سوالات عمومی و نحوه کسب درآمد از بیزیکت

بیزیکت هدفش چیست و می‌خواد چی بگه!؟

بیزیکت اومده تا کسب و کار رو برای همه مردم ایران آسان کنه. بیزیکت می‌خواد همه مردم از خریدها و فروش‌ها سود ببرند و درآمدشون افزایش پیدا کنه. بیزیکت اولین و متفاوت‌ترین سایت تجاری و بازار اجتماعی در ایران و دنیاست که کسب و کار رو با شبکه اجتماعی و پیام‌رسان منحصربه‌فرد خودش ترکیب کرده و تجربه‌ای متفاوت برای مردم ارائه می‌ده.

چرا این‌همه امکانات در بیزیکت یک‌جا جمع شده؟

چون می‌خوایم مردم علاف این سایت و اون سایت نشن و همه چیز با یک کلیک و از یه سایت در دسترس‌شون باشه. بدون نیاز به خروج از سایت یا اپ و بدون نیاز به حفظ کردن کلی رمز و نام کاربری و بدون خطراتی که کار با آگهی‌نامه‌ها برای مردم داره و ...

بیزیکت از کجا شروع شده و به کجا می‌خواد برسه؟

ما کارمون رو با این نیت شروع کردیم که فرصتی بسازیم واسه کسانی که محصول و خدمتی برای عرضه دارند ولی مغازه و فروشگاهی و جایی برای خودنمایی ندارن و مجبورا کالاهاشون رو با واسطه و با سود ناچیز عرضه کنن. بعد به تدریج کار رو بزرگ‌تر کردیم تا رسیدیم به اولین بازار اجتماعی در دنیا. هدف ما اینه که همه مردم بتونن به تدریج همه کارها و نیازهای روزمره‌شون رو با بهترین قیمت از شهر اینترنتی بیزیکت تهیه کنن و همه از هم سود ببرن.

بیزیکت به درد چه کسانی می‌خوره و چه سودی داره؟

بیزیکت از همه برای همه است. هر کسی که چیزی واسه فروش داره و هر کسی که چیزی برای خرید نیاز داره و یا حتی کسی که جزو این دو نیست و فقط می‌خواد با معرفی این دو نفر به هم سود ببره، همه می‌تونن از بیزیکت استفاده کنن و هزینه‌هاشون رو کاهش و درآمدشون رو افزایش بدن.

آیا با موبایل یا تبلت هم می‌شه از بیزیکت استفاده کرد؟

بله. بیزیکت موبایل‌محور است و بدون هیچ مشکلی می‌تونید با موبایل در هر زمان از هر کجا، از همه امکانات سایت استفاده کنید. البته با نصب اپلیکیشن بیزیکت کارها ساده‌تر هم می‌شوند و به تدریج هم اپ بیزیکت خودش کامل و مستقل می‌شه و بسیار سریع‌تر شما رو به اهداف‌تون می‌رسونه.

آیا استفاده از بیزیکت شرایط خاص سنی یا تحصیلی داره؟

خیر. بیزیکت یک شبکه اجتماعی عمومی است. هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند. فقط برای خرید و فروش و کسب درآمد و امکان دریافت مبلغ موجودی، معرفی یا داشتن حساب بانکی الزامی خواهد بود.

آیا من به عنوان عضو، باید همه امکانات بیزیکت رو فعال کنم؟

خیر. هر کس می‌تواند به قدر نیاز و تمایل‌اش از امکانات بی‌نظیر و جامع بیزیکت استفاده کند. خرید و فروش و ... همه بستگی به سلیقه و شغل و کار شما دارد و هر کس از هر بخش استفاده کند یا نکند آزاد است. شروع استفاده از همه بخش‌ها هم رایگان است و هیچ هزینه اولیه‌ای برای کسی ندارد.

