر شخصیت حقیقی یا حقوقی رسمی، موارد بررسی شده و در صورت اثبات حقانیت، به نفع فرد اصلی اقدام خواهد شد.

 

 

 

ماده 6 . حق مالکیت و مصونیت «بیزیکت»

 

59.   مطابق این توافق‌نامه، «بیزیکت» یک مجوز قابل‌ فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «بیزیکت»، به کاربر اعطا می‌کند.

 

60.   مطابق این سند، شما اعلام می‌کنید از هرگونه استفاده از خدمات «بیزیکت» که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در فروشگاه متعلق به خودتان عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.

 

61.   هرگونه جمع‌آوری با یا بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان «بیزیکت» که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی «بیزیکت»، نفوذ در نرم‌افزارهای «بیزیکت» و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح شبکه تجاری «بیزیکت»، ممنوع است.

 

62.   شما متعهد خواهید بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به «بیزیکت»، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود در «بیزیکت» و در محدوده این توافق‌نامه و صرفاً در جهت منافع بازار اجتماعی «بیزیکت»، استفاده خواهید کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به «بیزیکت»، یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علائم متعلق به «بیزیکت» شبهه‌برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم «بیزیکت» در نام فروشگاه‌ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.

 

63.   حق مالکیت «بیزیکت» بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «بیزیکت» همواره محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «بیزیکت» (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر از چارچوب مشخص شده از سوی شبکه تجاری «بیزیکت» یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

 

64.   در صورت هرگونه سوءاستفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار «بیزیکت»، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «بیزیکت»، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «بیزیکت» مجاز است در مرحله نخست، تذکر شفاهی یا کتبی دهد، و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «بیزیکت» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این توافق‌نامه یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

 

65.   کاربران «بیزیکت» متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم شبکه تجاری «بیزیکت» به صورتی که به «بیزیکت» یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «بیزیکت» سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «بیزیکت»، اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «بیزیکت» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبایت را که کاربر با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، و با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ‌گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

 

66.    در صورتی که «بیزیکت» به جهت اقدامی که شما انجام داده‌اید تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، شما متعهد به دفاع و مصون ساختن «بیزیکت» از این گونه ادعاها خواهید بود. این بدان معناست که شما در این موارد از «بیزیکت» (شامل کلیه کارمندان و اشخاص همکار با بیزیکت) دفاع خواهید نمود و «بیزیکت» را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به «بیزیکت» تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.

 

67.   ممکن است در جریان استفاده از خدمات «بیزیکت»، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «بیزیکت» نظارتی بر این‌گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آن‌چه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

 

68.   مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در «بیزیکت»، شما، «بیزیکت» را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری ‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و فروشنده مربوطه ضامن جبران خسارت است.

 

69.   شرایط این سند و مصونیت «بیزیکت»، مانع پیگیری قانونی توسط «بیزیکت» یا کاربران در مراجع ذی‌صلاح در جمهوری اسلامی نیست.

 

70.   «بیزیکت» تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند، اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.

 

 

 

ماده 7 .  فسخ و پایان همکاری

 

71.   کاربر بیزیکت در هر زمان در صورت تمایل می‌تواند از طریق ثبت تقاضا با ایجاد تیکت در بیزیکت، درخواست فسخ و بستن حساب کاربری یا فروشگاه خود یا هر دو را به «بیزیکت» اعلام کند.

 

72.   با درخواست فسخ حساب کاربری از سوی کاربر و موافقت «بیزیکت» و وقوع فسخ، هر گونه محتوایی که شما پیش از انجام فسخ همکاری در «بیزیکت» منتشر کرده‌اید، کماکان برای «بیزیکت» و احتمالاً آرشیو‌های خارجی وب، قابل‌ دسترس خواهد بود.

 

73.   امکان حذف کامل یک حساب کاربری وابسته به یک شماره تلفن همراه مشخص در بیزیکت فقط در صورتی مقدور خواهد بود که هیچ نوع تراکنش و گزارش مالی برای این حساب کاربری در گزارشات مالی کاربر مربوطه در بیزیکت ثبت نشده باشد. در صورت وجود حتی یک ردیف تراکنش مالی، به دلیل عدم امکان فنی، حذف این حساب به طور کامل مقدور نخواهد بود و فقط امکان مسدود کردن حساب و عدم نمایش آن برای سایر بازدیدکنندگان از بیزیکت ممکن می‌باشد.

 

74.   در صورت مسدود کردن یک حساب کاربری توسط بیزیکت، امکان نمایش آثار عضویت کاربر در بیزیکت در جست‌و‌جو‌گرهایی نظیر گوگل، حتی بعد از مسدودسازی حساب، وجود خواهد داشت و این‌که به طور صددرصد همه آثار کاربر مربوطه از اینترنت و بایگانی بیزیکت در وب حذف شود در اختیار بیزیکت نیست و بیزیکت هیچ تضمینی در این مورد نمی‌دهد.

 

75.   از آن‌جا که مطابق این سند، «بیزیکت» یک مجوز قابل ‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از بیزیکت، به شما اعطا می‌کند، و نیز ایجاد حساب کاربری در «بیزیکت» و هم‌چنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «بیزیکت»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما و «بیزیکت» ایجاد نمی‌کند، «بیزیکت» می‌تواند در هر زمان و به هر دلیل، با یا بدون اطلاع قبلی به کاربر، دسترسی وی به خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاهی کاربر را از «بیزیکت» حذف کند.

 

76.   حق قطع، تعلیق و تغییر در برخی خدمات «بیزیکت»، در هر زمان و بنا به هر دلیلی، برای «بیزیکت» محفوظ خواهد بود. «بیزیکت» در این مواقع مسئولیتی نسبت به تاثیری که ممکن است این اقدامات بر کار و درآمد شما داشته باشد، نخواهد داشت.

 

77.   وقوع فسخ،‌ مانع لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و «بیزیکت» نخواهد بود. هم‌چنین پس از فسخ، سفارش‌‏های ثبت شده قبل از فسخ، معتبر و الزام‌آور است، مگر این که میان «بیزیکت» و کاربران (فروشنده و خریدار) توافق جدیدی صورت بگیرد.

 

78.    در صورت تخلف فروشنده نسبت به انجام تعهدات پیش از فسخ و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای کاربران (خریداران) و بیزیکت محفوظ است و «بیزیکت» می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را از مانده اعتبار فروشنده نزد «بیزیکت» کسر کند.

 

 

 

ماده 8.  مرجع رسیدگی به اختلافات

 

79.    اختلاف میان فروشنده و خریدار در بیزیکت:

 

«بیزیکت» بر اساس مدل خود بر آن است تا حد امکان دخالت مستقیم خود در روابط عرضه‌کنندگان و خریداران را کاهش دهد و شبکه اجتماعی تجاری «بیزیکت» به طور خودکار پیش برود؛ اما با توجه به ضرورت پیگیری اختلافات احتمالی و حل‌وفصل سریع و مسالمت‌آمیز آن، در صورت بروز هرگونه اختلاف میان فروشنده و خریدار، «بیزیکت» مرجع حل اختلاف است. «بیزیکت» می‌تواند نماینده یا نمایندگانی را به عنوان داور مرضی‌الطرفین معرفی کند تا بر اساس مفاد این سند و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و عدل و انصاف به اختلافات رسیدگی کند. داوری «بیزیکت» یا حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

 

80.   اختلاف میان کاربر و بیزیکت:

 

مرجع رسیدگی به هرگونه اختلاف در تفسیر مفاد و اجرای این سند و هر گونه مشکل و گرهی که ممکن است در جریان تعامل «بیزیکت» با کاربر (اعم از خریدار و فروشنده) شکل بگیرد، «بیزیکت» است. این اختلافات بدواً از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل‌وفصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه از این طریق، مسئله مطابق مفاد این سند و قوانین جمهوری اسلامی ایران، ظرف مدت سه ماه توسط تک داور معرفی‌شده از سوی «بیزیکت» رسیدگی خواهد شد. حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

 

81.   در صورت بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، انجام تعهدات اولیه تا حل‌وفصل کامل موضوع مورد اختلاف ادامه می‌یابد و در غیر این صورت، تا زمان حل مناقشه، کلیه تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

 

 

 

بخش دوم: موارد اختصاصی

 

 

 

ماده 9 . پاداش‌های بیزیکت برای کاربران

 

82.   بیزیکت یک شبکه اجتماعی تجاری با هدف کمک به رونق کسب‌وکارهای ایرانی با روش بازاریابی غیر هرمی و غیر شبکه‌ای است. کلیه امور بازاریابی در این شبکه به صورت تک‌سطحی تعریف شده است و هیچ بالادست و پایین‌دست، و شاخه و زیرشاخه‌ای در بیزیکت وجود ندارد. هر کاربر بیزیکت متناسب با فعالیت‌های خود در این سایت، امکان دریافت درآمدهای مشخص و قانونی و مستقیم و نامحدود و دائمی را به شرح این سند دارد.

