تونسلیت یا ورم لوزه در واقع التهاب لوزه‌ها است که گره‌های لنفاوی دو طرف گلو هستند. ورم لوزه (تونسلیت) معمولا در کودکان دیده می‌شود؛ با این حال، بزرگسالان را نیز می‌تواند مبتلا کند. این بیماری اغلب به علت عفونت ویروسی یا گاهی اوقات ناشی از عفونت باکتریایی است و می‌تواند باعث افزایش حجم لوزه‌ها شود. ورم لوزه می‌تواند درجه‌های مختلفی داشته باشد مانند ملایم، متوسط و شدید. در این نوشتار با ما همراه باشید تا درباره درمان درد لوزه نکات بیشتری بدانید و با ۲۰ درمان خانگی طبیعی برای تسکین درد لوزه آشنا شوید.

افراد مبتلا به ورم لوزه ( تونسلیت) اغلب علائم رایجی مانند گلودرد، تب، دشواری در بلع، آبریزش بینی، تورم غدد در لوزه‌ها، سردرد، بوی بد دهان، عطسه و سرفه را تجربه می‌کنند.
ورم لوزه به عنوان یک بیماری به شدت مسری، می‌تواند خیلی سریع از یک شخص به شخص دیگر منتقل شود. ویروس یا باکتری‌ها از طریق قطرات ریز عطسه یا سرفه یا از طریق تماس اجتماعی منتقل می‌شوند. بنابراین، باید فورا این بیماری را درمان کنید.
در این نوشتار ۲۰ درمان خانگی طبیعی را برای درمان درد ورم لوزه معرفی خواهیم کرد، روش‌هایی که هیچ گونه عوارض جانبی در پی ندارند. این نوشتار بهترین روش‌های درمان ورم لوزه را از منابع معتبر ذکر می‌کند. با این حال، یادتان باشد که هدف این مقاله ارائه‌ی مشاوره پزشکی نیست و صرفا جهت اطلاع‌رسانی است. ادامه‌ی مطلب این مقاله را بخوانید تا با این روش‌های درمانی بیش‌تر آشنا شوید.

  احمد جباری

  مقاله، تحقیق،‌ راهنما و ...

راهنمای خرید: بعد از پرداخت آنلاین مبلغ فوق برای خرید این فایل، یا خرید از اعتبار حساب، لینک دانلود فایل به نشانی ایمیل اعلام شده شما ارسال خواهد شد. این لینک امکان ۵ بار استفاده برای دانلود فایل را فراهم می‌کند. لطفا آدرس ایمیل خودتان را صحیح وارد کنید.