پرداخت‌ هزینه‌ها در بیزیکت چطور صورت می‌گیره؟

همه پرداخت‌ها بابت خرید هر نوع کالاها یا خدمات در بیزیکت به سه روش می‌تونه انجام بشه: پرداخت آنلاین، پرداخت در محل (فقط برای خریدهای درون‌شهری که با پیک ارسال می‌شه، با این شرط که فروشنده این گزینه رو فعال کرده باشه)، پرداخت از موجودی حساب در بیزیکت. شما در هر خرید متناسب با شرایط می‌تونید از یکی از این روش‌ها استفاده کنید.

چطور و با چه روش‌هایی می‌شه از بیزیکت درآمد کسب کرد؟

بیزیکت روش‌های مختلفی برای کسب درآمد برای همه فراهم کرده. فروش کالا، فروش فایل، فروش مهارت و سفارش‌گیری برای کارهای مختلف، که برای همه قابل استفاده است. اگر هم چیزی برای فروش ندارید می‌تونید با معرفی سایر فروشندگان و خریداران به بیزیکت، برای همیشه از خریدها و فروش‌های اون‌ها پورسانت بگیرید و درآمد دایمی مناسبی برای خودتون داشته باشید. برای آشنایی با جزییات کار هر بخش به راهنمای مشروح مربوطه مراجعه کنید.

چرا ثبت‌نام و ایجاد فروشگاه و .... و همه امکانات بیزیکت رایگان هست؟

بیزیکت می‌خواد کسی دغدغه ورود به دنیای اینترنت رو نداشته باشه. پس در عین این‌که همه کارها رو بسیار ساده کرده، همه امکاناتش رو هم رایگان در اختیار همه گذاشته تا شروع کنند و از هزینه‌ها نترسند. بعدها هر زمان که فروشی داشتند و درآمدی کسب کردند، درصدی ناچیز، که کمترین درصد در بین همه سایت‌های مشابه است، به بیزیکت می‌رسه و بقیه مال فروشنده خواهد بود.

بیزیکت با این همه خدمات از کجا کسب درآمد می‌کنه واسه خودش!؟

بیزیکت، هم از فروش در همه بخش‌های کالا و فایل و مهارت، پورسانت می‌گیرد و هم از تبلیغات‌هایی که به روش‌های مختلف در سایت نمایش می‌دهد کسب درآمد می‌کند. ضمن این‌که کسانی که بخواهند پورسانت کمتری به سایت بدهند می‌توانند عضویت‌ حرفه‌ای بیزیکت را خریداری کنند و حق عضویت ماهانه مشخصی را باید پرداخت نمایند.

درآمد من از بیزیکت کی به دست خودم می‌رسه و چقدرش مال منه؟

شما در هر زمان می‌توانید موجودی حساب خودتون در بیزیکت رو درخواست کنید. حداکثر تا 24 ساعت بعد پول به حساب بانکی که شما معرفی کردین واریز می‌شه. تنها شرط ما رسیدن حداقل موجودی حساب شما در سایت به 100 هزار تومان است. میزان پورسانتی که از درآمد و فروش‌های شما، بابت خدمات مختلف توسط سایت کسر می‌شه، در صفحه تعرفه‌ها، به طور مشخص و شفاف اعلام شده است.

چطور می‌تونم درآمد بیشتری کسب کنم و کمتر به سایت پورسانت بدم؟

شما می‌تونید با عضویت حرفه‌ای در سایت و پرداخت حق عضویت ناچیز به صورت ماهانه، میزان پورسانت و سهم سایت بسیار کمتری بپردازید. 3 نوع عضویت حرفه‌ای با عنوان‌های برنزی، نقره‌ای و طلایی در بیزیکت قابل تهیه است که هر کدام حساب و کتاب مشخص و شفافی دارند. جزییات میزان حق عضویت و کاهش پورسانت سایت در هر مورد را می‌توانید در صفحه تعرفه‌ها ببینید.