 

83.   هر کاربر در بیزیکت می‌تواند در هر زمان به دلخواه نوع عضویت خود را از عادی به حرفه‌ای عوض نماید. متناسب با نوع عضویت حرفه‌ای کاربر، که خود دارای 3 پلن مختلف می‌باشد، میزان پاداش‌های نقدی دریافتی کاربر و دسترسی‌های وی به امکانات بیزیکت تغییر خواهد یافت. تهیه عضویت حرفه‌ای بیزیکت، مستلزم پرداخت حق اشتراک به صورت ماهیانه می‌باشد. توضیحات مربوطه به پلن‌های عضویت حرفه‌ای در ادامه همین سند بیان شده است.

 

84.   پاداش‌های اختصاص داده شده به کاربران بیزیکت متناسب با نوع عضویت کاربران بوده و برای کلیه کاربران بیزیکت که دارای عضویت مشابهی هستند به طور یک‌سان و بدون تفاوت به شرح زیر تعریف شده و ارائه می‌شود:

 

85.   هر کاربر بعد از طی فرآیند عضویت و بعد از ورود به بیزیکت و شروع فعالیت در این شبکه، به میزان مشخصی کد تخفیف خرید از بیزیکت را دریافت می‌کند.

 

86.   با معرفی هر کاربر جدید به بیزیکت، با استفاده از روش‌های مندرج در راهنمای بیزیکت، به شرط این‌که فرد معرفی شده علاوه بر ثبت‌نام در بیزیکت، عملاً وارد حساب کاربری خود در بیزیکت شود و حداقل به مدت یک‌ساعت در بیزیکت فعالیت نماید، کاربر معرفی‌کننده نفر جدیدالورود، یک پاداش مشخص نقدی اولیه و یک پاداش مشخص به شکل کد تخفیف خرید دریافت می‌کند.

 

87.   با معرفی هر کاربر جدید به بیزیکت، علاوه بر پاداش نقدی و کد تخفیف فوق، به صورت دائمی و مادام‌العمر، تا زمانی که کاربر جدیدالورود در بیزیکت فعال باشد، هر خرید یا هر فروشی که این کاربر جدید در بیزیکت صورت بدهد، متناسب با نوع عضویت کاربر معرف، پورسانت مشخصی از مبلغ کل خرید یا فروش مربوطه، به کاربر معرف اختصاص خواهد یافت. با در نظر گرفتن شرایط زیر:

 

88.   معرفی یک کاربر جدید به بیزیکت، صرفاً وقتی مشخص و قطعی و تایید می‌شود که فرد جدیدالورود، در زمان ثبت‌نام خود، در کادر کد معرف، کد عددی اختصاصی فرد معرفی‌کننده را درج و ثبت کرده باشد.

 

89.   روش‌هایی در بیزیکت مهیا و در صفحه راهنمای جذب معرفی و تشریح شده است که با اجرای این روش‌ها، بدون نیاز به ثبت دستی این کد، کاربران می‌توانند نسبت به جذب دوستان و آشنایان خود به بیزیکت اقدام نمایند و کد معرف ایشان هم به طور خودکار در زمان ثبت‌نام فرد جدید درج شود.  

 

90.   در هر حال یک کاربر جدیدالورود وقتی معرفی‌شده یک کاربر قدیمی بیزیکت محسوب می‌شود که ثبت این کد در زمان ثبت‌نام فرد، قطعی و عملی صورت گرفته باشد. غیر از این فرآیند، هر نوع ادعایی مبنی بر معرفی کاربر جدید توسط کاربر قدیمی بدون ثبت شدن کد معرف کاربر قبلی در زمان ثبت‌نام کاربر جدید، قابل قبول نیست و کاربران هیچ گونه اعتراضی در این خصوص نمی‌توانند داشته باشند.

 

91.   ملاک شناسایی افراد، قبل از ورود به بیزیکت، صرفاً شماره همراه ثبت شده در زمان ثبت‌نام می‌باشد. لذا اگر در هر زمان یک کاربر فعلی بیزیکت اقدام به ثبت‌نام مجدد با یک شماره همراه دیگر نماید و در ثبت‌نام جدید، کد فرد معرف قبلی را وارد نکند، از فعالیت‌های جدید این کاربر با کد کاربری جدیدش، هیچ پورسانت و پاداشی به فرد معرف اولیه وی از ثبت‌نام قبلی‌اش نمی‌رسد و در این خصوص بیزیکت امکان تطبیق و ادامه پاداش‌ها به فرد معرف اولیه را ندارد و اعتراضی مسموع نخواهد بود.

 

92.   هر کاربر، فقط در اولین خرید خودش از بازار بیزیکت، متناسب با مبلغ کل فاکتور اولین خرید خود، به تعداد مشخصی کد تخفیف با مبلغ مشخص برای هر کد، برای استفاده در خریدهای بعدی خود از بازار بیزیکت دریافت می‌کند. این کدهای تخفیف فقط به شرط تکمیل مراحل خرید و پرداخت آنلاین وجه مربوطه و ارسال سفارش توسط فروشنده و بعد از اتمام مراحل خرید و اعلام دریافت کالا توسط خریدار و ثبت امتیاز و نظر وی در خصوص تجربه آن خرید، به وی اختصاص می‌یابد. این کدها فقط در خریدهای آتی کاربر از بازار بیزیکت قابل استفاده خواهد بود.

 

93.   هر فروشگاه در بیزیکت می‌تواند به دلخواه خود برای کاربران دارای شرایط خاص با مبالغ خاص و با محدویت‌های خاص کد تخفیف اختصاصی تعریف نماید. این کدهای تخفیف، با رعایت شرایط اختصاصی کد مربوطه، صرفاً برای خرید از همان فروشگاه معتبر خواهند بود و صرفاً با شرایط تعریف شده برای آن کد. لذا ادعا و تلاش کاربران برای استفاده از این کدها برای خرید از سایر فروشگاها یا انتظار برای دریافت تخفیف بیشتر یا استفاده در دفعات بیشتر یا زمان خارج از اعتبار آن کد، به هیج عنوان قابل پذیرش نیست و اعتراضی در این مورد مسموع نخواهد بود.

 

94.   کدهای تخفیف خرید از بیزیکت صرفاً با شرایط زیر قابل استفاده هستند و بیزیکت مسئولیتی فراتر از این تعهدات در این خصوص ندارد:

 

95.   استفاده از کدهای تخفیف خرید اختصاص داده شده به کاربران بیزیکت، به هر دلیل و پاداشی که باشد، صرفاً در خرید کالا از بیزیکت توسط خود کاربر، متناسب با مبلغ مشخص شده در کد تخفیف مقدور است و به هیچ عنوان امکان نقد شدن کدهای تخفیف و دریافت نقدی وجه مربوطه یا انتقال حق استفاده از کد تخفیف به کاربر دیگر یا استفاده برای خرید محصولات از سایر بخش‌های بیزیکت، خارج از بازار کالاها و محصولات فیزیکی بیزیکت، مقدور نیست و کاربر در این خصوص حق اعتراضی ندارد.

 

96.   در هر بار خرید کالا از بازار بیزیکت، فقط استفاده از یک کد تخفیف مقدور است و امکان تجمیع کدهای تخفیف برای استفاده در یک خرید، به هیچ وجه وجود ندارد و کاربر در این خصوص حق اعتراضی ندارد.