حساب و کتاب درآمدها و پرداخت‌های من در بیزیکت کجا دیده می‌شه؟

شما در هر لحظه به صورت زنده میزان موجودی خودتون رو از صفحه اصلی سایت و اپلیکیشن (بیزیکت من) خواهید دید. برای مشاهده گزارش دقیق عملکرد نیز می‌تونید از منوی کاربری، گزینه امور مالی و درآمد، گزینه گزارشات مالی، ریز جزییات درآمدها و هزینه‌ها و ... خودتون در بیزیکت رو به طور کامل مشاهده کنید.

از کجا و چطور به خرید و فروش در بیزیکت اعتماد کنم؟

بیزیکت از وزارت صنعت و معدن نماد اعتماد دارد. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است. در همه خریدهای شما در بیزیکت، تا زمانی که به دست‌تان نرسد و رضایت خودتون رو اعلام نکنید پولی به فروشنده پرداخت نمی‌شود و ...

آیا می‌شه فقط از طریق فعالیت اینترنتی و مجازی از بیزیکت درآمد کسب کرد؟

شما می‌تونید فقط با معرفی بیزیکت به دیگران از طریق لینک معرف، در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و ..، به جذب مخاطبان به بیزیکت اقدام کنید و بدون هیچ دردسری، برای همیشه، از همه خریدها و همه فروش‌های دوستان معرفی شده خودتان درآمد کسب کنید.

من فقط می‌خوام به عنوان بازاریاب کار کنم. آیا هزینه خاصی در شروع دارد؟

خیر. شما به صورت کاملا رایگان می‌تونید در بیزیکت عضو بشین، کد کاربری و معرف بگیرید و با استفاده از اون کد به جذب دیگران به سایت اقدام کنید. و برای همیشه از خریدها و فروش‌های دوستان معرفی شده خودتون پورسانت بگیرید.

سوالات مربوط به فروشند‌گان کالا:

من تولیدکننده خانگی هستم. آیا می‌تونم تولیداتم رو از طریق بیزیکت بفروشم؟

بله دقیقا. بیزیکت ذاتاً برای کمک به شما به دنیا آمده است! هدف ما از اول این بوده است فضایی فراهم کنیم که شما در بیزیکت باشید و محصولات خودتون رو بدون واسطه عرضه کنید، با قیمت دلخواه خودتون بفروشید، بلافاصله پولش رو دریافت کنید و با خیال راحت معامله کنید. اون هم به صورت بسیار ساده، بدون نیاز به تخصص و دانش فنی، بدون هزینه اولیه و با امکاناتی بسیار خاص برای اطلاع‌رسانی سریع و ساده به مشتریان و ارتباط با دوستان و تامین‌کنندگان و ... در یک محیط واحد.

من یک هنرمندم و صنایع دستی و هنری تولید می‌کنم. بیزیکت برای من چه می‌کند؟

مشابه پاسخ به سوال بالا، بیزیکت برای شما هم همین امکانات رو فراهم کرده است. هنرمندان برای ما اصلی‌ترین هدف هستند. کسانی که معمولا هنرشون رو با قیمت کم به واسطه‌هایی که می‌دهند که ده‌ها برابر سود می‌کنند و ...! در بیزیکت شما به طور مستقیم می‌تونید کارهاتون رو عرضه کنید، فروشگاه اینترنتی رایگان داشته باشید و با موبایل‌‌تون از هر جا در هر لحظه مدیریتش بکنید و ...

من یک پخش‌کننده / وارد کننده محصولات مختلف هستم. بیزیکت برای من سودی دارد؟

شما هم می‌توانید به راحتی فروشگاه اینترنتی خود را به صورت رایگان در بیزیکت ایجاد کنید. بعد اقدام به فروش محصولات خود بکنید و مستقیم با مصرف‌کننده در ارتباط باشید. و از مزایای فروش مستقیم با اطمینان کامل در بیزیکت استفاده کنید.

من یک فروشگاه و مغازه تو محله خودمون دارم. بیزیکت می‌تونه واسه من کاری بکنه؟

شما هم می‌تونید به تدریج کسب و کارتون رو اینترنتی بکنید. مطمئن باشید به زودی مردم دیگر مستقیم سراغ شما نخواهند آمد و اگر اینترنتی نشوید دیگر کسب و کاری نخواهید داشت! بیزیکت بهترین فرصت رو به رایگان برای شما فراهم کرده است. با آسانی تمام با گوشی خودتون، کسب و کارتون رو اینترنتی بکنید تا از قافله عقب نمانید.

من یک عمده‌فروش توی بازار شهر هستم. آیا بیزیکت به درد من هم می‌خورد؟

بله. شما هم باید اینترنتی بشید. شما می‌تونید به صورت عمده‌فروشی کار کنید و محصولات‌تون رو فقط به شکل عمده در فروشگاه اینترنتی‌تون در بیزیکت عرضه کنید. همه کنترل‌ها و تصمیم‌ها با انتخاب‌ها و تنظیمات ابتکاری فروشگاه در بیزیکت برای شماست.

پرداخت اینترنتی رو دوست ندارم. چطور می‌تونم پولم رو نقد بگیرم؟

برای فروشندگان و کسبه شهرها خصوصاً اصنافی که فروش‌شون به صورت محله‌ای و نهایتاً درون‌شهری است و ارسال خارج از شهر ندارند، مانند رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها، قنادی‌ها و میوه‌فروشی‌ها و ...، این امکان رو فراهم کرده است که فقط به صورت پرداخت نقد و در محل کار بکنند. با این گزینه، شما می‌تونید وقتی محصول‌‌تون رو به مشتری تحویل می‌دین پول‌تون رو نقد بگیرید و خیال‌تون راحت باشه. در این روش، سهم سایت به عنوان بدهی شما ثبت و به صورت ماهانه با شما تسویه می‌شه. شیوه مدیریت همه این موارد به صورت اختیاری در تنظیمات فروشگاه تحت کنترل شماست.

وقتی می‌تونم با تلگرام یا اینستاگرام جنس خودم رو بفروشم چه نیازی به بیزیکت دارم!؟

وقتی شما می‌تونید فروشگاه اینترنتی کاملاً آنلاین و ساده با مدیریت آسان کالاها و فروش‌ها و ... را به صورت رایگان داشته باشید مطمئنا براتون نتیجه خیلی فرق خواهد کرد. بیزیکت یک بازار آنلاین است. دیده شدن در بیزیکت بسیار اسان و گسترده است. چرا باید با مشتری تماس بگیرید، شماره حساب بدهید، قرار حضوری بزارید و کلی خطرات مربوطه را به جان بخرید، در حالی که در بیزیکت همه این موارد به صورت آنلاین و با اطمینان کامل قابل انجام و مدیریت است، آن هم با کم‌ترین هزینه، که فقط به شرط قطعی شدن فروش از شما اخذ می‌شود.

من فروش تلفنی خوبی دارم و همه چی روبراهه، بیزیکت چه مزیتی داره برام؟

بیزیکت کسب و کار شما را آنلاین می‌کند، توسعه سریع می‌دهد و کاری می‌کند که شما سودآوری خودتون رو در مدت کم به چندین برابر افزایش بدهید. امتحانش بدون هزینه اولیه و رایگان است.

من خودم فروشگاه اینترنتی مستقل دارم. آیا باز هم نیازی به بیزیکت دارم؟

بله حتماً. مقایسه حضور در بیزیکت با داشتن فروشگاه اینترنتی مستقل، مثل مقایسه حضور در یک پاساژ بزرگ و شلوغ با حضور در انتهای یک کوچه تنگ و خلوت است! در بیزیکت شما در کنار هزاران کسب و کار دیگر و در معرض دید صدها هزار مشتری هستید که اگر کالای خوب با قیمت خوب عرضه کنید بسیار بیش‌تر از فروشگاه خودتون به مشتری دسترسی خواهید داشت.