 

97.   استفاده از هر کد تخفیف متناسب با مبلغ مشخص شده برای هر کد، مشروط به رعایت حداقل مبلغ کف خرید لازم برای معتبر بودن آن کد تخفیف است و هر کد تخفیف در هر خرید با هر مبلغی قابل استفاده نمی‌باشد. در هر خرید، در زمان پرداخت مبلغ، با انتخاب ثبت کد تخفیف، به طور خودکار، کلیه کدهای تخفیف قابل استفاده در آن خرید، متناسب با مبلغ کل آن خرید برای خریدار لیست خواهد شد. هر کد تخفیفی که در این لیست دیده نشود، به منزله آن است که برای این خرید قابل استفاده نیست و کف خرید لازم برای استفاده از آن کد تخفیف در این خرید رعایت نشده است.

 

98.   هر کد تخفیف بابت هر فعالیتی که از طرف بیزیکت یا از طرف فروشگاهی خاص به کاربر اختصاص یابد، دارای مهلت اعتبار مشخصی است که در صفحه «کدهای تخفیف» برای کاربر قابل مشاهده می‌باشد. در صورتی که در مهلت مشخص شده از کد تخفیف استفاده نشود، به طور خودکار این کد از سیستم مالی بیزیکت حذف و غیر قابل استفاده خواهد شد. لذا کاربر در صورت تمایل به استفاده از کد تخفیف، باید در مدت اعتبار کد مربوطه، اقدام به خرید از بازار بیزیکت نماید. در غیر این صورت بیزیکت هیچ مسئولیتی در قبال کدهای منقضی شده قبول نمی‌کند.

 

99.   تعداد و ارزش یا شرایط اختصاص هر کد تخفیف خودکار یا هر پاداش نقدی یا غیرنقدی که به صورت خودکار بابت هر نوع فعالیت در این سایت به کاربران بیزیکت داده می‌شود، در هر زمان ممکن است توسط شرکت تغییر یابد و کم یا زیاد شود. بیزیکت این حق را دارد که بدون اطلاع قبلی به کاربران، در این مورد تصمیم‌گیری و اقدام نماید و حق هر نوع تغییر این پاداش‌ها در هر زمان برای بیزیکت محفوظ است و کاربران در خصوص کم یا زیاد شدن تعداد یا ارزش ریالی یا شرط دریافت این پاداش‌ها و کدهای تخفیف حق اعتراضی ندارند.

 

100.           مرجع اعلام تغییرات احتمالی در میزان و تعداد و ارزش پاداش‌های نقدی یا غیرنقدی و کدهای تخفیف اختصاص یافتنی به کاربران بیزیکت بابت فعالیت‌های آن‌ها، صرفاً «کانال رسمی بیزیکت» در خود این شبکه اجتماعی می‌باشد که به صورت پیش‌فرض برای کلیه کاربران بیزیکت قابل مشاهده است و هر نوع خبر و اطلاعیه مندرج در آن به صورت آنی برای همه کاربران بیزیکت ارسال می‌شود و لذا کاربران ادعایی در خصوص عدم آگاهی از این تغییرات نمی‌توانند داشته باشند.

 

101.           ضمناً آخرین وضعیت نوع و میزان پاداش‌ها، در صفحه اختصاصی باشگاه کاربران بیزیکت درج می‌شود و کاربران می‌توانند در هر زمان در این صفحه از این ارقام مطلع شوند. هم‌چنین نوع و تعداد و ارزش کدهای تخفیف و پاداش نقدی اختصاص داده شده به هر کاربر برای هر یک از فعالیت‌های فوق در هر زمان از صفحه تعرفه‌های بیزیکت نیز قابل مشاهده است.

 

 

 

ماده 10 . پلن‌های عضویت‌ در بیزیکت

 

102.           ثبت‌نام در بیزیکت فقط با مشخص بودن شماره همراه متعلق به کاربر صورت می‌گیرد و هر شماره همراه فقط یک‌بار می‌تواند در بیزیکت ثبت‌نام کند و بعداً، مگر در شرایط بسیار خاص و بعید، که روند آن در ماده فسخ همکاری در ادامه این سند بیان شده است و فقط در صورتی میسر است که حساب کاربری و شماره همراه مربوطه به طور کامل از سیستم بیزیکت حذف شده باشد، غیر از آن، به هیچ عنوان امکان ثبت‌نام مجدد با همان شماره همراه در بیزیکت مقدور نیست.

 

103.           هر شماره همراه در هر زمان بعد از ثبت‌نام می‌تواند در صورت فراموشی رمز ورود، با فرآیند بازیابی رمز، نسبت به احیای حساب کاربری خود و ورود مجدد به بیزیکت اقدام نماید. بیزیکت در هر حال و در هر زمان، فقط دارنده دسترسی به شماره همراه را به عنوان کاربر خود می‌شناسد و لذا هر اتفاقی در خصوص مالکیت شماره همراه صورت بگیرد و به بیزیکت اطلاع داده نشود و اقدامات لازمه در خصوص امنیت محتواهای قبلی کاربر مربوطه صورت نگیرد، کلیه محتواها و حساب کاربری مربوط به آن شماره همراه، برای دارنده فعلی این شماره همراه آن در هر زمان در دسترس و معتبر خواهد بود.

 

104.           در شرایط بسیار خاص، با طی کردن روند شناسایی هویت خاص، این امکان وجود خواهد داشت که شماره همراه متعلق به یک حساب کاربری، که دارای تراکنش‌ها و محتواهای زیادی است و شخص دارنده آن حساب کاربری قصد تغییر شماره همراه خود در بیزیکت را دارد، با یک شماره همراه جدید که قبلاً در بیزیکت ثبت نشده باشد و با استعلام از شبکه هویتی مربوطه اثبات شود که مالکیت هردو شماره همراه به یک شخص تعلق دارد و متعلق به همان شخص متقاضی می‌باشد، با شماره همراه جدید تعویض شده و شماره قبلی از بیزیکت خارج شود. فقط در این حالت است که شماره قبلی از سیستم بیزیکت پاک می‌شود و قابلیت ثبت‌نام مجدد با آن شماره برای یک کاربر جدید مقدور خواهد بود. دقت شود که در این نوع تغییر شماره همراه یک حساب کاربری، کلیه مشخصات و اطلاعات و تراکنش‌ها و محتواها و ارتباطات کاری و شبکه‌ای مربوط به حساب کاربری قبلی کماکان در بیزیکت پابرجا می‌ماند و فقط شماره همراه ورود و دسترسی به این حساب کاربری عوض می‌شود.

 

105.           ثبت‌نام، ایجاد فروشگاه و شروع هر نوع فعالیت تجاری و ثبت هر نوع محصول در بیزیکت رایگان است و برای این موارد در مرحله اولیه ثبت محصول، هیچ هزینه‌ای (حتی یک ریال) از کاربر دریافت نمی‌گردد.

 

106.           بیزیکت، فقط و فقط بعد از انجام هر نوع فروش برای هر نوع محصول، طبق تعریف محصول در ابتدای همین سند، که تسویه حساب آن در بستر پرداخت آنلاین داخل بیزیکت صورت بگیرد و ثبت شود، متناسب با نوع عضویت کاربر فروشنده، از مبلغ تراکنش مربوطه، کارمزد مشخصی را کسر و بعد از مختومه شدن فروش، باقی مبلغ فروش را به حساب کاربر فروشنده در بیزیکت واریز می‌کند.

 

107.           کلیه کارمزدهای دریافتی بیزیکت از هر تراکنش، فقط از حساب کاربر فروشنده کسر می‌گردد و کاربر خریدار هیچ کارمزدی به بیزیکت پرداخت نمی‌کند.

 

108.           کلیه پاداش‌ها و پورسانت‌های نقدی اختصاص یافته به کاربران معرف خریدار و فروشنده، طبق جزئیات مندرج در ماده پاداش‌های بیزیکت در همین سند، از مبلغ همین کارمزد سهم بیزیکت، کسر شده از حساب فروشنده در هر تراکنش، یعنی از درآمد خود بیزیکت،  به کاربران معرف خریدار و فروشنده آن تراکنش پرداخت می‌شود و فروشنده هیچ مبلغ و پورسانت جدایی غیر از آن‌چه در پلن عضویت وی تعریف شده است به بیزیکت پرداخت نمی‌کند.