چه کالاهایی رو می‌شه در بیزیکت فروخت؟ آیا محدودیتی در این مورد هست؟

تقریباً هیچ محدودیتی در بیزیکت وجود ندارد. با ابتکارات خاصی که صورت گرفته، محدودیتی در نوع ارائه محصولات هم وجود ندارد. یعنی هم محصول فیزیکی از هر نوع صنف و شغل قابل عرضه در بیزیکت است، هم هر نوع خدمت و مشاوره و کار آنلاین، و هم هر نوع محصول دیجیتال و قابل دانلود. در بیزیکت برای همه و هر نوع محصول و خدمتی بازار و امکان خودنمایی وجود دارد.

چه درصدی از فروش من بابت خدمات سایت بیزیکت کسر خواهد شد؟

متناسب با نوع عضویت شما و نوع چیزی که می فروشید پورسانت سایت متفاوت است. برای فروش کالاهای فیزیکی پورسانت سایت بین 1 تا 7 درصد است و برای فروش فایل و خدمات آنلاین پورسانت سایت بین 5 تا 25 درصد. در هر دو حالت، پورسانت بیزیکت کم‌ترین مقدار در بین همه ارائه‌دهندگان امکانات مشابه است و از این نظر مطمئن باشید که کمترین هزینه و پورسانت را خواهید پرداخت. شما می‌توانید با عضویت حرفه‌ای در بیزیکت کمترین پورسانت‌ها را بدهید. برای برخی مشاغل رقم پورسانت قابل کاهش تا یک درصد نیز می‌باشد، که با مذاکره مستقیم با پشتیبانی سایت این کار برای برخی مشاغل و شرایط خاص شدنی است.

چطور می‌تونم پورسانت کم‌تری به سایت بدم و سود بیشتری دریافت کنم؟

شما می‌تونید با عضویت حرفه‌ای در سایت و پرداخت حق عضویت ناچیز به صورت ماهانه، میزان پورسانت و سهم سایت بسیار کمتری بپردازید. 3 نوع عضویت حرفه‌ای با عنوان‌های برنزی، نقره‌ای و طلایی در بیزیکت قابل تهیه است که هر کدام حساب و کتاب مشخص و شفافی دارند. جزییات میزان حق عضویت و کاهش پورسانت سایت در هر مورد را می‌توانید در صفحه تعرفه‌ها ببینید.

از کجا به خریدار اطمینان کنم و بدونم پول کالا به دست من خواهد رسید؟

شما می‌توانید فقط با گزینه پرداخت آنلاین کالاهاتون رو عرضه کنید تا قبل از ارسال هر سفارش مطمئن باشید که پولش قبلاً پرداخت شده است. به محض اعلام دریافت کالا توسط خریدار، پول شما در بیزیکت به حساب شما اضافه می‌شود.

آیا می‌تونم با یک موبایل همه کارهای فروشگاه خودم رو مدیریت کنم؟

بله. بیزیکت با هر نوع تبلت یا موبایل سازگار و به راحتی قابل استفاده است. شما با نصب اپلیکیشن بیزیکت می‌تونید کار رو ساده‌تر هم بکنید و به آسانی همه امور را از هر کجا مدیریت کنید.

من یه مغازه قدیمی دارم و کامپیوتر و تبلت و موبایل هوشمند ندارم؟ می‌شه؟

به زودی امکاناتی در بیزیکت فعال می‌شه که شما هم بتونید با همون تلفن قدیمی بدون نیاز به این دم و دستگاه‌ها! در بیزیکت فعالیت بکنید و فروشگاه اینترنتی‌ داشته باشید و اون رو و مشتریان رو مدیریت بکنید و ...!

چطور می‌تونم در بیزیکت رتبه بهتری داشته باشم و مشتری بیشتری جذب کنم؟

شما هرقدر در تحویل به موقع کالا متناسب با آن چیزی که در معرفی کالا شرح دادید جدی باشید و درست عمل کنید مشتریان به شما امتیاز بیشتری می‌دهند و خود‌به‌خود امتیاز شما در بین سایر فروشندگان بالا می‌رود و مطرح می‌شوید و خریداران بعدی هم به سادگی به شما اطمینان می‌کنند و ...

شیوه ارسال کالا برای خریدار به چه صورت هست؟ هزینه ارسال کالا بر عهده کیست؟

شما به عنوان فروشنده؛ در صفحه تنظیمات فروشگاه در منوی فروش کالا، 4 روش برای ارسال کالا می‌توانید تعریف کنید. در هر 4 روش می‌توانید هزینه ارسال را بر عهده خریدار بگذارید یا این‌که با سلیقه خودتون تعیین کنید برای خریدهای بالاتر از رقم دلخواه فلان، ارسال را رایگان انجام می‌دهید.

اصلاً چرا بیزیکت؟ مگه چه فرقی با سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی دیگه داره؟

خیلی!. بیزیکت یک بازار است. شما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی مستقل به هیچ عنوان این پتانسیل مشتری را یک‌جا نخواهید داشت. ضمن این‌که این‌جا شبکه اجتماعی هم هست و پیام‌رسان هم داره و یک سیستم بسیار متفاوت برای استفاده و نفع همه مردم کشور رو یک‌جا فراهم کرده است. حتی سایر مارکتپلیس‌ها و بازارهای معدود ایرانی هم در مقابل بیزیکت حرفی برای گفتن ندارند. ضمن این‌که درصدهایی که در بیزیکت از فروشندگان گرفته می‌شود نصف تا یک‌سوم و یک‌چهارم و ... نسبت به سایت‌های مشابه است و در حالت خاص بسیار کم‌تر و حتی فقط یک‌درصد نیز می‌تواند باشد و این را هیچ کجا پیدا نخواهید کرد.

آیا مجبور به دادن تخفیف به خریدار هستم؟ تخفیف همه کالاهایم باید یکسان باشد؟

خیر. شما می‌توانید حتی با درصدی افزایش قیمت نسبت به قیمت کالا در فروشگاه فیزیکی خودتون، کالاهاتون رو در بیزیکت عرضه کنید و از این نظر هیچ محدودیتی وجود نداره. منتها با در نظر گرفتن این‌که خریدار در بیزیکت می‌تونه خیلی راحت قیمت‌ها رو با هم مقایسه کنه، در نتیجه رقابت خاصی وجود دارد و کسی برنده خواهد بود که قیمت مناسبی پیشنهاد بدهد و البته کیفیت را فدای قیمت نکند. تعیین درصد تخفیف متفاوت برای هر کالا در فروشگاه شما در بیزیکت ممکن است و کاملا اختیاری است. و البته خود تخفیف هم در کل اختیاری است و می‌تواند صفر باشد.

من خودم هیچ محصولی برای فروش ندارم. آیا بیزیکت می‌تونه برام کاری بکنه؟

 بله. شما می‌تونید به عنوان رابط با مردم و فروشنده‌ها برای بیزیکت کار بکنید. یعنی فقط مردم رو تشویق به حضور و فعالیت در بیزیکت بکنید. مطمئن باشید هر کسی که شما به سایت معرفی می‌کنید مادام‌العمر هر خریدی انجام بدهد یا هر فروشی از هر نوع محصولی در بیزیکت داشته باشد، شما پورسانت دایمی خودتان را خواهید گرفت. حتی در یک معامله اگر هر دو نفر خریدار و فروشنده رو شما معرفی کرده باشید شما دوبار پورسانت خواهید گرفت! از آن‌جایی که حضور و فعالیت در بیزیکت ریالی هزینه اولیه ندارد و هیچ اجباری به خرید کالایی در آن نیست، تشویق مردم به حضور در آن بسیار آسان و بی‌منت است.