 

109.           هر کاربر جدیداولورد در مرحله اول عضویت خود در بیزیکت، جزو اعضای عادی محسوب می‌شود و در صورتی که نوع عضویت وی تحت شرایط خاص از طرف سیستم یا پشتیبانی بیزیکت تغییر نیابد یا خود کاربر اقدام به خرید عضویت حرفه‌ای بیزیکت ننماید، میزان کارمزد کسر شده از وی در صورت فروش محصولات در کلیه بخش‌های بیزیکت، بیشترین کارمزد دریافتی بیزیکت خواهد بود و میزان پورسانت دریافتی این کاربر بابت معرفی فروشنده یا خریدار جدید به بیزیکت نیز کمترین پورسانت پرداختی بیزیکت خواهد بود. میزان درصد کارمزد پرداختی کاربر به بیزیکت و پورسانت دریافتی وی از بیزیکت در هر زمان در صفحه تعرفه‌های بیزیکت در معرض دید همه کاربران می‌باشد.

 

110.           بیزیکت علاوه بر عضویت عادی و رایگان اولیه خود، با مشخصات بند قبل، امکان تهیه 3 نوع عضویت حرفه‌ای دیگر را برای کاربران خود فراهم کرده است. هر یک از این انواع عضویت‌های حرفه‌ای با پرداخت مبلغ مشخصی به صورت ماهیانه یا سالیانه از طریق صفحه خرید عضویت حرفه‌ای قابل تهیه برای کلیه کاربران بیزیکت می‌باشد. مبلغ مربوط به هر نوع عضویت و مدت اعتبار آن در این صفحه و نیز از صفحه تعرفه‌های بیزیکت، مشخص و برای همه قابل رویت است.

 

111.           تهیه عضویت حرفه‌ای بیزیکت از هر نوع و برای هر مدت که باشد غیر از کاهش میزان کارمزد پرداختی کاربر به بیزیکت و افزایش میزان پورسانت دریافتی کاربر از بیزیکت در کلیه تراکنش‌هایی که در مدت عضویت مربوطه صورت می‌گیرد و کاربر نقشی در آن تراکنش دارد، هیچ مسئولیت دیگری برای بیزیکت ندارد و کاربران حق ادعا یا انتظار مزایای دیگر در این خصوص را فراتر از مزایای اعلام شده برای عضویت حرفه‌ای مربوطه در صفحه تعرفه‌های بیزیکت ندارند.

 

112.           هر نوع کاهش در میزان کارمزد پرداختی کاربر به بیزیکت یا افزایش میزان پورسانت دریافتی کاربر از بیزیکت، متناسب با هر نوع عضویت حرفه‌ای که کاربر با پرداخت حق اشتراک مربوطه تهیه می‌کند، صرفاً در مدت اشتراک مربوطه معتبر می‌باشد و به محض اتمام مدت عضویت مربوطه که به طور خودکار توسط سیستم محاسبه و اعمال می‌شود، کلیه کارمزدها و پورسانت‌ها و دسترسی‌های کاربر به عضویت عادی تغییر می‌یابد و کاربر در این خصوص حق هیچ‌گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

 

113.           حداکثر 3 روز قبل از اتمام اعتبار عضویت حرفه‌ای خریداری شده توسط کاربر، به صورت خودکار پیامک و آگاه‌سازی مبنی بر اتمام اعتبار عضویت به کاربر مربوطه ارسال می‌شود و کابر می‌تواند در این مدت، نوع عضویت حرفه‌ای فعلی خود را تمدید یا آن را به یک رده بالاتر ارتقاء دهد. در صورت عدم تمدید عضویت حرفه‌ای یا ارتقای آن در این مدت، به محض اتمام مدت مربوطه، عضویت حرفه‌ای کاربر به طور خودکار خاتمه یافته و به عضویت عادی تبدیل خواهد شد.

 

114.           عضویت حرفه‌ای بیزیکت از هر نوع و برای هر مدت زمان که توسط کاربر تهیه شود و مبلغ مربوطه از طریق سیستم پرداخت بیزیکت به صورت آنلاین پرداخت شود و منجر به تغییر آنی عضویت بیزیکت از نوع قبلی به نوع جدید گردد، به هیچ عنوان قابل لغو شدن و عودت وجه مربوطه نمی‌باشد و بیزیکت از این بابت هیچ مسئولیتی در هیچ زمان قبول نمی‌کند. لذا مهم است که کاربر قبل از انتخاب و خرید هر نوع عضویت حرفه‌ای برای خود، کلیه شرایط و مزایای عضویت‌ها را بررسی و تصمیم خود را قطعی کرده و اقدام نماید.

 

115.           در زمان‌های خاص و برای ترویج برخی امکانات بیزیکت یا برخی رویدادهای خاص یا تشویق برخی کاربران خاص، ممکن است مدیریت کاربران بیزیکت به صورت رایگان اقدام به ارتقای عضویت و اختصاص عضویت حرفه‌ای از نوعی خاص برای مدتی خاص به یک کاربر یا برخی کاربران نماید. این اقدام صرفاً در شرایط خاص و برای برخی کاربران حایز شرایط مربوطه مقدور است و سایر کاربران به هیچ وجه نمی‌توانند انتظار دریافت رایگان عضویت حرفه‌ای مشابه را از بیزیکت داشته باشند.

 

116.           بیزیکت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در هر زمان و بدون اطلاع قبلی به کاربران، میزان مبلغ لازم برای حق اشتراک ماهیانه یا سالیانه هر یک از پلن‌های عضویت حرفه‌ای خود و نیز کارمزد دریافتی خود از هر تراکنش یا میزان پورسانت پرداختی به کاربران معرف در هر تراکنش متناسب با نوع عضویت‌های حرفه‌ای بیزیکت را تغییر دهد و کم یا زیاد نماید. در این موارد کاربران حق هیچ‌گونه اعتراضی در این خصوص را ندارند و صرفاً می‌توانند در صورت تمایل و صلاحدید خود، از ادامه فروش محصولات خود در بیزیکت صرف‌نظر نمایند. با این حال در هر زمان، هر نوع تغییر در جزئیات این تعرفه‌ها، از طریق کانال رسمی بیزیکت به اطلاع همه کاربران خواهد رسید و در صفحه تعرفه‌ها هم تغییرات مربوطه و آخرین وضعیت پلن‌های عضویت قابل رویت می‌باشد.

 

117.           هر زمان هر تغییری در نرخ حق اشتراک ماهیانه عضویت‌های حرفه‌ای بیزیکت صورت بگیرد، کلیه کاربرانی که در آن لحظه دارای هر نوع عضویت حرفه‌ای باشند و هر مدت از اعتبار آن‌ها باقی باشد، تا پایان عضویت حرفه‌ای جاری خود نیازی به پرداخت مابه‌التفاوت ندارند و مبلغ پرداختی قبلی آن‌ها تا پایان عضویت فعلی‌شان معتبر خواهد بود. با این حال، در صورت تغییر در درصد کارمزدهای سایت یا پورسانت‌های کاربران، به دلیل این‌که این درصدهای جدید، از لحظه تغییر، برای همه کاربران با هر نوع عضویت، به صورت سیستماتیک و  یک‌سان اعمال می‌شود، لذا کاربرانی که در آن زمان دارای عضویت حرفه‌ای فعال از هر نوع باشند، حق اعتراضی در مورد این تغییرات نخواهند داشت.