سوالات مربوط به خریداران کالا:

بیزیکت برای من خریدار چه مزایای خاصی داره؟

شما می‌تونید به تدریج بدون خروج از خانه از همه فروشگاه‌های محله‌تون، خرید روزانه‌تون رو انجام بدین و درب منطل تحویل بگیرید. می‌تونید قیمت‌ها رو مقایسه کنید و از کمترین قیمت استفاده کنید. می‌تونید با معرفی دوستان به بیزیکت از خریدهای اون‌ها هم پورسانت بگیرید! در بیزیکت شما می‌تونید هم‌زمان خودتون فروشنده هم باشید و هرچی برای فروش دارید عرضه کنید و با اطمینان کامل با مشتری در ارتباط باشید و ...

چقدر امتیاز یا تخفیف یا جایزه برای خریدهای من محاسبه خواهد شد؟

در اولین خرید شما در بیزیکت، علاوه بر تخفیف‌های فروشنده، به میزان 3 تا 5 درصد نسبت به رقم کل خریدتون جایزه و بن تخفیف از طرف بیزیکت به شما اختصاص می‌یابد که در خریدهای بعدی می‌تونید ازش استفاده کنید. شما می‌تونید در مواردی که یک کالا در چند فروشگاه عرضه شده است، نسبت به مقایسه قیمت یک کالا در فروشگاه‌های مختلف اقدام کنید. ضمن این‌که به تدریج اطلاع‌رسانی حراجی‌ها و تخیف‌های خاص فروشندگان در بیزیکت به سبکی بسیار ساده و ابتکاری برای شما اطلاع‌رسانی خواهد شد تا از بهترین فرصت‌ها سریعا باخبر شده و استفاده کنید.

از جا مطمئن باشم دقیقاً اون کالایی که معرفی شده رو تحویل خواهم گرفت؟

شما به عنوان خریدار باید بعد از دریافت کالا آن را اعلام و به فروشنده امتیاز و نظر بدین. تا زمانی که کالای دریافتی مطابق انتظار شما نباشد و رضایت خود را از آن اعلام نکنید، پول فروشنده نزد سایت گرو می‌ماند. فروشندگان مجبور هستند درست و خوب رفتار کنند تا امتیاز بهتر و بیشتری کسب کنند. فروشندگانی که امتیاز منفی بگیرند خیلی زود از ادامه فعالیتشون در سایت جلوگیری و فروشگاهشون مسدود می‌شود.

محصول خریداری شده بعد از چه مدت به دست من خواهد رسید؟

این مورد بستگی دارد به فاصله آدرس شما از فروشنده. برای فروشندگان هم‌محله‌ی شما این زمان بین نیم ساعت تا نهایتاً یکی دو ساعت خواهد بود. برای سایر فروشندگان همشهری شما نهایتاً 4 تا 6 ساعت. ولی برای فروشندگانی که شهرشان با شما یکی نیست بین یک روز تا نهایتاً 7 روز، متناسب با نوع ارسالی که شما از بین گزینه‌های موجود انتخاب خواهید کرد.

اگه کالای رسیده به دست من معیوب یا تقلبی باشد چه کار باید بکنم؟

می‌تونید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید و با اعلام شماره فاکتور و نام فروشنده و ایراد موجود، کار رو با وساطت سایت حل‌‌وفصل کنید. مطمئن باشید اگر حق با شما باشد پرداختی شما به حساب‌تان برمی‌گردد و هیچ ضرری شما را تهدید نمی‌کند.

آیا محصولات گارانتی هم دارند؟ شیوه گارانتی به چه صورت هست؟

بله. هر کالایی از هر فروشگاهی گارانتی مشخصی دارد که در شرح کالا در بند مربوطه به طور روشن اعلام شده است. البته مشخصا برای کالاهایی نظیر غذا و ... گارانتی به مفهوم رسمی وجود ندارند ولی اگر شما ناراضی باشید می‌تونید در اعلام نظر به فروشگاه، ایراد آن را بفرمایید تا هم فروشگاه کارش رو درست بکنه و هم خریداران بعدی حواس‌شون جمع باشه.