 

118.           در کلیه پلن‌های عضویت بیزیکت، برای کلیه کاربران، هزینه ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی سایت به شماره همراه کاربر، بهژر عهده خود کاربر می‌باشد. در ابتدای عضویت کاربر، مبلغ مشخصی به عنوان هدیه و سهم سایت برای هزینه ارسال پیامک در اعتبار پیامکی کاربر ثبت می‌شود. وقتی مبلغ اعتبار پیامکی کاربر به زیر 50 تومان برسد، به طور خودکار مبلغ 500 تومان (5000 ریال) از موجودی کاربر در بیزیکت کسر و به اعتبار پیامکی وی انتقال می‌یابد و در گزارشات مالی کاربر نیز درج می‌شود. کاربر با عضویت در بیزیکت، کسر این مبلغ را در صورت نیاز از موجودی خود می‌پ‍ذیرد. کاربر می‌تواند با استفاده از تنظیمات آگاه‌سازها در منوی بیزیکت من، تعیین بکند که در چه رخدادهایی از طرف بیزیکت برایش پیامک ارسال بشود یا نشود. در صورتی که مبلغ 500 تومان در حساب بیزیکتی کاربر موجود نباشد، این مبلغ به عنوان طلب سایت درج و موجودی جاری ایشان عدد منفی می‌شود، و با ورود هر نوع درآمد و افزایش موجودی کاربر، این عدد به طور خودکار از ارقام ورودی جدید کسر می‌شود.

 

 

 

ماده 11 . فروش در بیزیکت

 

119.           بیزیکت یک شبکه تجاری است و هدف اصلی آن فراهم کردن بستر خرید و فروش همه نوع کالا برای همه مردم می‌باشد. امکان فروش هر نوع محصول، طبق تعریف این سند، در بیزیکت فراهم است و هر کاربر بیزیکت می‌تواند هم خریدار باشد و هم فروشنده. خرید هر نوع محصول عرضه شده توسط فروشندگان در بیزیکت برای همه افراد میسر است. ولی اقدام به فروش محصول در بیزیکت شرایط خاص خود را دارد.

 

120.           فروش هر نوع کالای فیزیکی در بازار بیزیکت، مستلزم ایجاد فروشگاه و قبول قرارداد همکاری در فروش مربوطه بین بیزیکت و کاربر فروشنده می‌باشد و بدون طی این مراحل مقدور نیست. جزئیات قرارداد همکاری با فروشندگان، در زمان ایجاد فروشگاه به اطلاع کاربر متقاضی می‌رسد و با پذیرش آن قرارداد، فروشگاه ایجاد و طبق مقررات مربوطه فعال خواهد شد.

 

121.           ایجاد فروشگاه و فروش محصولات فیزیکی در بازار بیزیکت، علاوه بر الزام به پذیرش قرارداد همکاری در فروش، به طور پیش‌فرض مبتنی بر پذیرش کلیه مفاد این توافق‌نامه نیز می‌باشد و هیچ کاربر فروشنده‌ای در بیزیکت نمی‌تواند ادعای عدم آگاهی نسبت به مفاد این سند را داشته باشد، چون در زمان ثبت‌نام اولیه قبول این توافق را اعلام کرده است.

 

122.           فروش محصولات غیر فیزیکی، نظیر فایل و خدمات نیز در بیزیکت میسر است و نیازی به ایجاد فروشگاه و قبول قرارداد جداگانه مربوطه ندارد. با این حال اقدام به هر نوع فروش در بیزیکت به منزله قبول همین بندهای سند فعلی است و کاربر ادعای عدم آگاهی در خصوص این مفاد را در هیچ زمان نمی‌تواند داشته باشد.

 

123.           فروش هر نوع محصول در بیزیکت و فعالیت به عنوان فروشنده، فقط برای افراد 15 سال به بالا مقدور است و کاربران با سن کمتر از این عدد، برای فروش هر نوع محصول خود می‌توانند با شماره همراه و اطلاعات یکی از والدین خود به صورت مستقل در بیزیکت ثبت‌نام کرده و اقدام نمایند.

 

124.           فروش هر نوع محصول در بیزیکت، فقط بعد از ثبت مشخصات فردی کاربر به صورت دقیق و واقعی و معتبر، شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، نشانی دقیق محل سکونت، شماره تماس ثابت و همراه، و نیز آپلود تصویر کارت ملی و اعلام شماره شبا از یک حساب بانکی که حتماً باید متعلق به شخص کاربر باشد مقدور است و هر تقاضا و ثبت محصول، بدون تکمیل این اطلاعات از طرف ارائه‌کننده آن محصول، در بیزیکت منتشر نخواهد شد. تکمیل این اطلاعات از منوهای پروفایل یا درآمد، قابل انجام است.

 

125.           اطلاعات دریافتی فوق صرفاً برای شناسایی هویت فروشنده بوده و غیر از نام و نام خانوادگی، سایر مشخصات کاربر، به هیچ عنوان در معرض دید سایر کاربران و بازدیدکنندگان بیزیکت نخواهد بود. ثبت شماره شبا متعلق به شخص کاربر نیز برای واریز وجوه درآمدی کاربر الزامی است.

 

126.           از آن‌جا که کلیه محصولات عرضه شده برای فروش در بیزیکت قبل از انتشار توسط تیم کارشناسان بیزیکت مورد بررسی قرار می‌گیرند لذا اقدام به ثبت هر نوع محصول غیر مجاز یا ناقض شرایط مربوطه منجر به عدم تایید توسط کارشناسان و عدم انتشار آن محصول در بیزیکت خواهد گردید و هیچ اعتراضی در این خصوص مسموع نمی‌باشد.

 

127.           در صورت عدم تایید هر محصول ثبت شده توسط کاربر توسط کارشناسان بیزیکت، دلیل عدم تایید، طی آگاه‌ساز مشخصی به کاربر مربوطه اعلام خواهد شد. کاربر موظف است در اسرع وقت دلایل عدم تایید اعلام شده را برطرف و محصول مربوطه را مجدداً برای بررسی به کارشناسان بیزیکت ارسال نماید.

 

128.           هر محصول، تا زمانی وضعیت آن در انتظار بررسی توسط کارشناس است یا در وضعیت ارجاع به کاربر برای رفع ایرادهای اعلام شده قرار دارد، در سبد محصولات فروشنده در بخش مربوطه دیده نخواهد شد. بررسی هر محصول توسط کارشناسان بیزیکت، حداکثر تا 48 ساعت بعد از ثبت محصول صورت می‌گیرد.

 

129.           در هر زمان، در صورت نیاز و به تشخیص بیزیکت، برای هر یک اطلاعات هویتی کاربر، از جمله مشخصات ثبت احوال و مالکیت تلفن همراه وی، از مراجع رسمی و دولتی مربوطه استعلام لازم صورت خواهد گرفت و در صورت نادرست بودن اطلاعات ارائه ‌شده، بیزیکت مختار است از ادامه فعالیت کاربر مربوطه به عنوان فروشنده در بیزیکت جلوگیری کند.

 

130.           هرگونه مسئولیت تخلف نسبت به فروش هر نوع کالای فیزیکی یا محصول دانلودی و دیجیتالی که در آن کپی‌رایت محصول رعایت نشده باشد، صرفاً بر عهده شخص فروشنده می‌باشد و هر نوع پیگیری و عواقب قانونی احتمالی از طرف هر شخص یا نهاد حقیقی یا حقوقی در این خصوص مطرح شود بیزیکت مسئولیتی در مورد آن نمی‌پذیرد.

 

 

 

ماده 12 . تسویه حساب با کاربران

 

131.           تسویه حساب و پرداخت موجودی کاربران در بیزیکت، چه فروشنده باشند و چه خریدار یا کاربر عادی که از طریق پاداش‌های مربوط به جذب دیگران در بیزیکت به درآمد و موجودی لازمه رسیده‌ باشند، در هر زمان، با رعایت شرایط همین سند، در روزهای کاری و غیر تعطیل، حداکثر در مدت 72 ساعت از ثبت تقاضای درخواست واریز وجه کاربر، صورت می‌گیرد.

 

132.           در هر زمان، فقط میزان موجودی فعلی کاربر که در گزارشات مالی برای وی مشخص است ملاک تسویه حساب با کاربر می‌باشد و هر نوع مبلغ در جریان وصول بابت سفارشات ارسال‌ شده و مختومه نشده، جزو مطالبات آتی کاربر محسوب شده و صرفاً بعد از مختومه شدن فروش طبق شرایط مربوطه و انتقال وجه سهم فروشنده به موجودی وی در بیزیکت، بعد از کسر کارمزد سهم سایت، قابل وصول خواهد بود.

 

133.           واریز وجه کاربرانی که فروشنده نبوده‌اند و صرفاً به عنوان کاربر عادی با دعوت از دیگران موفق به کسب درآمد از بیزیکت شده‌اند، نیز نیازمند تکمیل دقیق و واقعی مشخصات فردی و بانکی متعلق به شخص کاربر از طریق منوی بیزیکت من می‌باشد و بدون تکمیل این اطلاعات، تقاضای واریز وجه مقدور نخواهد بود.

 

134.           حداقل مبلغ قابل تسویه با کاربران در بیزیکت یک‌صد هزار تومان می‌باشد و اگر میزان موجودی کاربر در هر زمان کمتر از این رقم باشد امکان درخواست واریز وجه و تسویه حساب وجود نخواهد داشت.

 

135.           تسویه حساب با کاربران فقط به شرطی صورت می‌گیرد که کاربر از طریق گزینه درخواست واریز وجه، در منوی بیزیکت من، تقاضای خود را در بیزیکت ثبت نماید. بدون ثبت تقاضا از طرف کاربر، به طور خودکار، هیچ واریز وجهی از طرف بیزیکت صورت نمی‌گیرد.

 

136.           در مورد فروشندگان کالا در بازار بیزیکت، به دلیل نوع فعالیت این کاربران، سیاست‌های مالی بیزیکت متفاوت‌تر است و جزئیات مربوطه در قرارداد جداگانه همکاری با فروشنده، به اطلاع کاربر می‌رسد که با قبول آن‌ شرایط ایجاد فروشگاه میسر می‌شود.

 

 

 

ماده 14 . پرداخت در بیزیکت

 

137.           بیزیکت یک شبکه تجاری آزاد برای فروش هر نوع محصول قانونی است. هم‌چنین امکان عرضه محصولات مجازی به صورت رایگان برای استفاده دیگران نیز در این شبکه فراهم شده است. در هر حال برای خرید هر نوع محصول از بیزیکت و پرداخت وجه محصول، روش‌های چهارگانه زیر با شرایط مربوطه معتبر و قابل استفاده است.

 

138.           آسان‌ترین روش پرداخت وجه محصولات در بزیکت پرداخت با کیف پول بیزیکت است. در این روش نیازی به انتقال به درگاه بانکی نیست و مستقیماً از موجودی شما در بیزیکت مبلغ مربوطه کسر می‌شود. داشتن مبلغ کافی متناسب با رقم فاکتور خرید مورد نظر در این روش الزامی است. افزایش موجودی کیف پول از طریق گزینه مربوطه در منوی بیزیکت من میسر است و شما می‌توانید تا مبلغ پنجاه میلیون تومان اقدام به شارژ و افزایش موجودی خود در بیزیکت نمایید و در خریدهای بعدی از این روش پرداخت استفاده نمایید.

 

139.           پرداخت آنلاین، مشابه روال رایج، با انتقال به درگاه بانکی صورت می‌گیرد، که در حال حاضر بانک پارسیان به عنوان همکار بیزیکت فعال است. دقت کنید هر پیام انتقال وجه به صورت موفق یا ناموفق که در مرحله پرداخت در سایت و درگاه بانکی رخ بدهد و برای شما نمایش داده شود هیچ ارتباطی به بیزیکت ندارد و مطابق روال بانک‌ها، اگر به صورت اشتباه، مبلغی از حساب کارت شما کسر شده باشد قطعا تا 72 ساعت بعد از طریق بانک مربوط به کارت شما به حساب شما عودت داده می‌شود.

 

140.           پرداخت در محل در بیزیکت فقط برای خرید از فروشگاه‌های همشهری (وقتی که فروشنده و خریدار ساکن یک شهر هستند) و فقط وقتی که فروشنده امکان دریافت در محل را تعریف و پذیرفته باشد ممکن است و در سایر حالت‌ها پرداخت وجه خرید در بیزیکت صرفاً‌ با سایر روش‌های دیگر مقدور خواهد بود و بیزیکت الزامی در دریافت وجه خید در محل برای همه سفارشات ندارد. خریدار باید دقت کنید که حتی در خرید از فروشگاه محله خود نیز می‌تواند آنلاین پرداخت نماید و ارائه وجه نقدی یا با دستگاه پوز به آورنده سفارش، صرفاً در خریدهایی باید صورت بگیرد که گزینه پرداخت در محل برای آن فعال بوده و انتخاب شده باشد. در سایر موارد بیزیکت مسئولیتی در قبال اشتباهات خریدار یا سوءاستفاده فروشنده و پیک در دریافت وجه در محل ندارد.

 

141.           هزینه پیک محلی در خریدهای درون‌شهری همواره از فاکتور سفارش جداست و حتماً باید به صورت نقدی به خود پیک تحویل داده شود. مبلغ هزینه پیک در هر خرید به طور متناسب با فاصله بین محل فروشگاه با محل آدرس دریافت سفارش توسط خریدار تعریف می‌شود و رقم مشخص و قطعی نیست و به شهر مربوطه نیز بستگی دارد. لذا هزینه پیک در سفارشات درون شهری بیزیکت مبلغ ثابتی ندارد و در فاکتور هم درج نمی‌شود و در پرداخت آنلاین یا با کیف پول هم از حساب مشتری کسر نمی‌شود و حتما باید نقدی در محل پرداخت شود و فقط هزینه پیک بدین‌صورت پرداخت نقدی دارد و هزینه خود فاکتور جدا از هزینه پیک می‌باشد.

 

142.           اگر فروشنده گزینه پرداخت در محل را پذیرفته باشد و در مرحله تعیین روش پرداخت یک سفارش، پرداخت در محل انتخاب شده باشد، در این صورت خریدار موظف است در زمان دریافت کالا، هم مبلغ فاکتور خود و هم هزینه پیک را به صورت جداگانه و سرجمع به صورت نقدی یا در صورت وجود پوز سیار همراه پیک، به شکل پرداخت با کارت، به پیک آورنده سفارش مربوطه تحویل داده یا کارت بکشد.

 

143.           پرداخت با استفاده از کد تخفیف، صرفاً در بخش بازار بیزیکت مقدور است و طبق توضیحات ماده 9 مربوط به پاداش‌های بیزیکت برای کاربران در همین سند، روال کاربرد این کدها به کاربر اعلام شده است و خارج از این بندها، مسئولیت دیگری برای بیزیکت در این مورد وجود ندارد.

 

 

 

ماده 15 . خرید از بیزیکت و شرایط لغو خرید

 

144.           بیزیکت فقط یک بستر برای خرید و فروش محصولات مختلف است و هیچ یک از محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم‌ شده در «بیزیکت» به فروش می‌رسد توسط «بیزیکت» تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی‌شود، بلکه همه این کالاها مستقیماً و منفرداً توسط خود فروشندگان، تولید یا عرضه می‌شوند.

 

145.           با این‌که «بیزیکت» جهت پالایش محصولات عرضه‌شده از جهات مختلف و ایجاد فیلترهای کیفی و قانونی تلاش می‌کند، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملاً نمی‌تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف‌نظر از عدم مسئولیت «بیزیکت» نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه ‌شده در فروشگاه‌ها، فروشنده هر محصول ضامن جبران هرنوع خسارت ناشی از فروش یا مصرف آن کالاست و هر گونه ادعایی، باید علیه مالک فروشگاه طرح شود و کاربر، «بیزیکت» را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به خودش وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهد کرد.

 

146.           در «بیزیکت» فروشنده می‌تواند برای هر محصول، زمانی را برای آماده‌سازی تعیین و ثبت ‌کند که شامل زمان لازم برای خرید مواد اولیه، ساخت محصول، بسته‌بندی اولیه و آماده کردن آن برای مرحله بعدی یعنی ارسال با پست یا پیک است؛ بنابراین زمان آماده‌سازی، فاصله زمانی میان ثبت سفارش تا پیش از ارسال محصول است و مدت زمان رسیدن کالا توسط پست یا پیک به دست خریدار، جزو آن نیست و به سرعت فعالیت اداره پست یا پیک مربوطه برمی‌گردد.