آیا می‌تونم هم فروشنده باشم هم خریدار؟ حساباش چطور می‌شه؟

بله. در بیزیکت همه می‌تونن هم فروشنده باشند و هم خریدار. هر کدام حساب و کتاب مشخص و یک‌جایی داره و شما در گزارشات مالی خودتون به طور شفاف و دقیق متوجه همه خریدها و فروش‌ها و درآمد‌هاتون از کالاها و خدمات خودتون و نیزاز بابت معرفی دیگران و خریدها و فروش‌های آنان خواهید شد و چیزی فراموش نمی‌شود.

چطور می‌تونم پرداخت‌ها رو سریع‌تر انجام بدم و هربار معطل درگاه بانک نشم؟

شما در خرید هر کالا یا خدماتی هم می‌تونید از پرداخت آنلاین استفاده کنید و هم از پرداخت از اعتبار درون سایت. شما می‌تونید با شارژ اعتبار و موجودی خودتون به مبلغ دلخواه برای مدت‌ها از مراجعه به درگاه بانکی راحت باشید و با یک کلیک خریدهاتون رو انجام بدین. ضمن این‌که هر فروش و درآمدی که کسب می‌کنید در موجودی شما ثبت می‌شود و می‌تونید با این حساب خریدهاتون رو هم انجام بدین و ....

آیا می‌تونم وجه کالای خریداری شده رو در زمان دریافت کالا بپردازم؟

بله. اگر فروشنده این گزینه رو فعال کرده باشد، صرفاً برای خریدهای درون‌شهری که توسط پیک به آدرس شما ارسال می‌شود، شما می‌توانید مبلغ مربوطه را به صورت نقدی به پیک تحویل بدهید و کالای سفارشی خود را دریافت کنید.

من می‌تونم از یه قنادی یا رستوران یا ... در شهر دیگر خرید بکنم!؟

تقریباً خیر. مواد غذایی که فاسدشدنی هستند مطمئناً قابل ارسال به شهرهای دیگر نیستند. و هر رستورانی در بیزیکت می‌تواند محدوده سرویس‌دهی خودش را به صورت محله یا منطقه‌ای تعریف کند و از سرویس‌دادن به خارج از آن محله معذور خواهد بود. البته برخی شیرینی‌ها و ... خارج از این محدودیت هستند و شما می‌توانید از هر شهری که فروشنده‌اش ارسال پستی دارد این خریدها را انجام بدهید.

هزینه ارسال چقدر هست و بر عهده چه کسی است؟

هزینه ارسال بستگی به نوع و وزن و حجم سفارش شما دارد. هر فروشنده می‌تواند از 4 نوع روش ارسال با 4 نوع هزینه برای تحویل کالاهایش استفاده کند. در هر حال، هزینه ارسال بر عهده خریدار است، مگر این‌که فروشنده بخواهد یا همه سفارشات را رایگان ارسال کند، یا برای ارسال رایگان مبلغ خرید مشخصی اعلام کرده باشد. در هر حالت شما می‌تونید هم محدوده ارسال سفارشات هر فروشگاه را در شرح کالا ببینید و هم این‌که هزینه ارسال و نوع ارسالش چگونه است.

سوالات مربوط به خرید و فروش فایل:

سوالات مربوط به خرید و فروش خدمات و کار از راه دور:

سوالات مربوط به شبکه اجتماعی و پیام‌رسان بیزیکت:

 پاسخ سوالات فوق را به زودی درج می‌کنیم.

اگر پاسخ سوال شما در این لیست نبود از طریق بخش ارتباط با ما سوال خود را طرح کنید تا پاسخ داده شود.