 

147.           در «بیزیکت» فروشنده می‌تواند برای ارسال محصول، محدودیت مکانی ایجاد کند و این قابلیت را برای استان یا شهر یا حتی  محله‌ای از شهر خود در نظر بگیرد. از این‌رو، سفارش این محصولات فقط برای ارسال به آدرس‌هایی محدود به منطقه مشخص ‌شده ممکن است و در صورت اقدام به خرید کاربر ساکن در خارج از این منطقه، سفارش مورد پذیرش نخواهد شد و به مرحله پرداخت نخواهد رسید.

 

148.           تعریف رقم هزینه ارسال محصول به صورت پستی یا با پیک، از طریق صفحه تنظیمات فروشگاه، در اختیار فروشنده است و خریدار با اطلاع از هزینه نهایی (بهای محصول به علاوه هزینه ارسال)، وجه سفارش را پرداخت می‌کند. از این‌رو، «بیزیکت» به جهت متغیر بودن هزینه ارسال، تعهدی نسبت به تنظیمات هزینه ارسال فروشنده ندارد.

 

149.           در «بیزیکت»، صرفاً طبق شرایط ذکر شده در این سند، حق بازگرداندن محصول توسط خریدار محفوظ است و همه کاربران خریدار با ایجاد حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند.

 

150.           شبکه اجتماعی «بیزیکت» هم‌راستا با قوانین تجارت الکترونیک تلاش می‌کند رضایت خریداران محقق شود. از این رو، امکان مرجوع کردن کالاهای دارای اشکال، از حقوق خریدار در «بیزیکت» است. «بیزیکت» یک بازار است و ذاتاً درصد خطا را نمی‌شود به صفر رساند، اما حق مشتری در عودت محصول دارای ایراد، و حق فروشنده برای لغو یا تاخیر در ارسال، طبق قوانین بازگرداندن محصول (عودت کالا) محفوظ است.

 

151.           جزئیات شرایط ممکن برای لغو و ابطال یک سفارش توسط فروشنده، در قرارداد همکاری با فروشنده که به صورت جداگانه، در زمان ایجاد فروشگاه به اطلاع کاربر می‌رسد به صورت مشروح بیان شده است. و همه کاربران فروشنده، با ایجاد حساب کاربری و ایجاد فروشگاه، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند

 

152.           بر اساس بند 37 قانون تجارت الکترونیک،‌ در هر معامله از راه دور، «مصرف‌کننده» تا 7 (هفت) روز حق انصراف از خرید دارد. آغاز حق انصراف، برای کالاها از تاریخ تسلیم کالا به مصرف‌کننده است و برای خدمات، از روز ثبت خرید است. از این ‌رو، در «بیزیکت» مصرف‌کننده با ورود به حساب کاربری خود از طریق سایت یا اپلیکیشن، تا 7 (هفت) روز از حق انصراف خود استفاده کند یا رضایت خود را ثبت یا مشکل را گزارش کند. در غیر این صورت و پس از گذشت هفت روز، سیستم به طور خودکار رضایت مصرف‌کننده را روی سفارش ثبت می‌کند.

 

153.           طبق آیین‌نامه اجرایی مواد 38 و 42 قانون تجارت الکترونیکی (مصوب سال 1388)، مصرف‌کننده در موارد زیر به علت شرایط خاص کالا و خدمات، فاقد حق انصراف است:

 

کالا یا خدماتی که قیمت آن‌ها توسط نوسانات بازارهای مالی تعیین می‌شود و خارج از اختیار تامین‌کننده است.

 

کالاهای ساخته‌شده با مشخصات فردی مصرف‌کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا این که به دلیل طبیعت آن‌ها نمی‌توانند بازپس داده شوند و یا این که به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.

 

نوارهای صوتی و تصویری و نرم‌افزارهای رایانه‌ای بسته‌بندی‌شده که به وسیله مصرف‌کننده باز شده باشند.

 

روزنامه، نشریه و مجلات، مطابق تعریف قانون مطبوعات.

 

154.           اگر کاربر خریدار پیش از این که فروشنده شروع به خرید مواد اولیه یا تولید یا بسته‌بندی محصول کند یا کالا از طریق انبار فروشنده ارسال شده باشد، از خرید خود منصرف شود و به «بیزیکت» اطلاع دهد و لغو سفارش از سوی بیزیکت تایید شود، سفارش کالا لغو می‌گردد و قیمت کالا و هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «بیزیکت» برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب مشتری بازگردانده خواهد شد.

 

155.           چنانچه انصراف از خرید، در بازه زمانی خرید مواد اولیه و ساخت یا بسته‌بندی و ارسال باشد، امکان لغو سفارش برای مشتری وجود ندارد.

 

156.           در صورت وجود هرگونه مشکل در سفارش تحویل گرفته‌شده، خریدار (کاربر) علاوه بر ثبت گزارش، باید محصولی را که مشکل دارد و نیز بسته‌بندی‌ اولیه فروشنده و بسته‌بندی ارسال (مانند کارتن پستی) را بدون تغییرات و مخدوش کردن آن، تا زمان حل‌وفصل موضوع و بازگرداندن آن‌ها نزد خود نگهداری کند.

 

157.           اگر مغایرت و مشکل، بدون باز کردن بسته‌بندی محصول، قابل ‌مشاهده و تشخیص است، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت اصلی و اولیه سفارش، امکان‌پذیر است. هم‌چنین اگر مغایرت و مشکل، پس از باز کردن بسته‌بندی محصول و استفاده از آن، قابل‌مشاهده و تشخیص باشد، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشنده و بسته‌بندی ارسال، امکان‌پذیر است. در هر دو صورت، خریدار می‌بایست ضمن ثبت گزارش، با «خدمات مشتریان بیزیکت» برای عودت محصول، هماهنگ شود.

 

158.           در صورت ارسال محصول اشتباهی و خارج از سفارش ثبت‌شده، خریدار می‌بایست موضوع را به «خدمات مشتریان بیزیکت» اطلاع دهد و تا حل‌وفصل شدن مسئله، محصول را نزد خود به امانت نگهداری کند. بدیهی است که فروشنده در مورد ارسال اشتباهی محصول و تبعات آن مسئول خواهد بود.

 

159.           تصاویر محصول برای اطلاع و کمک به خرید درج می‌شوند و تفاوت‌های جزئی محصول با آن‌ها ملاک لغو سفارش نیست، بلکه مغایرت با توضیحات و ویژگی‌های محصول و شرایط سفارش قابل ثبت گزارش و درخواست لغو آن است.

 

160.           در صورت آسیب‌دیدگی سفارش در مرحله حمل‌ونقل یا باز کردن بسته‌بندی توسط خریدار، امکان لغو سفارش و انصراف از خرید امکان‌پذیر نیست. در هر صورت، خریدار می‌بایست هرگونه مشکل را به بیزیکت گزارش کند تا در صورت تخلف یا کوتاهی فروشنده، وی را طبق آیین‌نامه‌های «بیزیکت» اعمال قانون کند و تا حد ممکن به خریدار در پیگیری و حل‌وفصل مسئله کمک کند.

 

161.           لغو سفارش محصولات موادغذایی و خوراکی که مصرف روزانه دارند، مواد فاسدشدنی، مواد آرایشی و بهداشتی، داروها، ترکیبات و معجون‌های گیاهی و طب سنتی، و انواع کفش و پوشاک (مگگر در صورت معیوب و غیرقابل استفاده بودن) به دلیل شرایط خاص حاکم بر آن‌ها، در صورت باز شدن بسته‌بندی و استفاده از آن‌ها، امکان‌پذیر نیست. در صورت اختلاف میان خریدار و فروشگاه‌دار، طبق «شرایط مرجع رسیدگی به اختلاف» که در این سند آمده است عمل خواهد شد.

 

162.           اگر به داوری و تشخیص «بیزیکت»، معلوم شود فروشنده به تعهداتش درباره ویژگی‌های محصول، رعایت زمان آماده‌سازی و دیگر شرایط فروش عمل کرده و مشتری هم‌چنان ناراضی است، «بیزیکت» حق را به خریدار نخواهد داد.

 

163.           در موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق «بیزیکت» و کاربران (فروشگاه‌دار و خریدار) عمل می‌شود و در صورت اختلاف میان آن‌ها، مرجع رسیدگی به اختلاف و حل‌وفصل مسئله بیزیکت خواهد بود؛ و به علت پیچیدگی و پویایی مشکلات پیش رو در خرید تصمیم نهایی با کارشناس پشتیبانی است.

 

 

 

ماده 16 . پیام مستقیم بین کاربران

 

164.           هر نوع پیام (متن، تصویر، ویدئو، فایل) که در پیام‌رسان اختصاصی بیزیکت بین دو کاربر بیزیکت مبادله می‌شود کاملاً خصوصی و محرمانه بوده و بیزیکت هیچ نظارت و دخالتی در محتوای این پیام‌ها نمی‌کند. با این حال تلاش برای هر نوع دور زدن بیزیکت در انجام مبادلات مالی و خرید و فروش هر نوع محصول، خارج از بیزیکت، از طریق تبادل پیام بین خریدار و فروشنده در پیام‌رسان بیزیکت، ممنوع بوده و در صورت اقدام به خرید و فروش مستقیم بین دو طرف، بیزیکت هیچ مسئولیتی در قبال این نوع معاملات، که تراکنش مالی مربوطه در بیزیکت ثبت نشده و در گزارشات مالی طرفین درج نشده باشد، نمی‌پذیرد.

 

165.           استفاده و بهره‌برداری از امکان ارتباط میان فروشگاه‌دار و مشتری در غیر چارچوب تعریف شده از سوی «بیزیکت» و هر نوع فعالیت تجاری و غیرتجاری خارج از محوریت محصولات و خدمات بیزیکت، مانند تبادل تلفن ثابت و همراه، ایمیل، نام کاربری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، پیوندهای اینترنتی و صفحات مجازی (لینک‌های) غیربیزیکتی، ممنوع است. هم‌چنین این کاربران علاوه بر رعایت قوانین و شرایط «بیزیکت» موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

 

166.            در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی بیزیکت و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از ارسال یا دریافت محتوا، تصویر و پیام غیراخلاقی و خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیربیزیکتی و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی بیزیکت، حساب کاربری کاربر به صورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه فروشنده غیرفعال می‌شود.

 

167.           در صورتی که شروع ارتباط و پیام در پلتفرم «بیزیکت» باشد اما معامله به بیرون از «بیزیکت» هدایت و انجام شود، «بیزیکت» هیچ‌گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت و سلامت محصولات سفارش‌ داده شده و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت همه این موارد بر عهده طرفین معامله است. هم‌چنین هدایت معامله به بیرون از «بیزیکت» نقض قوانین و شرایط «بیزیکت» محسوب می‌گردد و «بیزیکت» در صورت اطلاع از معامله، مجاز است کارمزد و سهم خود را از اعتبار کاربر (فروشنده) کسر کند یا برای وصول آن اقدام کند.

 

168.            اطلاعات و محتوای تبادل شده میان فروشنده و مشتری، مشمول شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی از «بیزیکت» می‌گردد و از ‌این‌رو بیزیکت مجاز به ذخیره‌سازی، نظارت و تحلیل داده‌ها و اطلاعات خواهد بود و نیز این کاربران موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

 

 

 

ماده 17 . اختیار تام بیزیکت

 

169.           بیزیکت مختار است در هر نوع استفاده کاربران از بخش‌ها و امکانات مختلف بیزیکت، اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر به عنوان خریدار یا فروشنده یا کاربر عادی، در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته‌، یا قوانین این سند را رعایت نکرده است، مسئولیت هر گونه نقض شرایط استفاده از «بیزیکت» یا ایجاد خسارت‌های مادی و غیرمادی به «بیزیکت» یا اشخاص ثالث، متوجه فرد خاطی است.

 

170.           در صورت بروز شرایط فوق، «بیزیکت» ضمن این‌که هیچ مسئولیتی نخواهد داشت مجاز است بر اساس تشخیص خود، بدون لحاظ ترتیب، یک یا چند نوع جریمه برای این کاربران اعمال کند شامل:

 

·         تذکر شفاهی، تذکر کتبی، عدم دسترسی موقت به خدمات «بیزیکت»

 

·         توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت

 

·         اصلاح بدون هشدار اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است

 

·         اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی

 

·         امتناع از ارائه‌ خدمات برای این شخص با اسامی کاربری دیگر در آینده

 

·         قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری

 

·         تغییر درصد پورسانت سایت یا تعداد دسترسی‌ها

 

·         پیگیری قانونی خسارت‌های وارده به سایت

 

·         حذف فروشگاه، حذف حساب کاربری

 

171.           توصیه بیزیکت به کاربرانش حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی خود و خودداری از ارسال آن برای دیگران در تبادل پیام است و هرنوع مشکل احتمالی در این خصوص برای هر کاربری اتفاق بیفتد مسئولین آن با خود کاربر می‌باشد.

 

172.           بیزیکت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این سند بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی‌نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پای‌بند باشند.

 

ماده 18 . شرایط و مزایای نمایندگی بیزیکت

 

173.           بیزیکت برای معرفی خود در سراسر کشور سیستم نمایندگی محلات را اختصاصاً و برای اولین بار در ایران معرفی نموده است. در این سیستم، هر محله از هر شهر و کل هر روستا یک نماینده مخصوص دارد. این نماینده، رابط بیزیکت با کسب و کارها و اهالی آن محله می‌باشد.

 

174.           ثبت اسم رسمی و رایج محله و تعیین محدوده محله یا روستا در شهر مربوطه و ثبت موقعیت منطقه روی نقشه، از وظایف نماینده هر محله یا روستا می‌باشد.

 

175.           نمایندگی بیزیکت شامل 3 سطح و درجه می‌باشد که مزایای هر درجه به تدریج بیشتر و تعهدات مربوطه متفاوت‌تر می‌گردد. تعداد نماینده بیزیکت در هر محله یا هر شهر، بر اساس جمعیت و وسعت منطقه مربوطه تعیین می‌شود و انحصاری نمی‌باشد.

 

176.           نمایندگی درجه 3، با نام نماینده عادی یا مربی محله بیزیکت شناخته می‌شود. این نمایندگی به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای به افراد متقاضی واجد شرایط، فقط برای یک محله از یک شهر، اعطا می‌گردد.

 

177.           نمایندگی درجه 2، با نام نماینده ویژه یا مدیر محله بیزیکت شناخته می‌شود. این نوع نمایندگی منوط به پرداخت هزینه نمایندگی درجه 2 می‌باشد. مبلغ این هزینه در صفحه فراخوان نمایندگی بیزیکت در هر زمان قابل مشاهده می‌باشد.

 

178.           نمایندگی درجه 1، با نام نماینده بیزیکت در کل شهر شناخته می‌شود. این نوع نمایندگی منوط به پرداخت هزینه نمایندگی درجه 1 می‌باشد. مبلغ این هزینه متناسب با شهر مورد نظر برای اخذ نمایندگی بوده و رقم آن فقط برای متقاضیان مربوطه طی مکاتبه درون ‌بیزیکت اعلام می‌گردد.

 

179.           نمایندگی روستاها فقط می‌تواند شامل درجه 2 و 3 ‌شود و نمایندگی درجه 1 از نوع کل شهر برای روستاها تعریف نشده است.

 

180.           جزئیات تعهدات و مزایای نمایندگی درجه 3 و درجه 2 در هر زمان، از طریق صفحه فراخوان نمایندگی، که از صفحه «همکاری» در منوی درآمد قابل دسترسی است، برای متقاضیان قابل مشاهده و تصمیم‌گیری است. لیست تعهدات و مسئولیت‌های طرفین (نماینده و بیزیکت) در نمایندگی درجه 1 برای کل شهر نیز به صورت مکتوب و از طریق قرارداد رسمی به متقاضی اعلام و به صورت امضا و مهرشده توسط طرفین با پست مبادله می‌گردد. در هر صورت، پذیرش نمایندگی، به منزله پذیرش تعهدات و مزایای اعلام شده برای هر درجه از نمایندگی توسط متقاضی مربوطه می‌باشد و بیزیکت هیچ مسئولیتی در قبال تعهدات خود نسبت به نمایندگان، فراتر از موارد اعلام شده به سبک فوق را نخواهد داشت.